Politycy PiS oskarżają władze Bydgoszczy o bezczynność w sprawie Babiej Wsi
Popękane ściany, sypiący się tynk wewnątrz i na zewnątrz - tak wyglądają dwa domy na Babiej Wsi w Bydgoszczy. Problem dotyczy budynków, które znalazły się najbliżej budowy wieżowca Nordic Astrum nad Brdą.
Politycy PiS: poseł Tomasz Latos i radna Grażyna Szabelska twierdzą, że sytuacja pokrzywdzonych jest tragiczna, a chęci dialogu ze strony władz miasta nie ma.
- Jest to jeden z przykładów, kiedy prezydent nie rozmawia z mieszkańcami - mówi poseł Tomasz Latos. - Ja to zmienię po wyborze mnie na prezydenta Bydgoszczy. (...) Wiem jedno, nie przeprowadzono tutaj wystarczających badań, skutkiem czego nie tylko budynki pękają i mieszkającym tutaj grozi, że mogą utracić swoje domy.
Sprawą zajęła się również radna miasta Bydgoszczy Grażyna Szabelska: - Budowa stoi, tramwaj nie jeździ, mieszkańcy cierpią, a miasto chowa głowę w piasek - tak należy podsumować dzisiaj tę sytuację. Ulica Babia Wieś jest najniżej położoną uliczką w Bydgoszczy. Trudno było rzeczywiście nie przewidzieć tego, że coś tu będzie problematycznego z tym położeniem. W związku z tym ewidentne zaniedbanie miasta spowodowało dzisiejszą sytuację - mówila radna Szabelska.
Pokrzywdzeni mieszkańcy także wzięli udział w konferencji: - Nikt tu nie był, nie zapytał się, czy mamy gdzie mieszkać. Proponowali na Dunikowskiego czy gdzieś, w takim hotelu mieliśmy otrzymać pokój, łazienka na na korytarzu i kuchnia. Mąż jest po dwóch operacjach kręgosłupa, czeka na kolejne operacje i nie może być tak, żeby ubikacji nie miał dla siebie - mowi jedna z mieszkanek.
Urząd Miasta Bydgoszczy zaprzecza swojej bezczynności. Publikuje między innymi zawiadomienie prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z marca tego roku. Dotyczy ono zniszczeń, które powstały przy ulicy Babia Wieś 8, w wyniku budowy wieżowca. Urząd wskazuje również, że wojewoda kujawsko-pomorski podtrzymał decyzję o budowie Nordic Astrum. Dodaje też, że mieszkańcom została udzielona pomoc zgodnie z przepisami prawa.
Zobacz także
Paweł Olszewski zarzuca posłom PiS brak skuteczności
2019-10-07, 17:51Rządowe pieniądze na inwestycje trafiają do Torunia, a nie do Bydgoszczy - twierdzą prezydent Rafał Bruski oraz starający się o reelekcję poseł PO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »
Radna Grażyna Szabelska o problemach mieszkańców Łęgnowa-Wsi
2019-10-07, 16:51O dwóch ważnych problemach swojego osiedla mówili dziś mieszkańcy Łęgnowa-Wsi: braku chodników przy ul. Toruńskiej i wysypywaniu gruzu i ziemi na jednej z posesji. Konferencję zwołała radna Bydgoszczy Grażyna Szabelska. Czytaj dalej »
Lider Konfederacji: Nie pozwólmy, by Polska była śmietnikiem Europy
2019-10-07, 15:38Całkowity zakaz importu śmieci do Polski - proponuje lider bydgoskiej listy wyborczej Konfederacji. Marcin Sypniewski przekonywał, że nasz kraj stał się śmietnikiem Europy. Czytaj dalej »
Andrzej Kobiak uważa, że Senat powinien objąć opiekę nad samorządami
2019-10-07, 14:12- Większa opieka Senatu nad samorządami - to mógłby być pierwszy krok w kierunku zreformowania Izby Wyższej naszego Parlamentu - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej w Bydgoszczy Andrzej Kobiak, senator Platformy Obywatelskiej… Czytaj dalej »
Minister Schreiber: Rząd PiS wspiera sport o wiele bardziej, niż poprzednicy
2019-10-07, 13:35Ponad 75 mln zł - to suma rządowego dofinansowania do inwestycji sportowych w Bydgoszczy i okolicach w ostatnich czterech latach - przypomniał na spotkaniu z samorządowcami i działaczami sportowymi minister z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów… Czytaj dalej »
Były prezydent wspiera kandydata z Grudziądza. I krytykuje Lecha Wałęsę
2019-10-07, 11:58Bronisław Komorowski odwiedził w poniedziałek Grudziądz. Były prezydent udzielił swojego poparcia posłowi Koalicji Obywatelskiej -Tomaszowi Szymańskiemu. Czytaj dalej »
Wojewoda Bogdanowicz: W ciągu kilku lat problem dróg samorządowych zniknie
2019-10-07, 11:09Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który był dziś gościem 'Rozmowy dnia' Polskiego Radia PiK powiedział, że budowa dróg samorządowych jest zadaniem, bez którego gminy nie będą się prawidłowo rozwijały. Czytaj dalej »
Krzysztof Brejza oskarża rodzinę działacza PiS. Ireneusz Stachowiak: To blef, proszę o nazwisko
2019-10-07, 07:32Kandydujący do Sejmu z listy PiS Ireneusz Stachowiak (Solidarna Polska) w niedzielę w Inowrocławiu zarzucił posłowi PO-KO i kandydatowi na senatora Krzysztofowi Brejzie, że blefuje jakoby jego banery zniszczył członek rodziny prominentnego… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-07, 06:00Gościem 'Rozmowy dnia' był wojewoda kujawsko-pomorski i kandydat na senatora Mikołaj Bogdanowicz, którego pytaliśmy między innymi o podsumowanie kadencji na stanowisku wojewody i kluczowe problemy subregionu południowego województwa… Czytaj dalej »
Minister Ziobro w Toruniu: jeżeli zarobki nie wzrosną, specjaliści będą wyjeżdżać
2019-10-06, 19:31Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poparł w Toruniu Mariusza Kałużnego - kandydata do Sejmu, ósmego na liście PiS w okręgu toruńsko- włocławskim. Dodał, że obóz Zjednoczonej Prawicy ma na najbliższe cztery lata plan znaczącego… Czytaj dalej »