Jarosław Gowin na inauguracji UKW: poparcie dla Tomasza Latosa i czek dla uczelni
Blisko 30 milionów złotych otrzyma Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na inwestycje. Podczas wizyty w Bydgoszczy wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował symboliczny czek. Wsparł również kandydaturę posła Tomasza Latosa na prezydenta Bydgoszczy.
Czek został przekazany władzom uczelni podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na UKW. Nowy rok akademicki rozpoczęło na UKW około 8,5 tys. studentów.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego jednocześnie udzielił poparcia kandydatom do Rady Miasta Bydgoszczy: Mirosławowi Piesakowi i Robertowi Szatkowskiemu oraz kandydatkom do sejmiku województwa: Annie Jędryce i Marzenie Litwinowicz.
- Jestem przekonany, że te pieniądze będą znakomitym impulsem rozwojowym dla uczelni. Tak samo, jak pewny jestem, że znakomitym impulsem do rozwoju tego miasta, które ma ogromny potencjał, ale trochę przegrywało w ostatnich latach wyścig rozwojowy, tą znakomitą inwestycją będzie prezydentura Tomasza Latosa - powiedział Jarosław Gowin.
- Chciałem bardzo podziękować panu premierowi za wizytę w Bydgoszczy, wielokrotnie rozmawialiśmy na temat uniwersytetów bydgoskich, a szczególnie dużo na temat UKW, to jest ważna uczelnia choć bardzo młoda, za to wsparcie bardzo dziękuję - powiedział Tomasz Latos.
Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Tomasz Latos są zwolennikami utworzenia Uniwersytetu Bydgoskiego. Taką możliwość powstania federacji uczelni daje nowa ustawa 2.0. Jednak - jak podkreślali politycy - ta decyzja musi należeć do władz uczelni, a nie do polityków.
Zobacz także
Tomasz Sikorowski z Konfederacji: Bez względu na wynik pamiętajmy, że jesteśmy jednym narodem
2025-06-01, 23:36Przed drugą turą wyborów Karol Nawrocki i Rafał Trzaskowski spotkali się w Toruniu ze Sławomirem Mentzenem, który uzyskał trzeci wynik w pierwszej turze. Miało to pomóc zwolennikom Konfederacji wybrać między kandydatami PiS i Koalicji… Czytaj dalej »
Late poll: Karol Nawrocki - 50,7 proc., Rafał Trzaskowski – 49,3 proc. Po drugiej turze wyborów
2025-06-01, 23:09Karol Nawrocki w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył 50,7 proc. głosów, Rafał Trzaskowski 49,3 proc. - wynika z sondażu late poll wykonanego przez Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Wcześniejszy exit poll dawał przewagę Trzaskowskiemu… Czytaj dalej »
Wierzą, że prezydentem zostanie Karol Nawrocki. Wieczór wyborczy PiS w Toruniu [wideo]
2025-06-01, 22:58Toruńscy politycy Prawa i Sprawiedliwości wierzą w końcowy wynik z przewagą na rzecz Karola Nawrockiego. Pierwsze badania sondażowe exit poll wskazują na wygraną Rafała Trzaskowskiego. Czytaj dalej »
Exit poll: Rafał Trzaskowski - 50,3 proc., Karol Nawrocki - 49,7 proc. Po drugiej turze wyborów!
2025-06-01, 21:02Rafał Trzaskowski w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył 50,3 proc. głosów, Karol Nawrocki 49,7 proc. - wynika z sondażu exit poll wykonanego przez Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News. Czytaj dalej »
Toruń przed Bydgoszczą. Najwyższa frekwencja w Warszawie. Kolejne dane od PKW
2025-06-01, 18:56Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła do godz. 17:00 54,91 procent. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak powiedział, że to wyższy wynik niż przed dwoma tygodniami. Czytaj dalej »
Wysoka frekwencja i piękne okoliczności przyrody. Tak głosuje uzdrowisko Wieniec-Zdrój
2025-06-01, 18:09Utworzenie komisji wyborczej w sanatorium to był strzał w dziesiątkę - zgodnie twierdzą kuracjusze z uzdrowiska Wieniec-Zdrój w powiecie włocławskim. Czytaj dalej »
Agitowali w Internecie i zrywali plakaty kandydatów. Policja czuwa w wyboczą niedzielę
2025-06-01, 17:17- Do godz. 14 w niedzielę w związku z wyborami prezydenckimi odnotowano 10 przestępstw i 232 wykroczenia - poinformowała Komenda Główna Policji. W jednej z krakowskich komisji wyborczych zasłabł 75-letni mężczyzna, który mimo udzielonej… Czytaj dalej »
Bydgoszcz i Toruń powyżej średniej. PKW podała frekwencję wyborczą w II turze głosowania
2025-06-01, 14:00Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji w wyborach prezydenckich do godziny 12:00. Wyniosła ona 24,83 procent. Dwa największe miasta naszego regionu - zanotowały frekwencję wyższą niż średnia. W Toruniu głosować… Czytaj dalej »
Rekordowa liczba Polaków w Niemczech zadeklarowała udział w wyborach prezydenckich
2025-06-01, 13:00Ponad 115 tys. Polaków zarejestrowało się w Niemczech do udziału w II turze wyborów prezydenta RP. W I turze przed dwoma tygodniami zagłosowało blisko 79 tys. wyborców - poinformowała rzeczniczka prasowa ambasady RP w Berlinie Magdalena… Czytaj dalej »
Rozpoczęła się druga tura wyborów prezydenckich. Reporterzy PR PiK przed komisjami
2025-06-01, 07:51- Wciąż zdarzają się osoby, które przychodzą na wybory bez dokumentu tożsamości - wskazuje zespół do spraw wyborów Urzędu Miasta Bydgoszczy. Od 7:00 można głosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. Czytaj dalej »