Jarosław Kaczyński w Bydgoszczy: jeśli ktoś nie kieruje się ideami, będzie kierował się interesami
Jarosław Kaczyński, w swoim wystąpieniu na niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy, stwierdził, że w czasie, który przeżywamy, większość z nas zastanawia się na kogo oddać głos w wyborach. Zauważył, że możemy wybrać różne kryteria oceny kandydatów. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił, że warto głosować na ludzi ideowych. Jeśli bowiem ktoś nie kieruje się ideami, będzie się kierował interesami. Najczęściej będą to albo interesy własne, albo jakiejś grupy. Ale o interes wspólny, interes miasta, regionu, państwa, dbają ludzie ideowi - mówił Jarosław Kaczyński.
Podczas konwencji, która odbywała się w niedzielne południe w Filharmonii Pomorskiej, prezes PiS stwierdził też, że mamy w Polsce do czynienia z różnymi modelami państwa. Jeden z nich to państwo bezsilne, ograniczone, bierne, które większość przedsięwzięć uznaje za niemożliwe, likwiduje swoja własną działalność, zamyka fabryki, a nawet komisariaty. Za rządów Platformy Obywatelskiej zlikwidowano w Polsce kilkaset komisariatów - przypomniał. Było to w interesie pewnych grup - dodał.
My musimy realizować Polski interes - mówił dalej Kaczyński - i tworzyć politykę czynną. Partia, która reprezentuje w sposób konsekwentny politykę czynną jest w Polsce jedna - ona się nazywa Prawo i Sprawiedliwość - oświadczył. Ten wybór, który tutaj niedługo zostanie dokonany, to będzie wybór między tymi dwoma opcjami, możliwościami, dwoma sposobami rozumienia polityki: czy utrwalać pozycję miejscowych elit, czy też interes mieszkańców, społeczeństwa, wspólnoty. Bo trzeba budować wspólnotę, także w oparciu o historię, o dobrą polską świadomość historyczną - podkreślił prezes PiS.
W tym kontekście przypomniał męczeństwo bydgoszczan w czasie drugiej wojny światowej. Zauważył, że niektórzy próbują stawiać niemiecki opis tych faktów, niemiecką obronę swojej wersji, stworzoną za czasów hitlerowskich, na równi z relacją Polaków, spośród których najstarsi jeszcze pamiętają te wydarzenia, a w pamięci bydgoszczan są wciąż zdjęcia z masowych egzekucji. Kaczyński podkreślił w tym kontekście, jak bardzo świadomość historyczna ważna jest dla polityki.
Jest tylko jeden kandydat - zakończył swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński - który uosabia ten kierunek. Ten kandydat, wielokrotnie uważany był za najlepszego posła, nawet przez naszych wrogów - w ten sposób Kaczyński przypomniał pochwały, jakie niejednokrotnie pod adresem Tomasza Latosa formułowała Gazeta Wyborcza.
Jeśli ktoś chce poprzeć ten kierunek to powinien poprzeć Tomasza Latosa - zakończył Jarosław Kaczyński.
Zobacz także
Minister Ardanowski i poseł Latos o rządowym programie dla wsi
2019-10-01, 17:20Stworzenie dobrych warunków życia na wsi jest warunkiem, by młodzi ludzie nie uciekali ze wsi. Dobre maszyny i bogate gospodarstwo to nie wszystko - powiedział w Łasinie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Przekonywał, że rząd… Czytaj dalej »
Taksówki dla seniora, czeki opiekuńcze i akcje dla emerytów - proponują działacze KO
2019-10-01, 16:20Niskie świadczenia, problem z dostępem do służby zdrowia i wykluczenie komunikacyjne - to zdaniem kandydatów do sejmu z toruńsko-włocławskiej listy Koalicji Obywatelskej, największe problemy seniorów w Polsce. Czytaj dalej »
Pieniądze z programu sypią się na lokalne drogi. Chodzi o miliony złotych!
2019-10-01, 14:45Symboliczne czeki na remonty dróg gminnych i powiatowych, wręczył przedstawicielom samorządów wojewoda kujawsko - pomorski Mikołaj Bogdanowicz. To dotacja w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-01, 06:00Gościem „Rozmowy dnia' we wtorek (1 października) był pan Dariusz Kurzawa, kandydujący do Sejmu z pierwszego miejsca listy PSL Koalicja Polska. Rozmawialiśmy między innymi o możliwych scenariuszach powyborczych, a także o kandydaturze… Czytaj dalej »
Senator Kobiak ostrzega: Nie da się bezkarnie podnosić płac, ceny urosną
2019-09-30, 19:58Senator Platformy Obywatelskiej Andrzej Kobiak zaproponował, aby rząd zwolnił pracodawców z opodatkowania podwyżek dla pracowników. Czytaj dalej »
Trzy rundy z liderami list do Sejmu okręgu toruńsko-włocławskiego. Za nami kolejna debata w PR PiK [wideo]
2019-09-30, 18:09Pierwsza z dwóch debat liderów list do Sejmu właśnie zakończyła się w Polskim Radiu PiK. Rozmawiali przedstawiciele okręgu toruńsko-włocławskiego. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska chce zmienić służbę zdrowia. Obiecuje pozyskać miliardy z Unii
2019-09-30, 13:45Koalicja Obywatelska chce pozyskać 100 miliardów złotych z Unii Europejskiej na służbę zdrowia. Zapowiadali to w Toruniu kandydaci do Sejmu - posłowie Tomasz Lenz i Arkadiusz Myrcha oraz kandydat Partii Zieloni Sylwester Jankowski. Czytaj dalej »
Poparcie w deszczu. Tadeusz Cymański zachwala Ireneusza Stachowiaka
2019-09-30, 12:43Poseł PiS Tadeusz Cymański nie zważając na jesienną aurę, pojawił się dziś na bydgoskim Starym Rynku, by poprzeć Ireneusza Stachowiaka, „ósemkę” PiS do Sejmu z okręgu bydgoskiego. Czytaj dalej »
Marcin Wroński: Dopłaty dla rolników w Polsce i w „starej Unii” mogą być zrównane
2019-09-30, 11:41Marcin Wroński, kandydat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, który był dziś gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że jeśli PiS wygra wybory i będzie nadal rządzić w Polsce, to mamy niepowtarzalną szansę na wyrównanie… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-30, 06:02Gościem poniedziałkowej Rozmowy dnia był inowrocławski radny Marcin Wroński, kandydujący z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Rozmawialiśmy między innymi o problemach Inowrocławia, a także o polityce rolnej państwa. Michał… Czytaj dalej »