Kandydat PiS do Europarlamentu. "Ma pomysł i program dla regionu"
- Jest młody i operatywny, takich ludzi nam potrzeba - mówiła o Marcinie Wrońskim, kandydacie do Parlamentu Europejskiego poseł Porozumienia Jarosława Gowina Iwona Michałek.
Podczas konferencji w Toruniu przedstawiła członka Porozumienia, który będzie startował z list Prawa i Sprawiedliwości. - Marcin Wroński to przedsiębiorca, inowrocławski radny - mówiła poseł Michałek. - Jest znany w środowisku, zwłaszcza rolniczym, ale jest również przedsiębiorcą od wielu lat działającym na niwie politycznej i społecznej. To człowiek, który ma pomysł i program dla Kujaw i Pomorza. Uważamy, że takich ludzi trzeba wspierać - dodała.
Marcin Wroński do europarlamentu kandyduje z miejsca 9. - Idę do wyborów z hasłem "9-tka dla Kujaw i Pomorza" - wyjaśnia Marcin Wroński. - Chcemy, żeby praca była w Polsce za europejskie zarobki, żeby było więcej pieniędzy na miasta, jakie mamy w woj. kujawsko-pomorskim - nie tylko takie duże, jak Warszawa, a także żeby była niezależność energetyczna Polski i Unii Europejskiej. Uważam również, że województwo kujawsko-pomorskie jest regionem rolniczym, więc także wiele punktów odnośnie rolnictwa znajduje się w moim programie - dodaje.
Zobacz także
„Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Postulaty Trzeciej Drogi w wyborach do Europarlamentu
2024-06-07, 17:11Polscy rolnicy z równymi szansami w Europie, Europa inwestuje w zdrowie, Europa cyfrowo konkurencyjna - to niektóre gwarancje Trzeciej Drogi w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki podsumowuje kampanię. „Żeby polski głos w UE był słuchany”
2024-06-07, 10:38- Jeśli zostanę wybrany, będę wdrażał zgłaszane przez mieszkańców propozycje - deklaruje poseł Krzysztof Szczucki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu. Podczas konferencji w Toruniu podsumował kampanię. - Jako prawnik… Czytaj dalej »
Wielu nie ma dowodu, a już głosowało. Uczniowie na lekcji dobrych nawyków i dorosłości
2024-06-07, 07:55Była komisja, karty wyborcze i urna. A uczniowie głosowali, choć w wielu przypadkach nie byli pełnoletni. W 18 szkołach naszego województwa Stowarzyszenie Młodzi dla Kujawsko-Pomorskiego przeprowadziło projekt Symulacji Wyborów. Uczniowie… Czytaj dalej »
Wybory do PE - Kosma Złotowski: Nowy rząd nie wsparł wpisania Bydgoszczy do sieci TNT-T
2024-06-06, 21:18Kosma Złotowski (PiS), który ubiega się o ponowny wybór na europosła, powiedział w czwartek, że skandalem jest brak wsparcia nowego rządu dla wpisania Bydgoszczy jako węzła transeuropejskiej sieci transportowej TNT-T. Zaznaczył… Czytaj dalej »
Orędzie prezydenta Dudy: Idźmy na wybory! Zmieniajmy Europę w interesie naszej Ojczyzny
2024-06-06, 20:26- W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, ponownie wybierzemy polskich posłów do Parlamentu Europejskiego. O tym, że to niezwykle ważne wybory, przekonujemy się każdego dnia - mówił w swoim orędziu prezydent Andrzej Duda. Niżej tekst… Czytaj dalej »
Jaka powinna być Europa? Ostatnia debata wyborcza w Polskim Radiu PiK [wideo]
2024-06-06, 13:05W ostatniej debacie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego rozmawialiśmy o tym, jaka powinna być Europa. Czytaj dalej »
Wybory do Parlamentu Europejskiego: konferencje polityków w Bydgoszczy i Toruniu
2024-06-06, 08:40Już w niedzielę (9 czerwca) wybory do Parlamentu Europejskiego. Co mówią kandydaci? Oto relacje z konferencji prasowych, które odbywały się w środę w Bydgoszczy i w Toruniu. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia namawia mieszkańców: Idźmy w niedzielę na eurowybory!
2024-06-06, 06:50- To ważny dzień i ważne wybory, nie traktujmy ich jak coś abstrakcyjnego - mówi prezydent Torunia. Paweł Gulewski apeluje, by iść w niedzielę do urn. Czytaj dalej »
Nie będzie bratobójczej walki o Senat we Włocławku. „Pakt senacki" już zdecydował
2024-06-05, 12:01Wspólnym kandydatem Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi będzie kandydat wywodzący się z Lewicy. Zgodnie z tym ustaleniem ani Koalicja Obywatelska, ani Trzecia Droga nie zarejestrowały swoich komitetów wyborczych. Czytaj dalej »
Błaszczak o obowiązkowej służbie wojskowej: Przez politykę PO może być konieczna
2024-06-04, 20:12- Na razie nie ma konieczności przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej, ale polityka Platformy Obywatelskiej może to zmienić - prognozował we Włocławku były minister obrony narodowej i wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości… Czytaj dalej »