Marcin Wroński: powinniśmy mieć europejskie zarobki i europejskie drogi
Dla Polaków zarobki takie jak na Zachodzie, a dla Inowrocławia pieniądze na drogi - to główne założenia programu wyborczego przedstawionego dziś w Inowrocławiu przez kandydata do Parlamentu Europejskiego Marcina Wrońskiego.
Kandydata Zjednoczonej Prawicy zachwalał najmłodszy radny Rady Miejskiej Inowrocławia Dobromir Szymański.
- Marcin Wroński ma charyzmę. Jego cechy osobowości sprawiają, że młodzi ludzie chcą z nim współpracować. Jest bardzo zaangażowanym działaczem inowrocławskim i ma świetne pomysły na Inowrocław i nie tylko, również na Kujawy i Pomorze. Gdy będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej, na pewno ściągnie wiele pieniędzy i fajne pomysły z Unii Europejskiej - powiedział radny Szymański.
- Jestem za tym, aby prowadzić szereg działań, żeby w Polsce zarobki były na europejskim poziomie, żeby praca była w Polsce nie zagranicą. Jestem też za tym by nasz kraj był niezależny energetycznie, żeby było jak najwięcej wolności. A jeżeli chodzi o Inowrocław i jego okolice to priorytetem dla nas są fundusze na infrastrukturę drogową. Inowrocław przez ostatnie lata stał się zaściankiem komunikacyjnym, jesteśmy też słabo skomunikowani z drogami ekspresowymi i autostradami - powiedział Marcin Wroński.
Marcin Wroński jest radnym Rady Miejskiej Inowrocławia, 4 lata temu kandydował na stanowisko prezydenta Inowrocławia. Startuje z miejsca dziewiątego.
Zobacz także
Ewa Koman: Inowrocław musi postawić na sport i wspieranie dyscyplin olimpijskich
2024-03-20, 17:31Budowę nowych obiektów sportowych zapowiada Ewa Koman - kandydatka na urząd prezydenta Inowrocławia. Czytaj dalej »
Debaty z kandydatami na prezydentów największych miast w regionie w Polskim Radiu PiK
2024-03-20, 16:12Polskie Radio PiK zaprasza na debaty wyborcze z kandydatami na prezydentów Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Czytaj dalej »
Pałac przy ul. Żytniej miejscem spotkań mieszkańców? Tego chce kandydatka Trzeciej Drogi
2024-03-19, 21:11Agnieszka Jura-Walczak, kandydatka Trzeciej Drogi do Rady Miasta Włocławka przedstawiła swój pomysł na wykorzystanie zabytkowego pałacu przy ul. Żytniej. Proponuje, by powstał tam dom integracji międzypokoleniowej. Czytaj dalej »
„Chcemy dać mieszkańcom głos”. Kandydaci PiS w Toruniu zapowiadają referenda lokalne
2024-03-19, 19:59Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości proponują, by o ważne dla miasta sprawy pytać mieszkańców w referendach lokalnych. Miałby one odbyć się w 2026 i 2028 roku. Czytaj dalej »
„Nie” dla spalarni odpadów w Grudziądzu. Marek Nowak deklaruje, że nie dopuści do budowy
2024-03-19, 19:31Marek Nowak nie chce spalarni odpadów na osiedlu Lotnisko. Kandydat na prezydenta reprezentujący Nową Drogę Czas Grudziądza obiecał, że jeśli wygra w wyborach, nie pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji. Czytaj dalej »
Czarzasty z wizytą w Bydgoszczy i Toruniu. „Lewica to mieszkania na tani wynajem”
2024-03-19, 18:17Liderzy Nowej Lewicy - Włodzimierz Czarzasty - i Partii Razem - Adrian Zandberg - zachęcali w Bydgoszczy i Toruniu do głosowania na kandydatów Lewicy w wyborach samorządowych. Zapewniali, że mają propozycje dla osób młodych i kobiet… Czytaj dalej »
Zatrzymać w regionie młodych, wesprzeć seniorów i przedsiębiorców. To cele kandydata KO
2024-03-19, 14:59Lider KO z okręgu bydgoskiego w wyborach do sejmiku zaprezentował swój plan na rozwój regionu. - Lubię kończyć rozpoczęte dzieła - tak o swoim ponownym starcie w wyborach samorządowych mówił dziś Zbigniew Ostrowski. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski: Chcę, by Toruń był kojarzony nie tylko ze starówką, ale też z biznesem [Rozmowa dnia]
2024-03-19, 09:02- Z zazdrością patrzę na to, co się dzieje w obszarze rozwoju biznesu w Bydgoszczy. Chciałbym, by w Toruniu również był dobry klimat dla przedsiębiorców - mówił w „Rozmowie dnia” w PR PiK Paweł Gulewski - kandydat Koalicji… Czytaj dalej »
Koalicja Ruchów Miejskich: Chcemy parku kulturowego w kompleksie Ducha Świętego
2024-03-18, 16:41- Nowe odkrycia archeologiczne przy Bramie Klasztornej mogą na dłużej zatrzymać turystów w Toruniu - uważają kandydaci do Rady Miasta z Koalicji Ruchów Miejskich. Apelują o natychmiastową zmianę projektu i przeniesienie planowanej… Czytaj dalej »
„Bydgoskie Przedmieście jest piękne”. Koalicja Ruchów Miejskich uczy historii... w ruchu!
2024-03-18, 07:55Spacerem po Bydgoskim Przedmieściu Koalicja Ruchów Miejskich zainaugurowała w Toruniu cykl spotkań z mieszkańcami. Można było i poznać lokalną historię, i porozmawiać na wiele tematów. Czytaj dalej »