Marcin Sypniewski o pomysłach na lepszą komunikację w Bydgoszczy
Parkingi na peryferiach Bydgoszczy i rozszerzenie połączeń kolejowych z okolicznymi miejscowościami - to pomysły Marcina Sypniewskiego na rozwój Metropolii Bydgoskiej. Kandydat na prezydenta Bydgoszczy z Czasu Bydgoszczy chciałby zaproponować przekazanie pieniędzy na studium wykonalności szybkiej kolei metropolitalnej.
Połączenie Nakła z Fordonem przez Osową Górę - Atosa, również centrum przy Ikei, to olbrzymia korzyść dla Bydgoszczy. Przede wszystkim tory kolejowe nie przecinają ulic, pociągi nie będą stały w korkach. Połączenie w drugą stronę też daje takie możliwości. Mamy przystanek Bydgoszcz - Błonie, wiadukt nad ulicą Nakielską, z którym w końcu trzeba coś zrobić - utworzyć przy okazji remontu przystanek i trzeba też pamiętać o linii kolejowej do lotniska, chociaż tu konieczny byłby udział samorządu województwa - mówił Marcin Sypniewski.
- Druga rzecz, którą trzeba koniecznie zrobić, żeby metropolia bydgoska nie istniała tylko na papierze to Karta Bydgoszczanina. Ona umożliwi spadek cen, również komunikacji miejskiej, dla mieszkańców w Bydgoszczy. W Bydgoszczy będzie się opłacać płacić podatki i mieszkańcy okolicznych gmin, aby korzystać z tych korzyści, które mają bydgoszczanie będą rejestrować się tutaj jako podatnicy - dodał kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta.
Marcin Sypniewski proponuje też wspólne z gminami zbudowanie parkingów na drogach dojazdowych do Bydgoszczy. Tam kierowcy mogliby przesiadać się do komunikacji miejskiej.
Zobacz także
Konstanty Dombrowicz o miejskiej polityce historycznej
2014-11-03, 19:01Miasto powinno wspierać inicjatywy, które mają na celu popularyzowanie historii wśród mieszkańców - uważa Konstanty Dombrowicz, kandydat na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Wroński o miejscach i opłatach parkingowych
2014-11-03, 18:03Brak miejsc parkingowych, zły stan techniczny ulic i chodników, niewystarczające oświetlenie miasta. To problemy na które zwracał uwagę podczas zorganizowanej w Inowrocławiu konferencji prasowej Marcin Wroński, kandydat na prezydenta… Czytaj dalej »
Dekomunizację przestrzeni publicznej deklaruje włocławska Nowa Prawica
2014-11-03, 17:37'Goń bolszewika z pomnika' - to nowa przedwyborcza akcja, w którą we Włocławku włączył się sztab wyborczy Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Chmielewski proponuje likwidację podatku od nieruchomości
2014-11-03, 17:28Likwidację podatku od nieruchomości w przypadku wygranej w wyborach prezydenta miasta zadeklarował Jarosław Chmielewski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Grzegorz Gruszka nt. stanu województwa
2014-11-03, 14:29W bydgoskiej siedzibie SLD odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której kandydujący do sejmiku Grzegorz Gruszka zarzucał Platformie Obywatelskiej odpowiedzialność za zły stan województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Porozumienie Dombrowicza ws. kontrowersyjnego wpisu kandydata na radnego
2014-11-03, 13:55'Nie identyfikujemy się z tym, co napisał Łukasz Kulpa' - tak Jerzy Woźniak, rzecznik komitetu wyborczego Konstantego Dombrowicza, skomentował niedzielny (2.11) wpis internetowy kandydata Porozumienia Dombrowicza na bydgoskiego radne… Czytaj dalej »
Deklaracje wyborcze Marka Wojtkowskiego
2014-11-03, 13:27'Zmniejszę wydatki na pomoc społeczną, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na sport' - zadeklarował w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka, poseł Marek Wojtkow… Czytaj dalej »
O brutalnej kampanii wyborczej w Grudziądzu
2014-11-03, 11:50Kandydat na prezydenta Grudziądza z listy Prawa i Sprawiedliwości, zorganizował konferencję prasową ws. brutalnej kampanii wyborczej. Czytaj dalej »
Sondaż WSG: W Bydgoszczy II tura wyborów prezydenckich z udziałem Bruskiego i Dombrowicza
2014-11-03, 11:35Bruski, Dombrowicz i Sypniewski - to pierwsza trójka sondażu poparcia kandydatów na prezydenta Bydgoszczy przeprowadzonego przez Pracownię Analiz Społecznych i Rynkowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Troska o sprawy osób niepełnosprawnych kolejną deklaracją wyborczą
2014-10-31, 20:58Wśród obietnic wyborczych pojawiało się już mnóstwo deklaracji. Każda ważna i szczególna. Na brak pomysłów nie narzeka również Sławomir Młodzikowski. Czytaj dalej »