Wanda Nowicka na rondzie Jagiellonów. W tym miejscu niepełnosprawni zawracają...
O wprowadzenie kolejnych rozwiązań ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym apelowała w Bydgoszczy Wanda Nowicka, „jedynka" na regionalne liście Wiosny w eurowyborach.
Liderka Wiosny temat ten poruszyła stojąc przy zejściu pod rondo Jagiellonów. Podkreślała na przykładzie tej lokalizacji, że osoby niepełnosprawne ruchowo są pozbawione dostępu do komunikacji miejskiej.
- Tutaj nie ma żadnych specjalnych podjazdów, przy pomocy których osoba niepełnosprawna mogłaby samodzielnie zjechać pod rondo, czy wjechać na górę - zauważa kandydatka do europarlamentu. Miejsce to stało się pretekstem do szerszego spojrzenia na problemy tej grupy społecznej.
- Ograniczone możliwości szukania pracy, problemy ludzi niewidomych i niedowidzących w bankach, ograniczony dostęp do literatury na studiach, brak aplikacji, które pomogłyby bezpiecznie poruszać się po mieście osobom z dysfunkcjami wzroku - to tylko część codziennych bolączek niepełnosprawnych.
- Postuluję wprowadzenie kolejnych rozwiązań pomocnych osobom niepełnosprawnym - mówi Wanda Nowicka. - Po pierwsze asystenci osób niepełnosprawnych, po drugie stworzenie aplikacji do komunikacji przestrzennej dla osób z dysfunkcjami wzroku, trzeci postulat: powołanie niezależnego rzecznika osób niepełnosprawnych. I ostatnia kwestia: banki nie tylko powinny zacząć uznawać faksymile podpisu osób niedowidzących, ale także stworzyć jedno stanowisko w każdym oddziale banku dla osoby niedowidzącej ze specjalistycznym sprzętem. To jest do zrobienia, bo to jest robione za granicą.
A jeśli chodzi o Bydgoskie rondo Jagiellonów, Wanda Nowicka postuluje w tym miejscu montaż wind.
Zobacz także
Białorusini z regionu manifestowali w Bydgoszczy. Za wschodnią granicą trwają wybory
2025-01-26, 17:21„Precz z dyktaturą” - to hasło, które pojawiło się na białym banerze, obok biało-czerwono-białych flag historycznej Białorusi. Czytaj dalej »
Włocławianin chce wystartować w wyborach prezydenckich. Utworzył już komitet wyborczy
2025-01-22, 19:51Pojawił się kolejny kandydat na prezydenta kraju. Tym razem z naszego regionu. To włocławianin, Maciej Maciak - twórca i lider „Ruchu Dobrobytu i Pokoju”, właściciel niedziałającej już włocławskiej telewizji CW-24. Czytaj dalej »
Zagłosują na nowego burmistrza Piotrkowa Kujawskiego. Znana jest data wyborów
2025-01-21, 16:50Przedterminowe wybory burmistrza Piotrkowa Kujawskiego (powiat radziejowski) odbędą się 9 marca - wynika z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Czytaj dalej »
PKW zarejestrowała sześć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta
2025-01-21, 09:56Sześć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta: Sławomira Mentzena, Rafała Trzaskowskiego, Grzegorza Brauna, Szymona Hołowni, Adriana Zandberga i Wiesława Lewickiego - zarejestrowała do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza. Czytaj dalej »
Zbierają podpisy, bo chcą by Rafał Trzaskowski był prezydentem. Potrzeba ich aż 100 tysięcy
2025-01-19, 17:55Bydgoski sztab kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego rozpoczął zbiórkę podpisów poparcia dla prezydenta Warszawy. Czytaj dalej »
Marszałek Sejmu zarządził wybory prezydenckie. Zaczyna się kampania wyborcza
2025-01-15, 10:51Szymon Hołownia poinformował, że zarządził wybory prezydenckie, które odbędą się 18 maja. Jego postanowienie przekazane zostało przewodniczącemu PKW i premierowi, jeszcze w środę ma zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw i wtedy… Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja. Kiedy ewentualna druga tura?
2025-01-08, 14:49Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wyznaczył termin wyborów prezydenckich na 18 maja. Poinformował, że w tej sytuacji ewentualna druga tura wyborów odbyłaby się 1 czerwca. Czytaj dalej »
Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła sprawozdanie finansowe komitetu PiS z wyborów parlamentarnych
2024-12-30, 14:45Państwowa Komisja Wyborcza, wykonując postanowienie Sądu Najwyższego, przyjęła sprawozdanie finansowe komitetu Prawa i Sprawiedliwości z wyborów parlamentarnych 2023 r. PKW podkreśliła, że nie przesądza, czy Izba Kontroli Nadzwyczajnej… Czytaj dalej »
Piotr Hemmerling: Wierzymy w to, że Magdalena Biejat wejdzie do drugiej tury wyborów [Rozmowa Dnia]
2024-12-16, 09:12Magdalena Biejat została kandydatką Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich. Jakie ma szanse i czy poprawi wynik osiągnięty przez poprzednich lewicowych kandydatów. Na pytania Macieja Wilkowskiego odpowiadał Piotr Hemmerling, wicewojewoda… Czytaj dalej »
Rada Krajowa Nowej Lewicy zadecydowała: Magdalena Biejat została kandydatką na prezydenta
2024-12-15, 13:56Wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat będzie kandydatką Nowej Lewicy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Decyzję taką podjęła w niedzielę Rada Krajowa Nowej Lewicy. Czytaj dalej »