Działacze PO mają pytania do Tomasza Latosa
Bydgoscy działacze PO pytają posła PiS Tomasza Latosa - kontrkandydata prezydenta Bydgoszczy - o drogę S10 i udział w debacie telewizyjnej.
Michał Sztybel pyta o trasę łączącą Bydgoszcz z Toruniem, a Monika Matowska o jutrzejszą debatę.
- Prezydent Bruski kilkukrotnie zapraszał Tomasza Latosa do rozmów o Bydgoszczy. Wiemy, że jutro jest taka możliwość, odbywa się debata w TVP 3 Bydgoszcz, mamy nadzieję, że poseł Latos na nią przyjdzie i odważy się rozmawiać z prezydentem, chociaż jak wiemy jest też posiedzenie Sejmu - powiedziała radna Monika Matowska.
- Czy droga ekspresowa S10, która była w programie budowy dróg krajowych z konkretna datą realizacji do roku 2020, a następnie przesunięta na rok 2022, a następnie spadła z tego programu i już nie ma daty realizacji - wróci z datą konkretna realizacji - pytał Michał Sztybel.
- Niech pan prezydent Bruski się nie boi, niech przyjdzie na debatę do telewizji, naprawdę zachęcam do wymiany poglądów. A jeżeli chodzi o kwestie drogi ekspresowej S10 odsyłam do konwencji wojewódzkiej z niedzieli, kiedy o drodze nie tylko ja mówiłem, ale przede wszystkim mówił o niej premier Mateusz Morawiecki. Ta droga będzie budowana, jest ważna dla polskiego rządu, w przeciwieństwie do tego jak była traktowana przez naszych poprzedników. (...). Padła jasna deklaracja ze strony pana premiera - powiedział Tomasz Latos.
W jutrzejszej debacie w TVP 3 Bydgoszcz udział potwierdzili czterej kandydaci na prezydenta Bydgoszczy: Rafał Bruski, Tomasz Latos, Anna Mackiewicz oraz Marcin Sypniewski.
Zobacz także
Zemke: Idziemy do wyborów, by zmienić UE
2014-05-22, 18:37Lider kujawsko-pomorskiej listy kandydatów SLD - UP do Parlamentu Europejskiego eurodeputowany Janusz Zemke zaapelował o udział w głosowaniu w najbliższą niedzielę. Czytaj dalej »
Kosma Złotowski podsumował kampanię wyborczą
2014-05-22, 18:16Wsparcie dla rodzin, wyrównanie dopłat dla polskich rolników oraz odrzucenie groźnego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego - to postulaty PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przypomniał o nich podsumowując kampanię… Czytaj dalej »
Łukasz Krupa apeluje o udział w wyborach do europarlamentu
2014-05-22, 18:05O udział w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego zaapelował lider Europy Plus - Twojego Ruchu w Bydgoszczy poseł Łukasz Krupa. Zdaniem parlamentarzysty najbliższe wybory do europarlamentu są bardzo ważne. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski o opodatkowaniu dochodów żużlowców
2014-05-22, 17:43- Żużlowcy mogą płacić niższe podatki - poinformował w Toruniu Jan Vincent-Rostowski, były minister finansów, lider kujawsko - pomorskiej listy PO do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Zybertowicz: Nieporozumienia miną, diagnoza wciąż aktualna
2014-05-22, 17:27- To była żartobliwa charakterystyka postaci - tak prof. Andrzej Zybertowicz tłumaczył Polskiemu Radiu PiK swoje publikacje na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Czytaj dalej »
Prezydencki zakład o frekwencję
2014-05-21, 14:43Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Młodzież szkół średnich i gimnazjów "głosowała w wyborach" do Parlamentu Europejskiego
2014-05-19, 15:39Prawie pół miliona uczniów z gimnazjów i szkół średnich wzięło udział w młodzieżowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Organizatorem akcji „Młodzi Głosują” jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego
2014-05-19, 10:05Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej. Składy komisji obwodowych skompletowane, przedwyborcza praca wre. Przygotowanie lokali, dostarczenie dokumentów - z tym wszystkim trzeba zdążyć przed 25 maja. Czytaj dalej »
Bydgoskie posłanki PO i SLD zachęcają do udziału w wyborach
2014-05-16, 16:03'Opłaca się głosować' mówią jednym głosem Teresa Piotrowska i Anna Bańkowska. Bydgoskie posłanki Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowały w piątek wspólną konferencję prasową. Czytaj dalej »
Ewa Kopacz w Centrum Onkologii w Bydgoszczy
2014-05-15, 18:50- To ośrodek na miarę XXII wieku - mówiła o Centrum Onkologii w Bydgoszczy Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu przyjechała na Kujawy i Pomorze w związku z 20-leciem istnienia bydgoskiej placówki. Czytaj dalej »