Michał Korolko: Większa rola miast. ZIT także dla przedsiębiorców?
Wzrost znaczenia Bydgoszczy i Torunia w wydatkowaniu środków unijnych proponuje Michał Korolko - kandydat Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej.
To jeden z pięciu punktów wyborczych kandydata. Zmiana miałaby nastąpić w nowej perspektywie unijnej na lata 2021- 2027.
- Chciałbym, by miasta w większym zakresie odpowiadały za to na co i ile środków w województwie kujawsko-pomorskim jest wydatkowane. Należałoby dokonać przeglądu obszarów. Dzisiaj ZIT nie obejmuje przedsiębiorców, może wsparcie dla przedsiębiorców również należy zaplanować w formule Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - powiedział Michał Korolko.
- Chciałbym, aby też strategia ZIT była strategią zawierającą propozycje konkretnych inwestycji do realizacji. Chciałbym wzmocnić rolę komitetu sterującego ZIT na czele którego stoi dwóch współprzewodniczących: prezydenci Bydgoszczy i Torunia, względem Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny. Chciałbym również zwiększyć alokacje ze środków unijnych na politykę miejską, aby w ramach polityki miejskiej było więcej środków unijnych, za które odpowiedzialność będą brały największe miasta naszego województwa - dodał Michał Korolko.
To oznaczałoby zmianę funkcjonowania Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - porozumień zawieranych między samorządami, w którym wyznaczają sobie wspólne cele i inwestycje. Dzięki współpracy samorządy otrzymują na zrównoważony rozwój pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Zobacz także
Toruński "Czas Gospodarzy" z listą kandydatów do Rady Miasta
2014-09-25, 21:22Toruńskie ugrupowanie 'Czas Gospodarzy' ujawniło listę kandydatów do Rady Miasta Torunia, którzy wystartują w zbliżających się wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
"Bezpartyjny Włocławek" zarzuca zemstę prezydentowi miasta
2014-09-25, 21:05Prezydent Włocławka mści się na urzędnikach, popierających inne sztaby wyborcze, niż SLD - taki zarzut przed szefem włocławskiego Ratusza stawia opozycja. Czytaj dalej »
"Mieszkańcy Włocławka" z listą kandydatów do Rady Miejskiej
2014-09-25, 17:43Kampania wyborcza nabiera tempa niczym lokomotywa pod 'pełną parą'. Swoich kandydatów do Rady Miejskiej, przedstawił dzisiaj podczas konferencji prasowej Komitet Wyborczy Wyborców 'Mieszkańcy Włocławka'. Czytaj dalej »
Kandydaci Kongresu Nowej Prawicy do bydgoskiej Rady Miasta
2014-09-25, 11:28Kongres Nowej Prawicy w Bydgoszczy przedstawił swoich kandydatów do Rady Miasta. Czytaj dalej »
Samorządowcy na czele list PiS do sejmiku
2014-09-24, 15:28Samorządowcy, z których niektórzy mają doświadczenie w pełnieniu funkcji posła, wojewody i wicewojewody, znaleźli się na czele list kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Poseł Janusz Dzięcioł kontra wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora
2014-09-24, 11:13Poseł Janusz Dzięcioł ujawnił dokumenty Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczące wiceprezydenta Grudziądza. Czytaj dalej »
Piotr Cyprys - kandydatem "Metropolii Bydgoskiej" na prezydenta miasta
2014-09-23, 14:41Żeby dostrzec problemy miasta, trzeba na nie spojrzeć z innej perspektywy - przekonywał Piotr Cyprys, kandydat na prezydenta Bydgoszczy ze Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska'. Czytaj dalej »
PiS przedstawił kandydatów na radnych Bydgoszczy
2014-09-21, 13:36Prawo i Sprawiedliwość w Bydgoszczy przedstawiło swoich kandydatów do rady miasta. O mandaty powalczy ponad 70 osób z 6 okręgów wyborczych. Czytaj dalej »
List Metropolii Bydgoskiej do Teresy Piotrowskiej
2014-09-21, 12:26'Jest w tej chwili najlepszy czas na uporządkowanie kiedyś zaniedbanych spraw i spełnienie złożonych obietnic' - piszą do nowej minister spraw wewnętrznych członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska. Czytaj dalej »
Dombrowicz jako pierwszy w Bydgoszczy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta
2014-09-20, 15:54Klub Wyborczy Wyborców Porozumienie Dombrowicza, z ramienia którego na stanowisko prezydenta Bydgoszczy startuje były włodarz miasta Konstanty Dombrowicz, podczas sobotniego konwentu wyborczego jako pierwszy zaprezentował swoich kandydatów… Czytaj dalej »