Sypniewski: Gdyby nie podatki, zarabialibyśmy średnio tysiąc zł więcej
"Nie" dla podatku dochodowego - mówi Marcin Sypniewski, bydgoski lider partii KORWiN i kandydat Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego. Wraz z innymi działaczami ugrupowania pojawił się przed II Urzędem Skarbowym w Bydgoszczy, by przypomnieć, że partia KORWIN jest za likwidacją podatku dochodowego.
- Podatek dochodowy jest niesprawiedliwy, jest karą za pracę i to dobrą pracę, bo im ktoś więcej zarabia, tym więcej podatku płaci. Jest to także podatek nieefektywny, dlatego że jego udział w budżecie jest niewielki. Gdyby zlikwidować podatek dochodowy to wynagrodzenia wzrosłyby średnio o około 1000 zł (...) W istocie byłby to program 1000 plus. Naszym celem jest likwidacja podatku dochodowego - powiedział Marcin Sypniewski.
Zdaniem Marcina Sypniewskiego dzięki likwidacji podatku dochodowego Polska stałaby się rajem podatkowym, konkurencyjnym dla innych europejskich państw. - Polacy będą więcej zarabiać, więcej kupować i gospodarka zacznie się rozwijać - dodaje.
Marcin Sypniewski podkreślił, iż sprzeciwia się zacieśnieniu integracji europejskiej, także w sprawach podatkowych.
Akcja przed skarbówką odbywa się od kilku lat, w ostatni dzień składania rozliczeń podatkowych PIT.
Zobacz także
Prezydent Zaleski ma propozycje dla przedsiębiorców. Walka w drugiej turze wyborów
2024-04-18, 17:33O lokalnej gospodarce i planach inwestycyjnych rozmawiał z przedsiębiorcami ubiegający się o szóstą kadencję Michał Zaleski. Prezydent zapowiada nowe rozwiązania. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski: Wykorzystywanie oficjalnego profilu prezydenta do kampanii jest nieetyczne
2024-04-18, 14:35Od kilku dni na profilu Prezydent Torunia Michał Zaleski na Facebooku jego sztab wrzuca materiały wyborcze przed II turą wyborów w mieście. Rzecznik prasowa Urzędu Miasta Torunia Malwina Jeżewska została zapytana, czy konto jest miejskie… Czytaj dalej »
Debata z kandydatami na prezydenta Torunia w Polskim Radiu PiK [zdjęcia, wideo]
2024-04-18, 07:25Na antenie Polskiego Radia PiK odbyła się debata z kandydatami na prezydenta Torunia, przed drugą turą wyborów. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski: Toruń musi być naprawdę miastem sportu, a nie tylko na banerach
2024-04-17, 19:32Kandydat KO na prezydenta Torunia zapowiedział w środę zmiany w finansowaniu sportu w mieście, dialog ze środowiskiem sportowym i postawienie na sport rodzinny. Czytaj dalej »
Pracował w spedycji, uczył w szkole. Po latach wraca do burmistrzowania w Chełmnie
2024-04-17, 13:21Mariusz Kędzierski znowu będzie burmistrzem Chełmna. Jest jedynym w regionie, a może i w kraju włodarzem, któremu udało się wrócić na stanowisko po kilkuletniej przerwie. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski dostał wsparcie z Łodzi i z Gdańska. Druga tura wyborów w Toruniu
2024-04-16, 20:28W swoich miastach wygrały w pierwszej turze. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poparły kandydata KO Pawła Gulewskiego w II turze wyborów prezydenta Torunia. Dulkiewicz podkreśliła, że w jej… Czytaj dalej »
Prezydent Torunia zapowiada inwestycje na lewobrzeżu i podkreśla znaczenie okolicznych parków
2024-04-16, 13:56Kontynuację inwestycji drogowych o lewobrzeżu Torunia oraz prac związanych z ochroną zieleni - zapowiedział walczący o szóstą kadencję Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Debata przed drugą turą wyborów prezydenckich w Inowrocławiu w PR PiK [wideo]
2024-04-16, 13:10Kandydaci na urząd prezydenta Inowrocławia we wtorek wzięli udział w debacie w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »
Krzysztof Kukucki: Nie obiecałem, że nie wezmę udziału w wyborach samorządowych [Rozmowa Dnia]
2024-04-16, 09:09Krzysztof Kukucki przyznał w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK, że w polityce obowiązują dżentelmeńskiej umowy. Jednak szybko podkreślił, że nikomu nie obiecał, że nie wystartuje w wyborach samorządowych. Za to w rozmowach… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski został „jedynką” na liście Konfederacji w wyborach do Europarlamentu
2024-04-16, 08:41Potwierdziły się nasze informacje z lutego. Marcin Sypniewski będzie liderem listy Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednak nie w naszym regionie, a na Śląsku. Polityk, o tym, że weźmie udział w tych wyborach, mówił… Czytaj dalej »