Jarosław Gowin na inauguracji UKW: poparcie dla Tomasza Latosa i czek dla uczelni
Blisko 30 milionów złotych otrzyma Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na inwestycje. Podczas wizyty w Bydgoszczy wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował symboliczny czek. Wsparł również kandydaturę posła Tomasza Latosa na prezydenta Bydgoszczy.
Czek został przekazany władzom uczelni podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na UKW. Nowy rok akademicki rozpoczęło na UKW około 8,5 tys. studentów.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego jednocześnie udzielił poparcia kandydatom do Rady Miasta Bydgoszczy: Mirosławowi Piesakowi i Robertowi Szatkowskiemu oraz kandydatkom do sejmiku województwa: Annie Jędryce i Marzenie Litwinowicz.
- Jestem przekonany, że te pieniądze będą znakomitym impulsem rozwojowym dla uczelni. Tak samo, jak pewny jestem, że znakomitym impulsem do rozwoju tego miasta, które ma ogromny potencjał, ale trochę przegrywało w ostatnich latach wyścig rozwojowy, tą znakomitą inwestycją będzie prezydentura Tomasza Latosa - powiedział Jarosław Gowin.
- Chciałem bardzo podziękować panu premierowi za wizytę w Bydgoszczy, wielokrotnie rozmawialiśmy na temat uniwersytetów bydgoskich, a szczególnie dużo na temat UKW, to jest ważna uczelnia choć bardzo młoda, za to wsparcie bardzo dziękuję - powiedział Tomasz Latos.
Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Tomasz Latos są zwolennikami utworzenia Uniwersytetu Bydgoskiego. Taką możliwość powstania federacji uczelni daje nowa ustawa 2.0. Jednak - jak podkreślali politycy - ta decyzja musi należeć do władz uczelni, a nie do polityków.
Zobacz także
Tomasz Latos: Przedstawię plan utwardzania ulic osiedlowych
2018-09-27, 17:58Utwardzenie co najmniej 100 dróg osiedlowych w Bydgoszczy zadeklarował Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta uważa, że obecny włodarz niewiele w tym zakresie robi, na czym tracą mieszkańcy. Czytaj dalej »
Radni gminy Dragacz bez konkurencji w wyborach
2018-09-27, 11:56Nietypowa sytuacja w gminie Dragacz przed wyborami. Zgłosił się tam tylko jeden komitet wyborczy. Czytaj dalej »
Kandydaci Kukiz'15 do RM w Bydgoszczy o miejskim sporcie
2018-09-27, 06:45O potrzebie odbudowy sportu wyczynowego i młodzieżowego w Bydgoszczy, w której pamiętane są jeszcze dawne osiągnięcia w różnych dyscyplinach klubów sportowych, mówili na konferencji prasowej kandydaci do Rady Miasta z listy ugrupowania… Czytaj dalej »
Wiceprezydent Marek Sikora chce być prezydentem Grudziądza
2018-09-27, 05:15Jest drugi, chce być pierwszym - Marek Sikora wiceprezydent Grudziądza oficjalnie potwierdził dzisiaj swój start w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Zgłoszenia kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów do środy
2018-09-26, 09:46W środę o północy mija termin rejestrowania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Swoich kandydatów mogą zgłaszać tylko te komitety, które zarejestrowały listy w wyborach do rad w co najmniej połowie okręgów… Czytaj dalej »
Politycy PiS oskarżają władze Bydgoszczy o bezczynność w sprawie Babiej Wsi
2018-09-25, 17:51Popękane ściany, sypiący się tynk wewnątrz i na zewnątrz - tak wyglądają dwa domy na Babiej Wsi w Bydgoszczy. Problem dotyczy budynków, które znalazły się najbliżej budowy wieżowca Nordic Astrum nad Brdą. Czytaj dalej »
Kukiz'15 chce rozwiązań przyjaznych bydgoskim seniorom
2018-09-25, 15:49O rozwiązaniach przyjaznych osobom starszym mówił dziś na bydgoskich Bartodziejach Paweł Skutecki, kandydat Kukiz'15 na prezydenta miasta. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Płacisz podatki w Bydgoszczy - zyskujesz
2018-09-25, 14:00Wprowadzenie Karty Bydgoszczanina dla osób, które płacą podatki w Bydgoszczy - proponuje Marcin Sypniewski. Walczący o urząd prezydenta miasta kandydat Czasu Bydgoszczy CB2018.PL przekonywał, że takie rozwiązanie przyniosłoby korzyści… Czytaj dalej »
Rafał Bruski częstował kawą na rondzie Jagiellonów
2018-09-25, 10:06Przystosowanie ronda Jagiellonów dla osób niepełnosprawnych obiecał ubiegający się o ponowny wybór prezydent Bydgoszczy. Rafał Bruski razem z kandydatami Koalicji Obywatelskiej na radnych miasta częstował również mieszkańców… Czytaj dalej »
Tomasz Latos o centrum wystawienniczym w Bydgoszczy
2018-09-24, 16:45- Jak wygram wybory rozruszam Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze - obiecuje kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Czytaj dalej »