Szydło: nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu
Nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu - mówiła w środę wicepremier Beata Szydło podczas konwencji wyborczej Zjednoczonej Prawicy w Inowrocławiu. Zaapelowała o udział w wyborach oraz żeby popierać tych kandydatów, którzy chcą służyć mieszkańcom.
Wicepremier poparła kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta, lidera Solidarnej Polski w regionie Ireneusza Stachowiaka. "Jesteśmy tutaj, żeby wesprzeć pana Ireneusza Stachowiaka - kandydata na prezydenta państwa pięknego miasta. To będą bardzo ważne wybory" - mówiła Szydło. Dodała, że bycie radnym, wójtem, burmistrzem to służba, a wyborach samorządowych wszyscy "wybieramy ludzi, których znamy".
"Z tego powodu te wybory powinny być łatwiejsze. Szczególnie w mniejszych miejscowościach jeden człowiek o drugim wszystko wie. Trudno jest decydować o najważniejszych sprawach, swojej przyszłości. Trudno jest wybierać, kiedy kandydatów jest dużo. Jedno jest pewne - trzeba pójść do wyborów 21 października. W tych wyborach stwierdzenie, że każdy głos się liczy ma szczególną wagę" - wskazała Szydło.
Zdaniem wicepremier często o wyniku wyborczym decyduje bowiem jeden bądź kilka głosów. "Każdy głos się liczy. Mamy w tym momencie ogromną władzę w ręku - idąc do wyborów i decydując o tym, kto będzie rządził w naszej miejscowości" - podkreśliła. "Ci ludzie, których wskażemy, wybierzemy - będą przez kolejnych pięć lat decydowali o tym, w którym kierunku Inowrocław, państwa powiat i województwo będą się rozwijać. Jest w tej chwili w Polsce ogromna szansa na to, żeby każdy region, każdy powiat mógł się rozwijać" - oceniła
Szydło wskazała, że wybory samorządowe są po to, żeby wybrać partnerów dla rządu. "Nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu. Ci, którzy kwestionują tę współpracę popełniają największy z błędów. Samorządowcy nie tworzą odrębnej grupy, partii samej dla siebie. Oni są na służbie u państwa" - wskazała.
Dodała, że w biało-czerwonej grupie Ireneusza Stachowiaka jest miejsce dla każdego mieszkańca Inowrocławia. "Dla każdego, kto chce by Inowrocław się rozwijał, kto rozumie, że jest ogromna szansa, żeby zrobić coś ważnego - nie dla polityków, samorządowców, ale dla was samych" - stwierdziła. Zaapelowała o poparcie dla tych, którzy dotrzymują słowa.
Hasło wyborcze Stachowiaka to "Inowrocław nowych możliwości". (PAP)
Zobacz także
Lewica rozlicza się z wyborcami. Politycy z Kujaw i Pomorza pokazali, ile zdziałali
2023-08-21, 14:45Aktywność na rzecz utworzenia w Bydgoszczy uniwersytetu medycznego, wnioski budżetowe dotyczące m.in. wsparcia dla samorządów, czy niedopuszczenie do fuzji bydgoskich szpitali szpitali - to według działaczy Lewicy główne sukcesy… Czytaj dalej »
Dr Patryk Tomaszewski: W Polsce proces wyborczy nie jest naruszany [Rozmowa Dnia]
2023-08-21, 09:30Politolog dr Patryk Tomaszewski, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK podkreślał, że nie jest właściwe wskazywanie Polakom wyboru politycznej drogi przez polityków z innego kraju. Czytaj dalej »
Donald Tusk na wiecu we Włocławku: 15 października będzie dniem sądu
2023-08-18, 20:57- Pełnej prezentacji programu wyborczego poświęcimy cały dzień. Będzie to program nie tylko na 4 lata, ale też 100 konkretów na pierwszych 100 dni - mówił Donald Tusk, lider Koalicji Obywatelskiej, we włocławskim amfiteatrze. W… Czytaj dalej »
Bydgoscy kandydaci KO do Sejmu zaprezentowani. Listę otwiera Paweł Olszewski
2023-08-18, 18:51Działacze Koalicji Obywatelskiej przedstawili bydgoskich kandydatów do Sejmu. Jedynką na liście jest poseł Paweł Olszewski; znaleźli się na niej także poseł Iwona Kozłowska, senator Krzysztof Brejza, psychiatra Włodzisław Giziński… Czytaj dalej »
Ostatnio niezrzeszony, wcześniej w Kukiz15 i KP-PSL. Paweł Szramka członkiem klubu KO
2023-08-18, 16:41Paweł Szramka jest nowym członkiem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. W ostatnim czasie był posłem niezrzeszonym. Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swoje hasło na wybory. Na co postawili?
2023-08-18, 12:51- Hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości to „Bezpieczna Przyszłość Polaków' - poinformował w piątek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Czynimy wszystko, i to skutecznie, by to bezpieczeństwo stale rosło - powiedzi… Czytaj dalej »
Sejm przyjął uchwałę o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego na 15 października
2023-08-17, 18:00Zjednoczona Prawica, Kukiz '15 i Polskie Sprawy zagłosowały „za' i te głosy wystarczyły do wymaganej większości. Referendum odbędzie się w dniu wyborów parlamentarnych. Padną w nim cztery pytania: o wyprzedaż majątku państwowego… Czytaj dalej »
Jest porozumienie liderów partii opozycyjnych w sprawie Paktu Senackiego
2023-08-17, 12:36Zakończyły się prace nad drugą edycją Paktu Senackiego. Najważniejsze jest to, że po długich przygotowaniach doszliśmy do porozumienia, kierując się przede wszystkim optymalizacją wyniku - powiedział w czwartek (17 sierpnia) senator… Czytaj dalej »
Wniosek o przeprowadzenie referendum przyjęty. Teraz prace w Komisji Ustawodawczej
2023-08-17, 12:09Sejm przegłosował w czwartek (17 sierpnia) wniosek rządu o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego. Nie oznacza to jeszcze zarządzenia referendum. Teraz wniosek rządu trafi do Komisji Ustawodawczej, która przygotuje projekt uchwały… Czytaj dalej »
„Zdradził polską wieś": Michał Kołodziejczak z Agrounii startuje z listy Koalicji Obywatelskiej
2023-08-16, 11:50Michał Kołodziejczak z Agrounii i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystartują w wyborach parlamentarnych wspólnie z KO - poinformował w środę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Rzecznik rządu dosadnie… Czytaj dalej »