Krzysztof Czabański o nowych propozycjach PiS oraz eurowyborach
"Piątka Kaczyńskiego" to konkrety, a nie propozycje abstrakcyjne - powiedział Krzysztof Czabański, poseł PiS, szef Rady Mediów Narodowych. Jak podkreślił kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego to osoby myślące o polskim interesie.
Czabański uczestniczył w Ciechocinku w spotkaniu z wyborcami, które poświęcone było nowym propozycjom PiS tzw. piątce Kaczyńskiego. Zakłada ona rozszerzenie programu 500 plus tak, by świadczenie przysługiwało także na pierwsze dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie podstawowej stawki tego podatku z 18 do 17 proc., przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych zwłaszcza w małych miejscowościach oraz „emeryturę plus”.
– Nowe propozycje PiS skierowane są głównie do ludzi młodych. Nawet propozycja emerytalna, bo przecież ich też to kiedyś czeka – podkreślił Czabański zwracając się do przedstawicieli młodzieżówki PiS, którzy uczestniczyli w spotkaniu.
Jak dodał tzw. piątka Kaczyńskiego to nie są propozycje abstrakcyjne, ale konkrety. Mówiąc o kandydatach PiS do europarlamentu z okręgu kujawsko-pomorskiego poseł Czabański wskazał, że są to osoby doświadczone, znające się na polityce oraz dbające o polskie interesy. – A to jest najważniejsze – dodał szef RMN. Zaznaczył, że te osoby wiedzą jak działać, żeby być skutecznym. – Jeżeli w Parlamencie Europejskim będziemy mieli osoby myśląc o polskim interesie, to to już wystarczy. Zwłaszcza, jeżeli są to osoby zaprawione w bojach politycznych – mówił Czabański.
W spotkaniu w Ciechocinku uczestniczył także kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego, były poseł Zbigniew Girzyński. – 100 lat temu naszym wspaniałym politykom jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński udało się skleić Polskę z kawałków. Dziś w ramach zmieniającego się świata jesteśmy w różnych strukturach m.in. w Unii Europejskiej. Ta organizacja ma wady i zalety, ale u jej zarania jest jedna zasadnicza zaleta: próba rozpoczęcia rozmowy ze sobą, dialogu, a nie wydzierania sobie z rąk określonych dóbr za pomocą karabinów czy bagnetów – podkreślił Girzyński, "piątka" w okręgu kujawsko-pomorskim.
Jak zauważył, po wejściu do UE Polacy zdominowali jedną branżę - transport. – To dzisiaj denerwuje niektórych w UE na Zachodzie. Mówią – musimy coś z tym zrobić, bo oni przecież wycinają nas z rynku – podkreślił polityk.
– Trudno jest krajom, które znalazły się szczęśliwie po drugiej stronie żelaznej kurtyny, że państwa muszące nadal nadrabiać, gdzie żyją ludzie, którym cały czas się chce. To charakteryzuje młodych ludzi, młode społeczeństwa. Mamy piękne przysłowie, że „syty głodnego nie zrozumie”. Oni są ja te tłuste koty, które leżą na piecu, a my dalej musimy te myszy ganiać – zaznaczył Girzyński. Według niego wybory 26 maja zmienią oblicze Unii Europejskiej.
– To będzie inny Parlament Europejski niż obecnie. Jeszcze ważniejsze jest wybranie mądrego, dobrze służącego Polsce komisarza europejskiego. To nie może być ktoś, kto ma tylko polski paszport. Dziś zastanawia się tylko, wobec której elity europejskiej być posłusznym, żeby później dostać jeszcze lepsze stanowisko – dodał Girzyński.
Stwierdził, że nie takich polityków potrzeba w UE, ale osób dbających o interesy poszczególnych krajów, którzy będą umieli prowadzić dialog z partnerami z innych państw. Wśród swoich celów po dostanie się do Parlamentu Europejskiego wymienił m.in. walkę z biurokracją i zabieganie o odbudowę prestiżu polskiej nauki. (PAP i inf. własne)
Zobacz także
„W Bydgoszczy powinno się odbywać żużlowe Grand Prix". Łukasz Schreiber o promocji miasta
2024-02-19, 17:45- Musimy nie tylko odkorkować Bydgoszcz, ale sprawić, by stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania - mówił na konferencji prasowej Łukasz Schreiber. Kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta przedstawił listę sześciu… Czytaj dalej »
Kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. Start w wyborach ogłosił Rafał Sobolewski
2024-02-19, 13:38O urząd prezydenta Włocławka z list Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegał się Rafał Sobolewski - obecnie radny sejmiku województwa, były przewodniczący włocławskiej Rady Miasta - wówczas z ramienia PO, prawnik i przedsiębi… Czytaj dalej »
Partyjne szyldy zostawione w tyle? Łukasz Schreiber: Chcemy przyłączenia różnych środowisk
2024-02-18, 16:29- Mamy wreszcie kontrkandydata - podkreślił na niedzielnej konferencji prasowej Łukasz Schreiber. Kandydat „Bydgoskiej Prawicy” na prezydenta miasta zwołał spotkanie z dziennikarzami tuż po konferencji Rafała Bruskiego, który ogłosił… Czytaj dalej »
Rafał Bruski powalczy o reelekcję. Prezydent Bydgoszczy z poparciem PO i Lewicy
2024-02-18, 13:17Rafał Bruski wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i bydgoskiej Lewicy na prezydenta Bydgoszczy. „Razem dla Bydgoszczy” - to hasło kampanii wyborcze środowisk, które popierają obecnego włodarza miasta w staraniach o czwartą… Czytaj dalej »
„Bydgoska Prawica” Łukasza Schreibera zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta [lista]
2024-02-17, 17:03Komitet Wyborczy „Bydgoska Prawica” Łukasza Schreibera ogłosił nazwiska kandydatów na miejskich radnych. Jedynkami w pięciu okręgach wyborczych są: Szymon Róg, Michał Krzemkowski, Wojciech Bielawa, Paweł Bokiej i Grażyna Szabelska… Czytaj dalej »
Tusk na konwencji KO: Jesteśmy gwarantami zakończenia wojny rządu z samorządem
2024-02-17, 16:49- Ta kampania samorządowa to będzie powrót do autentycznej samorządności. Idziemy do wyborów, żeby oddać władzę ludziom - powiedział w sobotę (17 lutego) w Warszawie premier, prezes PO Donald Tusk podczas konwencji inaugurującej… Czytaj dalej »
Hołownia na konwencji Trzeciej Drogi: przywrócimy szacunek polskim samorządom
2024-02-17, 14:50Prezes PSL, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji w Kielcach zapowiedział zaangażowanie samorządu w obronę cywilną. Wspólnie z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią oficjalnie zainaugurowali tam kampanię… Czytaj dalej »
Karta Bydgoszczanina odpowiedzią na wyludnienie miasta? To propozycja „Bydgoskiej Prawicy”
2024-02-16, 20:56Karta Bydgoszczanina dla tych, którzy płacą podatki w Bydgoszczy. To jeden z głównych punktów programu wyborczego „Bydgoskiej Prawicy”, który zaprezentowali w piątek (16 lutego) Łukasz Schreiber, kandydat na prezydenta Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Toruński radny Bartosz Szymanski kandydatem na prezydenta miasta. „Jesteśmy jednością” [zdjęcia]
2024-02-16, 20:03Radny klubu Aktywni dla Torunia Bartosz Szymanski ogłosił w piątek start w wyborach samorządowych na urząd prezydenta miasta. Wskazał, że jego środowiska ma nową wizję dla Torunia, zawierającą się w pomyśle odbetonowania ulic… Czytaj dalej »
Rośnie lista kandydatów na prezydenta Włocławka. Do wyścigu startuje senator Krzysztof Kukucki
2024-02-16, 19:05Pojawił się kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. Jest nim Krzysztof Kukucki, aktualny senator i wiceminister rozwoju, lokalny lider Nowej Lewicy. Czytaj dalej »