Ostatnia szansa na nagrodę! Nakręć filmik zachęcający do udziału w Eurowyborach!
Urząd Marszałkowski razem z Polskim Radiem PiK ogłaszają konkurs na najlepsze spoty filmowe, zachęcające mieszkańców regionu do udziału w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zwycięzcy otrzymają hulajnogi elektryczne.
Czekamy na krótkie filmy - maksymalnie 1-minutowe. Muszą zawierać stały element w postaci zdania: ,,Pójdę głosować/zagłosuję/głosuję 26 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego bo…”. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jeden film, który może być nagrany telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym lub kamerą. Filmy muszą spełniać następujące warunki techniczne: format AVI, MPG, MP2, MP4, rozdzielczość HD (720p) lub Full HD (1080p).
Filmy można przesyłać do nas do środy 15 maja (do północy), na adres konkurs@radiopik.pl (w treści należy podać imię nazwisko, miejsce zamieszkania, nr telefonu). Spośród wszystkich zgłoszeń w naszej redakcji wybierzemy jeden zwycięski film, którego autor otrzyma w nagrodę hulajnogę elektryczną o wartości 1800 zł.
Wręczenie nagród odbędzie się po 26 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Zwycięskie filmy promowane będą przed Eurowyborami na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Zobacz także
Zmiany przed wyborami samorządowymi. We Włocławku było pięć okręgów, będą cztery
2023-12-21, 07:51Od najbliższych wyborów samorządowych zaczną obowiązywać zmiany na wyborczej mapie Włocławka. Najpierw wojewoda zmniejszył liczbę mandatów w Radzie Miejskiej Włocławka - z 25 do 23. W ślad za tą decyzją włocławski komisarz… Czytaj dalej »
Aktywni dla Torunia wystawią kandydata na prezydenta. Chcą „debetonizacji układu”
2023-12-15, 16:37Klub radnych „Aktywni dla Torunia” zapowiada start w zbliżających się wyborach samorządowych. Wśród kandydatów na prezydenta miasta pojawiają się jak na razie dwa nazwiska - Margareta Skerska-Roman i Maciej Krużewski. Czytaj dalej »
Powstanie komisja śledcza do zbadania kulis tak zwanych „wyborów kopertowych"
2023-12-07, 20:48Sejm przyjął w czwartek uchwałę ws. powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, wyborów Prezydenta RP w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego; jej powstanie połowie poparli jednogłośnie. Według marszałka Sejmu… Czytaj dalej »
Prof. Jarosław Burczyk zapowiada udział w wyborach na stanowisko rektora UKW Bydgoszcz
2023-12-02, 08:00„Motywowany troską o dalszy rozwój naszego Uniwersytetu i troską o każdą i każdego z Was, wszystkie osoby kształcące się i pracujące na naszej uczelni, podjąłem decyzję o kandydowaniu w nadchodzących wyborach na stanowisko… Czytaj dalej »
Sejm wybrał pięciu wicemarszałków. Posłowie odrzucili kandydaturę Elżbiety Witek
2023-11-13, 20:22Sejm X kadencji wybrał w poniedziałek pięciu wicemarszałków. Zostali nimi: Monika Wielichowska (KO), Dorota Niedziela (KO), Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja) oraz Piotr Zgorzelski (Trzecia Droga). Kandydatka… Czytaj dalej »
Paweł Sałek: Drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte. Jesteśmy gotowi do rozmów
2023-10-28, 18:00Prezydent chciał wysłuchać wszystkich komitetów wyborczych i cały czas drzwi Pałacu Prezydenckiego są otwarte - powiedział w sobotę doradca prezydenta Paweł Sałek, odnosząc się do rozmów z liderami ugrupowań, które dostały… Czytaj dalej »
Prezydent podsumował konsultacje. Morawiecki i Tusk kandydatami na premiera [wideo]
2023-10-26, 12:30Mamy dwóch poważnych kandydatów na premiera; to sytuacja nowa w naszych standardach demokratycznych. Pierwszy raz mamy taką sytuację przed tzw. pierwszym krokiem konstytucyjnym - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. - Na szczęście… Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: Zgodnie z zapowiedziami nie poprzemy rządu PO ani PiS
2023-10-25, 20:04Będziemy popierać ustawy, które uważamy za słuszne i sprzeciwiać się tym, które uznamy za szkodliwe - poinformował Sławomir Mentzen po spotkaniu przedstawicieli Konfederacji z prezydentem. Czytaj dalej »
Czarzasty: Potwierdziliśmy, że Donald Tusk powinien dostać nominację do tworzenia rządu
2023-10-25, 16:50W środę po godz. 14:00 zakończyły się konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy z: Włodzimierzem Czarzastym, Robertem Biedroniem z Nowej Lewicy, Magdaleną Biejat, Adrianem Zandbergiem z Razem oraz Wojciechem Koniecznym z PPS i Waldemarem… Czytaj dalej »
Prezes PSL: chcemy współtworzyć koalicję rządową z KO, Lewicą, Polską2050 i samorządowcami
2023-10-23, 20:45Z partiami tzw. paktu senackiego, z Koalicją Obywatelską, z Lewicą, z Polską2050 i z samorządowcami chcemy współtworzyć koalicję rządową i taki mandat uzyskałem do reprezentowania PSL w tych negocjacjach - poinformował w poniedziałek… Czytaj dalej »