Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali się w Inowrocławiu
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego zaprezentowali się dziś w Inowrocławiu. Ubiegających się o fotele prezydenta, burmistrzów i radnych przedstawił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
- Chcielibyśmy te dobre praktyki, realizację naszych obietnic rządowych, przenieść również na samorząd. Mamy do tego przygotowanie, kompetencje i doświadczenie. Liderem w Inowrocławiu jest kandydat na prezydenta pan Ireneusz Stachowiak:
- Chciałbym, żeby Inowrocław mógł rozwijać się lepiej i szybciej. Stworzyliśmy 15 punktów dla Inowrocławia. Potrzebujemy współpracy z okolicznymi samorządami i z rządem, potrzebujemy modernizacji dróg 15 i 25, aby wykorzystać szansę na rozwój gospodarczy Inowrocławia. Potrzebujemy szkoły mistrzostwa sportowego i taką szkołę w Inowrocławiu zbudujemy. Potrzebujemy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Deklaruję, że w ciągu następnej kadencji 50% zdegradowanych dróg w Inowrocławiu zostanie wyremontowanych, 1000 miejsc parkingowych zbudujemy - obiecywał Ireneusz Stachowiak.
Do sejmiku województwa liderem w naszym okręgu jest pan Jerzy Gawęda. Nie może być takiej sytuacji, że duże ośrodki się rozwijają. Te słabsze Inowrocław, Żnin, Mogilno, mają gorszą sytuację gospodarczą. Chcemy to zmienić - mówił Jerzy Gawęda.
Po konferencji na Placu Klasztornym kandydaci PIS rozdawali ulotki mieszkańcom Inowrocławia.
Zobacz także
Kolejna debata prezydencka. Tym razem kandydatów przepyta w Warszawie „Super Express"
2025-04-28, 17:39Wszystkich trzynastu kandydatów w zbliżających się wyborach prezydenckich zapowiedziało udział w kolejnej debacie przedwyborczej, tym razem organizowanej w Warszawie przez „Super Express”. Rozpocznie się w poniedziałek, o godz… Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski: Potrzebujemy prezydenta z woli narodu, który będzie łączył, a nie dzielił
2025-04-27, 21:04Polska potrzebuje prezydenta z woli narodu, takiego, który będzie łączył, nie dzielił - mówił na niedzielnym wiecu w Poznaniu kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zapewniał, że jest „kandydatem obywatelskim”… Czytaj dalej »
Prezydent Andrzej Duda: W wyborach prezydenckich zagłosuję na Karola Nawrockiego
2025-04-27, 15:46Prezydent Andrzej Duda podkreślił w niedzielę w Łodzi, że w nadchodzących wyborach zagłosuje na popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego. Zdaniem głowy państwa, legalność wyborów „jest… Czytaj dalej »
Prezydent Andrzej Duda: Wybierzmy nowego prezydenta ze świadomością, że władza to służba
2025-04-25, 18:18Prezydent Andrzej Duda zaapelował w piątek w Gnieźnie, by „wyboru nowego prezydenta dokonywać ze świadomością, że władza to nie przywilej, tylko służba”. - Od tego, co uczynimy dziś, zależy powodzenie następnych pokoleń… Czytaj dalej »
Po schodach do głosowania? Jest decyzja w sprawie bydgoskiego protestu wyborczego
2025-04-22, 16:44Wybory do Rady Osiedla Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto w Bydgoszczy nie będą powtórzone. Tak zadecydowała Komisja Samorządności i Bezpieczeństwa Publicznego przy bydgoskiej radzie Miasta, która na prośbę kilkudziesięciu mieszkańców… Czytaj dalej »
Adrian Zandberg w Grudziądzu: Trzeba wprowadzić limit wpłat na kampanię wyborczą
2025-04-17, 20:22Adrian Zandberg - kandydat na prezydenta Polski, wieczorem spotkał się z mieszkańcami Grudziądza. Współzałożyciel partii Razem chce wprowadzić limity w finansowaniu kampanii politycznych. Czytaj dalej »
Debaty prezydenckie straciły „pazur". Szansą na promocję mógłby być... viral! [ „Rozmowa Dnia" - posłuchaj!]
2025-04-16, 09:04W kampanii prezydenckiej odbyły się już trzy telewizyjne debaty. W żadnej kandydaci nie stawili się w komplecie. Jaką rolę współcześnie odgrywają takie spotkania? O to m.in. w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK, Maciej Wilkowski… Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen w Kujawsko-Pomorskiem: Prąd jest drogi przez szaloną politykę klimatyczną
2025-04-15, 20:51- Nikt nie płaci za prąd tyle, ile Polacy; w całej Europie prąd jest drogi przez „szaloną politykę klimatyczną' - ocenił na wiecu wyborczym w Radziejowie kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen. Przekonywał też, że… Czytaj dalej »
Karol Nawrocki chce podniesienia progu podatkowego. Politycy PiS: To inwestycja w Polaków
2025-04-15, 15:04Politycy PiS zaprezentowali w Toruniu „Plan dla Polski” Karola Nawrockiego. Kandydat na prezydenta zapowiada między innymi powrót do zerowej stawki VAT na żywność, podniesienie progu podatkowego i obniżenie cen energii. Czytaj dalej »
Paweł Szefernaker: Będziemy badali, kto zapłacił za piątkową debatę w trzech telewizjach
2025-04-14, 11:12Szef sztabu Karola Nawrockiego Paweł Szefernaker zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie badać, ile kosztowała produkcja piątkowej debaty w Końskich i kto za nią zapłacił. Poseł ocenił, że „ludzie Rafała Trzaskowskiego”… Czytaj dalej »