Grudziądz odwiedzili politycy PiS i partii Wiosna
Kampania wyborcza nabiera tempa. W sobotę (06.04.) swój program przedstawiali w terenie Tomasz Latos i Krzysztof Czabański (PiS) oraz Wanda Nowicka i Marek Pijanowski (Wiosna)
Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przyjechali do Grudziądza, by promować nową "Piątkę plus", ale także rozmawiać o programie partii w wyborach do europarlamentu.
- Przedstawiamy ofertę dla młodych, oraz "plus", czyli sprawę wolności słowa w Internecie. Chcemy, żeby ta wolność była. Skoro ją mamy, niech nic się w tej kwestii nie zmienia - mówił Krzysztof Czabański, poseł PiS i przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Dodał, że kwestią kluczową jest to, ile można w europarlamencie, w poszczególnych komisjach, wywalczyć dla Polski.
- Przedstawiamy także dzisiejszą, najnowszą ofertę dla rodzinnych gospodarstw rolnych i w ogóle, dla polskiej wsi i rolnictwa.
Poseł Tomasz Latos będzie się zajmować w Brukseli przede wszystkim kwestią ochrony zdrowia. Zwraca uwagę na to, że polskie koncerny farmaceutyczne mają dużo gorszą sytuację, niż chociażby niemieckie. - Oczywiście nie przestaje także myśleć o naszym pięknym województwie kujawsko-pomorskim, jak mogło się rozwijać jak najlepiej i najprężniej - zapowiada Tomasz Latos.
W Grudziądzu pojawili się także przedstawiciele partii Wiosna. Wanda Nowicka jest jedynką do europarlamentu z województwa kujawsko - pomorskiego. - Skupię się na trzech punktach: europejski program walki z rakiem, europejska karta praw kobiet, a także program Erasmus 2.0.
Z kolei Marek Pijanowski, czyli czwórka na liście chce przede wszystkim Polski, w której wszyscy będą zgodni.
- Chodzi także o to, by Polska cieszyła się szacunkiem Europy i była krajem, w którym nikt mi kiedyś nie powie: nie możesz do tej Europy wyjechać, i gdzie mężczyzna i kobieta mają równe prawa.
Zobacz także
Wciąż nie ma oficjalnych wyników niedzielnych wyborów samorządowych w Kujawsko-Pomorskiem
2014-11-18, 15:31Wadliwe funkcjonowanie systemu informatycznego, z którym od zakończenia niedzielnych wyborów samorządowych boryka się Państwowa Komisja Wyborcza, przedłużyło pracę członków obwodowych komisji wyborczych - także w Kujawsko-Pom… Czytaj dalej »
Poseł PiS Tomasz Latos zapowiada wniosek o ponowne liczenie głosów w Bydgoszczy
2014-11-17, 20:44Około 230 głosów to - jak ustaliło Polskie Radio PiK - różnica między Konstantym Dombrowiczem a Markiem Gralikiem - kandydatami na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Komisja Wyborcza we Włocławku zawiesza liczenie głosów
2014-11-17, 19:24We Włocławku Miejska Komisja Wyborcza zawiesiła do wtorku liczenie głosów, ale zdążyła ustalić większą część składu Rady Miasta nowej kadencji. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy Bruski w drugiej turze
2014-11-17, 19:14Kilkanaście godzin po wyborach, w Bydgoszczy wciąż nie wiadomo, kto obok Rafała Bruskiego z PO powalczy o najważniejszy fotel w ratuszu. Czytaj dalej »
PiS w Bydgoszczy podsumowuje kampanię wyborczą
2014-11-17, 17:31Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy podsumowali pierwszą turę wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Kłopoty z systemem informatycznym wykorzystywanym podczas wyborów samorządowych
2014-11-17, 15:43Problemy z systemem informatycznym polegały na tym że, w tabelach generowanych przez ten system pojawiały się nieścisłości i braki danych. Choć głosy w komisjach były już policzone, nie można było przesłać ich dalej. Czytaj dalej »
Zaskoczenie wyborcze we Włocławku
2014-11-17, 15:09We Włocławku - rewolucja. Wiele przemawia za tym, że lewica utraci władzę w mieście. Czytaj dalej »
W Grudziądzu wygrywa Robert Malinowski
2014-11-17, 11:27Robert Malinowski zwycięzcą wyborów prezydenckich w Grudziądzu. W Chełmnie, obecnemu burmistrzowi Mariuszowi Kędzierskiemu zabrakło kilku procent, aby zwyciężyć w I turze - wynika z danych nieoficjalnych. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: radni PiS w Bydgoszczy i sejmiku wg Kosmy Złotowskiego
2014-11-17, 08:3312 radnych z PiS znajdzie się w nowej bydgoskiej radzie miasta - podał na portalu społecznościowym eurodeputowany PiS Kosma Złotowski. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: Bruski i Dombrowicz w drugiej turze w Bydgoszczy. A może Bruski i Gralik?
2014-11-17, 08:06Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (PO) i poprzedni prezydent miasta Konstanty Dombrowicz (KWW Porozumienie Dombrowicza) zmierzą się w drugiej turze wyborów - wynika z informacji Państwowej Komisji Wyborczej po zatwierdzeniu 81,95 proc… Czytaj dalej »