PiS wygrało wybory do Rady Miasta we Włocławku
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Miasta Włocławka - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. Zwycięzcy uzyskali dziewięć mandatów w 25-osobowej radzie. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska, której przypadnie 8 mandatów.
Podział mandatów do Rady Miasta Włocławka kształtuje się następująco - 9 mandatów dla PiS, 8 mandatów - Koalicji Obywatelskiej, 7 mandatów dla SLD, a 1 mandat - komitetu Włocławianie.
Na PiS oddano 10 tys. 512 głosów ważnych, na Koalicję Obywatelską - 10 tys. 213, na SLD - 8847, a na Włocławian - 3285. Powyżej progu wyborczego znalazły się także komitety KWW Macieja Maciaka i Postaw na Włocławek, ale nie uzyskały one mandatu w radzie.
Wcześniej poinformowano, że urzędujący prezydent Włocławka, kandydat Koalicji Obywatelskiej Marek Wojtkowski oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Chmielewski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta miasta.
Z informacji przekazanych przez przewodniczego Miejskiej Komisji Wyborczej Wojciecha Gołębiewskiego wynika, że Wojtkowski uzyskał w niedzielnych wyborach 26,25 proc. głosów, a Chmielewskiego poparło 23,4 proc. wyborców. Trzecie miejsca zajął kandydat SLD Krzysztof Kukucki - 20,7 proc., a kolejne miejsca: Maciej Maciak (KWW Macieja Maciaka) - 14,1 proc., Jacek Kuźniewicz (KWW Postaw na Włocławek) - 6,3 proc., Dariusz Wesołowski (KWW Włocławianie) - 4,3 proc., Emanuel Kalejaiye (KWW Włocławskie Stowarzyszenie Mieszkańców) - 2,3 proc., Dariusz Grudziecki (KWW Kukiz'15) - 1,3 proc. i Eugeniusz Wypijewski (KW Lokalni Patrioci Grupa Włocławek) 1,1 proc.
Frekwencja w niedzielnych wyborach we Włocławku wyniosła 49,8 proc. (PAP)
Zobacz także
Posłowie PiS poróżnieni ws. urzędu wojewody
2015-10-26, 08:53Pierwszy powyborczy zgrzyt w kujawsko - pomorskim Prawie i Sprawiedliwości. Chodzi o urząd wojewody. Czytaj dalej »
Ministerialne przymiarki: J.K. Ardanowski i T. Latos w rządzie?
2015-10-26, 00:49Toruński poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Krzysztof Ardanowski jest jednym z kandydatów na ministra rolnictwa. Z kolei jednym z kandydatów na ministra zdrowia jest bydgoski poseł Tomasz Latos. Czytaj dalej »
Ewa Kierzkowska: Zmieni się rola PSL w Sejmie
2015-10-25, 23:58- Wyborcy są ciekawi nowo powstałych politycznych ugrupowań - tak Ewa Kierzkowska z PSL skomentowała sondażowy wynik formacji Pawła Kukiza i Nowoczesnej Ryszarda Petru. Czytaj dalej »
Ugrupowanie Pawła Kukiza 3. siłą w Sejmie
2015-10-25, 23:47- Mamy trzeci wynik, to bardzo dobry wynik, to realna szansa, że będziemy mieli wpływ na to, co się działo w Sejmie - powiedział Paweł Szramka, lider listy Kukiz'15 w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
Przygnębienie w bydgoskim sztabie Zjednoczonej Lewicy
2015-10-25, 23:27Przegrana Zjednoczonej Lewicy i wielkie przygnębienie w bydgoskim sztabie lewicowej koalicji. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Mamy determinację, aby dobrze służyć Polsce i regionowi
2015-10-25, 21:55- To fantastyczny wynik, dziękujemy za poparcie. To ogromne zobowiązanie dla nas, przed nami ciężka praca, aby dobrze służyć Polsce i regionowi - tak sondażowe wyniki wyborów skomentował poseł PiS Tomasz Latos, lider na liście… Czytaj dalej »
Teresa Piotrowska: Będziemy aktywną opozycją
2015-10-25, 21:32- Gratulujemy zwycięzcom, z werdyktem wyborców trzeba się pogodzić i dalej pracować. Nie mówimy jednak, że wybory zostały sfałszowane. Jeśli mamy pretensje to tylko do siebie, będziemy wyciągać wnioski i będziemy przygotowywać… Czytaj dalej »
Przedpołudnie przy urnach w okręgu bydgoskim
2015-10-25, 13:4515,5 % - tak przedstawiała się wstępnie frekwencja głosujących w bydgoskim okręgu wyborczym. Czytaj dalej »
Studenci UMK głosują w swoich akademikach
2015-10-25, 12:53Żeby zagłosować część z nich nie musi ubierać butów i kurtki - wystarczy zejść po schodach. Na taką wygodę mogą liczyć studenci toruńskiego UMK mieszkający w akademikach. Czytaj dalej »
Wybory w kujawsko-pomorskich uzdrowiskach
2015-10-25, 11:01Na Kujawach i Pomorzu do urn idą nie tylko mieszkańcy regionu, ale również kuracjusze spędzający wyborczą niedzielę w sanatoriach. Czytaj dalej »