Liczenie głosów w Bydgoszczy
W Bydgoszczy głosy do rady miasta, sejmiku i na prezydenta oddawane były w 205 komisjach obwodowych. Wszystkie protokoły z obwodów trafiają do Miejskiej Komisji Wyborczej, która od niedzieli ulokowała się w hali Artego.
Protokoły są tam weryfikowane, ale nie bez problemów.
- Jest kłopot z liczeniem głosów przez obwodowe komisje wyborcze. Niektóre jeszcze nie wprowadziły swoich protokołów do systemu informatycznego. Moim zdaniem największe kłopoty spowodowało wprowadzenie dwóch komisji: dziennej i nocnej. (...) Strasznie przedłuża nam się postępowanie, są komplikacje. Poziom komisji obwodowych jest dużo słabszy niż 4 lata temu - ocenił sędzia Stefan Pietrzak, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy.
- Te wybory są szczególne i bardzo trudne do liczenia. Po pierwsze do trzech organów - do sejmiku województwa, rady miasta i prezydenta miasta i komisje niestety nie przetrwały tej próby. Do tej pory zjeżdżają, ustalają wyniki, jeszcze istnieją niezgodności. Praca cały czas wre, myślę że dzisiaj do końca dnia. Wyniki poznamy najwcześniej wtorek - środa - powiedziała Agnieszka Jędrzejczak, koordynator wyborczy miasta Bydgoszczy.
Zobacz także
Sondażowe wyniki exit poll: Prezydent Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę! [komentarze]
2020-06-28, 21:08Prezydent Andrzej Duda, według sondażu exit poll, wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich, otrzymując 41,8 procent głosów. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z poparciem 30,4 procent. Czytaj dalej »
Polacy głosują za granicą. Jak to się robi na Wyspach Kanaryjskich?
2020-06-28, 19:03W wyborach prezydenckich głosują też nasi rodacy za granicą. Niektórzy musieli bardzo się postarać by wziąć udział w wyborach. Czytaj dalej »
Upał i reżim sanitarny – jednak w lokalach wyborczych tłoczno
2020-06-28, 17:12Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę. Czytaj dalej »
W Żninie głosowanie bez problemów. Więcej osób w lokalu tylko po mszy
2020-06-28, 15:15Płynnie, bez incydentów i kolejek - tak wybory przebiegają w Żninie. Jedyne, i to krótkie, kolejki ustawiały się przed otwarciem lokali wyborczych. Czytaj dalej »
Maseczki, płyn dezynfekujący, dystans - takich wyborów jeszcze nie było
2020-06-28, 14:04- Trzeba zagłosować na swojego kandydata, to nasz obowiązek - mówią mieszkańcy Małej Nieszawki pod Toruniem. W lokalu - podobnie jak w całym kraju - obowiązują specjalne zabezpieczenia sanitarne. Czytaj dalej »
Państwowa Komisja Wyborcza: frekwencja na godzinę 12.00, jaka w naszym regionie?
2020-06-28, 13:55Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o frekwencji w trwających od 7:00 wyborach prezydenckich. Na godzinę 12:00 (czyli po 5 godzinach głosowania) wynosi ona w skali kraju 24,08%. Czytaj dalej »
Pijany przewodniczący jednej z komisji w Toruniu. Został wykluczony
2020-06-28, 11:47Przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej numer 100 w Toruniu podjął czynności wyborcze w stanie nietrzeźwości, wykluczono go ze składu komisji; to zdarzenie nie miało wpływu na rozpoczęcie i przebieg głosowania - powiedział w… Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie: głosowanie w reżimie sanitarnym; ważny głos - jeden znak X [wideo]
2020-06-28, 06:00W niedzielę w lokalu wyborczym otrzymamy kartę do głosowania z nazwiskami jedenastu kandydatów na prezydenta. Aby oddać ważny głos należy postawić znak X w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Lokale wyborcze będą otwarte… Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość na finiszu kampanii - To było dobre pięć lat dla Polski
2020-06-26, 22:10- Niedzielne głosowanie będzie wyborem między dalszym rozwojem, a stagnacją - przekonywali politycy i działacze PiS w Bydgoszczy. Na Wyspie Młyńskiej podsumowali kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
Lewica apeluje, by oddać głos na Biedronia, a przede wszystkim, iść na wybory
2020-06-26, 21:00Lewica w Bydgoszczy podsumowała kampanię wyborczą. Na Wyspie Młyńskiej jej działacze zachęcali do udziału w niedzielnym głosowaniu. Przekonywali, że Robert Biedroń to najlepszy kandydat na prezydenta. Czytaj dalej »