Zbigniew Rasielewski o programie likwidacji niskiej emisji
Walkę z niską emisją zapowiedział Zbigniew Rasielewski. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Torunia chciałby w przyszłej kadencji ułatwić mieszkańcom wymianę starych pieców. Ma powstać strona internetowa z listą rzetelnych firm, rekomendowanych przez miasto.
- Chcemy wprowadzić spójny program likwidacji niskiej emisji, który ma polegać przede wszystkim na przygotowaniu dedykowanej strony internetowej, jak również na współpracy z firmami, aby ta osoba, która będzie chciała wymienić instalację, zrobić termomodernizację, wymienić piec - żeby miała możliwość współpracy z firmami, które są rekomendowane przez urząd miasta. Na tej stronie chcemy również umieścić kalkulator maksymalnego możliwego dofinansowania, żeby mieszkańcy, którzy będą składać wnioski wiedzieli, że po wymianie pieca nie zostaną sami, że przez następne 2 lata będą mieli możliwość otrzymania dodatkowego dofinansowania na utrzymanie zwiększonych kosztów ogrzewania - powiedział Zbigniew Rasielewski.
W Toruniu jest do wymiany 12 tys. pieców. Zbigniew Rasielewski, zastępca prezydenta Torunia w obecnej kadencji, chce na ten cel przeznaczyć 8 mln zł. 5 mln zł z budżetu miasta, a resztę z projektów krajowych.
W konferencji wzięli też udział: radna Barbara Królikowska-Ziemkiewicz i Paweł Czynszak.
Zobacz także
Debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Grudziądza w Polskim Radiu PiK [słuchaj i oglądaj!]
2024-03-26, 12:00W studiu Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy zakończyła się debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Grudziądza. Czytaj dalej »
Politycy PiS: Powrót do 5-procentowego VAT-u na żywność oznacza wzrost inflacji
2024-03-26, 11:44Do kupowania produktów bezpośrednio od rolników - zachęcała w Toruniu posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Gembicka. Czytaj dalej »
Co z naborem do przedszkola na włocławskim Zazamczu? Działacze PiS zabrali głos
2024-03-25, 20:06Włocławscy działacze Prawa i Sprawiedliwości zajęli się problemami miejskiej oświaty. Na konferencji prasowej przy przedszkolu „Ekoludki” na Zazamczu lider PiS-u we Włocławku i kandydat na radnego Jarosław Chmielewski mówił… Czytaj dalej »
Katarzyna Kotula poparła Piotra Wielgusa w wyborach na prezydenta Torunia
2024-03-25, 19:21Zmiany w zarządzaniu miastem, powołanie pełnomocnika ds. zielonej transformacji i pełnomocniczki ds. równości - to kolejne propozycje przedstawione przez Piotra Wielgusa, kandydata Lewicy na prezydenta Torunia. Podczas poniedziałkowej… Czytaj dalej »
Debata wyborcza z kandydatami na prezydenta Bydgoszczy w Polskim Radiu PiK [zobacz i posłuchaj!]
2024-03-25, 13:00W poniedziałek (25 marca) w studiu Polskiego Radia PiK odbyła się pierwsza debata z kandydatami na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Artur Laska, Bernard Mendlik i Jarosław Burczyk kandydują na rektora UKW Bydgoszcz
2024-03-25, 11:01Komisja Wyborcza UKW zakończyła przyjmowanie zgłoszeń na rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i zaakceptowała listę kandydatów. W wyborach, które odbędą się 11 kwietnia, kolegium elektorów wybierze jednego z trzech… Czytaj dalej »
Trzecia Droga o rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i w całym województwie
2024-03-24, 18:14O kolei jako najlepszym środku na rozwiązanie problemów transportu publicznego w Bydgoszczy mówili w niedzielę bydgoscy kandydaci Trzeciej Drogi, czyli koalicji Polski 2050 i PSL, startujący w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Michał Kamiński i Agnieszka Kłopotek w Tucholi. Podkreślali wagę wyborów samorządowych
2024-03-23, 21:30- Te wybory są bardzo ważne. Mają potwierdzić, że raz na zawsze odsunęliśmy od władzy Prawo i Sprawiedliwość - tak do udziału w wyborach samorządowych zachęcali w Tucholi Agnieszka Kłopotek, posłanka Trzeciej Drogi i Michał… Czytaj dalej »
Propozycje lewicowych partii we Włocławku. Jest nowa kandydatka na urząd prezydenta
2024-03-23, 20:17We Włocławku dwie odrębne lewicowe partie zachęcały wyborców do poparcia w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Aktywni dla Torunia chcą zmian w edukacji. Pozostałe sztaby zapraszają na spacery
2024-03-23, 19:08Bartosz Szymanski - kandydat na prezydenta Aktywnych dla Torunia, przedstawił swoje propozycje dla toruńskiej edukacji. Natomiast Koalicja Ruchów Miejskich chce rozmawiać z mieszkańcami w otoczeniu przyrody. Czytaj dalej »