Koalicja Obywatelska, PiS i lokalny komitet zdobyły mandaty w Radzie Miasta w Grudziądzu
Komitety Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza Macieja Glamowskiego zdobyły mandaty w Radzie Miasta Grudziądza - ogłosiła Miejska Komisja Wyborcza.
W nowej radzie zasiądzie po ośmiu przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, a także siedmiu reprezentantów Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza Macieja Glamowskiego. Mandat radnego zapewnił sobie m.in sam Glamowski, który przeszedł też do drugiej tury wyborów na prezydenta Grudziądza z pierwszym wynikiem.
Glamowski w wyborach prezydenckich był popierany przez Koalicję Obywatelską, która w tych wyborach nie wystawiła swego kandydata; zdobył 46,4 proc. głosów. Do drugiej tury przeszedł również kandydat niezależny Andrzej Guzowski, popierany przez PiS - 29,4 proc. głosów.
Trzeci wynik uzyskał wiceprezydent miasta Marek Sikora (KWW Marka Sikory Łączy nas Grudziądz) - 10,5 proc., czwarty - Zenon Różycki - 9,8 proc. (KWW Zenon Różycki - Forum Rozwoju Grudziądza), a piąty - kandydatka Kukiz'15 Joanna Wiśniewska z wynikiem 3,9 proc.
Frekwencja wyniosła 47,4 proc. (PAP)
Zobacz także
Viktor Orban traci władzę. Wynik wyborów na Węgrzech komentuje prof. Miklós Mitrovits [„Rozmowa Dnia"]
2026-04-13, 09:00Co zdecydowało o takim, a nie innym rozstrzygnięciu w wyborach parlamentarnych na Węgrzech? Mówił o tym w „Rozmowie Dnia' Polskiego Radia PiK dr hab. Miklós Mitrovits z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Węgry. Zwycięstwo opozycyjnej partii Tisza kończy 16-letnią epokę rządów premiera Viktora Orbana
2026-04-13, 06:56Ugrupowanie Petera Magyara - według wyników obliczonych na podstawie niemal 99 proc. podliczonych głosów - może liczyć na 138 mandatów w 199-osobowym parlamencie. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2026-04-13, 06:40Czy i co zmieni się na Węgrzech po wyborach? W jakiej sytuacji znaleźli się Węgrzy i co zdecydowało o takim a nie innym rozstrzygnięciu wyborczym? O tym, po godz. 8:30 w „Rozmowie Dnia' Polskiego Radia PiK, Maciej Wilkowski rozmawiał… Czytaj dalej »
Znamy wyniki wyborów na Węgrzech po podliczeniu ponad 55 proc. głosów [AKTUALIZACJA]
2026-04-12, 20:54Opozycyjna partia TISZA otrzymała w niedzielnych wyborach parlamentarnych na Węgrzech 53,27 proc. głosów, a koalicja Fidesz-KDNP - 38,08 proc. - wynika z danych Narodowego Biura Wyborczego. Czytaj dalej »
Wybory parlamentarne na Węgrzech: tłumy w lokalach wyborczych
2026-04-12, 16:33W kraju nie obowiązuje cisza wyborcza, jednak zabronione jest agitowanie w odległości mniejszej niż 150 metrów od lokalu wyborczego. Czytaj dalej »
Rada Krajowa KO wybrała 15 wiceprzewodniczących, sekretarza generalnego i skarbnika
2026-04-11, 13:58Funkcję wiceprzewodniczących KO objęli: Barbara Nowacka, Adam Szłapka, Andrzej Domański, Radosław Sikorski i Rafał Grupiński oraz 10 tych, którzy byli wiceszefami PO. Sekretarzem generalnym pozostał Marcin Kierwiński, a skarbnikiem… Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki o akcie oskarżenia: Nie złamałem prawa, nie obawiam się
2026-04-09, 11:29- Nie obawiam się skierowanego wobec mnie aktu oskarżenia za działania, gdy byłem szefem Rządowego Centrum Legislacji. Nie złamałem prawa - mówi poseł PiS z naszego regionu Krzysztof Szczucki, cytowany przez PAP. Czytaj dalej »
Ładunek wybuchowy przy gazociągu w Serbii. Polityczne napięcia przed wyborami na Węgrzech
2026-04-05, 18:39W północnej Serbii odkryto ładunek wybuchowy przy gazociągu transportującym rosyjski gaz na Węgry. Sprawa wywołała polityczne napięcia - pojawiają się oskarżenia o prowokację i ingerencję w zbliżające się wybory parlament… Czytaj dalej »
Polska 2050 zmienia nazwę. Ugrupowanie zapowiada nowe otwarcie i przedstawia plany
2026-03-21, 13:53Polska 2050 Szymona Hołowni zmieniła nazwę na Polska 2050 Rzeczpospolitej Polskiej. Liderzy ugrupowania zapowiadają nowe otwarcie i przedstawiają najważniejsze cele na najbliższy czas. Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie we Włocławku - nadal nie wszystko jest jasne
2026-03-11, 21:16Prokuratura Okręgowa we Włocławku wykryła poważne nieprawidłowości przy liczeniu głosów w komisji, działającej na włocławskim osiedlu Południe. Czytaj dalej »