Dwa bydgoskie murale pod lupą kandydatów PiS do sejmiku
Zarzuty wobec władz miasta i regionu z PO w sprawie bydgoskich murali przedstawili dziś kandydaci do sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości. Nie podoba im się malowidło św. Jana Pawła II, krytykują też prezydenta Rafała Bruskiego za to, że chwalił się wspieraniem muralu z Tomaszem Gollobem.
Ubiegający się o mandat radnego województwa Michał Nowacki mówił, że pieniądze Urzędu Marszałkowskiego na mural przy Nakielskiej przedstawiający Jana Pawła II, zostały wyrzucone w błoto. - To jakaś karykatura, trudno to nawet nazwać sztuką. Informacja o tym, że to patron województwa jest zasłonięty śmieciami i bramą - mówi.
Pochodzący z Bydgoszczy wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski zadeklarował, że zadba o odpowiednie wyeksponowanie muralu powstałego z okazji Święta Województwa.
- Ten mural został wykonany przez artystę z dorobkiem, mieliśmy wszystkie niezbędne zgody. Przyjrzę sie temu raz jeszcze, ale zamalowywać nie będziemy, bo to byoby niepoważne - mówi.
Na tej samej konferencji mowa była także o muralu na Miedzyniu przedstawiającym Tomasza Golloba. Walcząca o mandat radnej województwa szefowa sztabu Tomasza Latosa, Paulina Wenderlich podkreślała, że obraz powstał dzięki zbiórce z inicjatywy działacza sportowego, a prezydent miasta chwalił się w Internecie, że to on wsparł powstanie portretu.
Michał Sztybel z Urzędu Miasta w Bydgoszczy zapewnił, że miasto jak najszybciej sfinansuje odmalowanie zniszczonego przez wandala muralu. Przypomniał, że władze miasta przekazały na turniej na rzecz leczącego się po wypadku żużlowego mistrza ponad 200 tysięcy złotych, prezydent brał też udział w balu dla Tomasza Golloba. Dyrektor wydziału promocji ratusza dodał, że Rafał Bruski przekazał datek na powstanie malowidła.
Szefowa sztabu kandydata PIS na prezydenta Bydgoszczy wezwała Rafała Bruskiego, by do końca kampanii wyborczej wziął urlop. Michał Sztybel z Urzędu Miasta poinformował, że każdą czynność w ramach swojej kampanii Rafał Bruski wykonuje na urlopie, ale "w pierwszej kolejności realizuje obowiązki prezydenta".
Zobacz także
Strefa Ekonomiczna w Inowrocławiu zachęci przedsiębiorców? Postulat Arkadiusza Fajoka
2024-03-01, 20:11Kandydat na prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok zapowiada utworzenie strefy ekonomicznej w centrum miasta. Ma to ożywić inowrocławski rynek i przyciągnąć przedsiębiorców. Jak miałaby funkcjonować taka strefa? Czytaj dalej »
Jak poprawić kondycję bydgoskich przedsiębiorstw? Łukasz Schreiber przedstawił propozycje
2024-03-01, 18:26Bydgoska Prawica proponuje ofertę ratunkową dla firm, także z branży kulturalnej, dobijanych wielomiesięcznymi remontami i wysokimi opłatami. Pomóc mają bonifikaty i szereg ulg rozłożonych na lata - mówił o tym Łukasz Schreiber… Czytaj dalej »
Wyścig o fotel prezydenta Torunia. Michał Zaleski podjął decyzję w sprawie wyborów
2024-03-01, 09:16Prezydent Torunia Michał Zaleski powalczy o reelekcję. W nocy ogłosił start w wyborach, publikując wideo w mediach społecznościowych. Toruniem rządzi od ponad 20 lat. Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swojego kandydata na prezydenta Torunia
2024-02-29, 18:38Adrian Mól zapowiada, że chcę być kandydatem na włodarza miasta z ramienia środowisk konserwatywnych, prawicowych. Obecny wiceprezydent Torunia podczas konferencji przedstawił „piątkę dla Torunia'. Wśród jego postulatów jest… Czytaj dalej »
Bydgoska Prawica zebrała podpisy i złożyła listy do Miejskiej Komisji Wyborczej
2024-02-29, 18:00Bydgoska Prawica w czwartek zakończyła zbieranie podpisów poparcia dla kandydata na prezydenta miasta Łukasza Schreibera i dla kandydatów na radnych. Na obie listy zebrano po 10 tys. podpisów. Czytaj dalej »
O tej inwestycji mówi się we Włocławku od lat. Czy tunel ujrzy wreszcie światło dzienne?
2024-02-29, 17:37We Włocławku ma powstać bezkolizyjny przejazd pod torami kolei warszawsko-bydgoskiej. Chodzi o połączenie Zazamcza ze Śródmieściem. Tunel ma powstać pod torowiskiem w linii ulicy Wienieckiej - obiecuje prezydent Marek Wojtkowski ubiegający… Czytaj dalej »
Politechnika we Włocławku? To jedna z wyborczych propozycji tamtejszej Lewicy
2024-02-29, 16:11Utworzenie Politechniki Włocławskiej i mieszkania dla studentów, gabinet psychologiczny i stomatologiczny w każdej szkole oraz 15-minutowa komunikacja miejska to wyborcze obietnice Lewicy we Włocławku skierowane do młodych ludzi. Czytaj dalej »
Komitet „przyjdzie z młotami i skruszy beton”. Społecznicy z Torunia startują w wyborach
2024-02-29, 14:08Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Ruchów Miejskich przedstawił w czwartek kandydatów do Rady Miasta Torunia. Aktywiści zapowiedzieli także wystawienie kandydata na prezydenta. Będziemy młotem kruszyli beton - powiedziała Magdalena… Czytaj dalej »
Krzysztof Kułakowski przedstawił plany dla Świecia. Jezioro Deczno w centrum uwagi
2024-02-29, 12:03Burmistrz Świecia rozpoczął kampanię wyborczą. Krzysztof Kułakowski chce kontynuować to, co zaczął pięć lat temu. Czytaj dalej »
Toruń zyska most śródmiejski? Chce tego kandydat na prezydenta Paweł Gulewski
2024-02-28, 17:21- Budowa mostu śródmiejskiego to jeden z pomysłów na usprawnienie poruszania się po Toruniu i lepsze skomunikowanie lewobrzeża - zapewniał podczas konferencji Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta. Obiekt… Czytaj dalej »