Ważna frekwencja! Samorząd województwa zachęca do udziału w wyborach 26 maja [wideo]
Marszałek województwa wspólnie z samorządowcami i przedstawicielami różnych opcji politycznych zainaugurował w Toruniu kampanię profrekwencyjną. Ma ona zachęcać mieszkańców regionu do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
- Musimy rywalizować z innymi okręgami o to, żebyśmy mieli jak najwięcej naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Zaczynaliśmy z jednym mandatem, a dzięki kolejnym akcjom profrekwencyjnym udało się doprowadzić do tego, że mieliśmy 3 mandaty i to jest bardzo dobry wynik. Uważam, że powinniśmy zrobić wszystko, aby go utrzymać - podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.
- Jeżeli ma być 3 mandat, tak jak stało się to 5 lat temu, to frekwencja musi być nieco wyższa niż w kilku pozostałych regionach kraju. Udało się osiągnąć taki wynik 5 lat temu i wtedy mandaty uzyskała Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość i Sojusz Lewicy Demokratycznej - powiedział poseł Tomasz Lenz z Platformy Obywatelskiej.
- Bardzo ważne jest, aby Polacy przejęli się rzeczywiście tymi wyborami i żeby frekwencja się poprawiła - dodał Michał Krzemkowski, radny województwa z Prawa i Sprawiedliwości.
Wzorem poprzednich kampanii samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności. Najlepsze przy urnach miasto regionu (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz lub Inowrocław) otrzyma możliwość zorganizowania u siebie Astrofestiwalu 2020. Stolice powiatów ziemskich, pozostałe miasta, gminy miejsko-wiejskie i gminy wiejskie będą rywalizować, w swoich kategoriach, o 50 tys. zł na oprawę artystyczną planowanych na 2020 rok wydarzeń masowych.
Dla tych, którzy nie tylko sami zechcą pójść 26 maja na wybory, ale chcieliby też zachęcić innych organizowany jest specjalny konkurs z nagrodami w postaci elektrycznych hulajnóg. Zadaniem uczestników będzie nakręcenie krótkiego filmu (także komórką) pod hasłem „Głosuję 26 maja, bo…”.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Szczegóły dotyczące kampanii można znaleźć na stronie kujawsko-pomorskie.pl.
W najbliższą niedzielę (12 maja) odbędzie się też specjalny koncert pn. „Podróż po Europie”, na który z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie, zorganizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, odbędzie się Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu.
Zobacz także
Zemke: Idziemy do wyborów, by zmienić UE
2014-05-22, 18:37Lider kujawsko-pomorskiej listy kandydatów SLD - UP do Parlamentu Europejskiego eurodeputowany Janusz Zemke zaapelował o udział w głosowaniu w najbliższą niedzielę. Czytaj dalej »
Kosma Złotowski podsumował kampanię wyborczą
2014-05-22, 18:16Wsparcie dla rodzin, wyrównanie dopłat dla polskich rolników oraz odrzucenie groźnego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego - to postulaty PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przypomniał o nich podsumowując kampanię… Czytaj dalej »
Łukasz Krupa apeluje o udział w wyborach do europarlamentu
2014-05-22, 18:05O udział w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego zaapelował lider Europy Plus - Twojego Ruchu w Bydgoszczy poseł Łukasz Krupa. Zdaniem parlamentarzysty najbliższe wybory do europarlamentu są bardzo ważne. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski o opodatkowaniu dochodów żużlowców
2014-05-22, 17:43- Żużlowcy mogą płacić niższe podatki - poinformował w Toruniu Jan Vincent-Rostowski, były minister finansów, lider kujawsko - pomorskiej listy PO do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Zybertowicz: Nieporozumienia miną, diagnoza wciąż aktualna
2014-05-22, 17:27- To była żartobliwa charakterystyka postaci - tak prof. Andrzej Zybertowicz tłumaczył Polskiemu Radiu PiK swoje publikacje na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Czytaj dalej »
Prezydencki zakład o frekwencję
2014-05-21, 14:43Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Młodzież szkół średnich i gimnazjów "głosowała w wyborach" do Parlamentu Europejskiego
2014-05-19, 15:39Prawie pół miliona uczniów z gimnazjów i szkół średnich wzięło udział w młodzieżowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Organizatorem akcji „Młodzi Głosują” jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego
2014-05-19, 10:05Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej. Składy komisji obwodowych skompletowane, przedwyborcza praca wre. Przygotowanie lokali, dostarczenie dokumentów - z tym wszystkim trzeba zdążyć przed 25 maja. Czytaj dalej »
Bydgoskie posłanki PO i SLD zachęcają do udziału w wyborach
2014-05-16, 16:03'Opłaca się głosować' mówią jednym głosem Teresa Piotrowska i Anna Bańkowska. Bydgoskie posłanki Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowały w piątek wspólną konferencję prasową. Czytaj dalej »
Ewa Kopacz w Centrum Onkologii w Bydgoszczy
2014-05-15, 18:50- To ośrodek na miarę XXII wieku - mówiła o Centrum Onkologii w Bydgoszczy Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu przyjechała na Kujawy i Pomorze w związku z 20-leciem istnienia bydgoskiej placówki. Czytaj dalej »