"Rafał Bruski. Tylko konkrety" - konwencja wyborcza urzędującego prezydenta Bydgoszczy
"Rafał Bruski. Tylko konkrety" - to hasło kampanii wyborczej ubiegającego się o ponowny wybór prezydenta Bydgoszczy, kandydującego z ramienia Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska).
Rafał Bruski powiedział, że zrealizował lub realizuje wszystkie swoje obietnice wyborcze sprzed 8 lat. Mówił m.in. o powstaniu nowego dworca, tramwaju do Fordonu, lodowiska, roweru aglomeracyjnego, najnowocześniejszej w Polsce szkoły, centrum wystawienniczego, a także rozwoju parku przemysłowego oraz ożywieniu centrum i rzeki.
Zapowiedział, że w nowej kadencji pieniądze będą kierowane na osiedla i zaprosił na spacer po Bydgoszczy roku 2023, pokazując zaplanowane obiekty: Teatr Kameralny, 4. krąg Opery Nova, osiedle przy ul. Focha, zrewitalizowane Młyny Rothera i tętniący życiem Stary Rynek. - Może z pierzeją zachodnią - dodał kandydat.
Ubiegający się o reelekcję prezydent miasta zapowiedział też dokończenie Trasy Uniwersyteckiej, powstanie centrum kultury w Fordonie i zbudowanie placówki opiekuńczej dla seniorów. Rafał Bruski podkreślał, że nadal chce współrządzić z mieszkańcami, którzy zdecydowali m.in. o nazwach tramwajów i lodowiska, a w ramach budżetu obywatelskiego powstało 300 inwestycji, m.in. 50 placów zabaw. Dodał, że w 2017 r. roku w Bydgoszczy wydano rekordową liczbę pozwoleń na budowę, a bezrobocie jest najniższe w historii (3,6 proc.)
Konwencję wyborczą prowadził eurodeputowany z Platformy Obywatelskiej Tadeusz Zwiefka. Z kolei były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podkreślał, że obecny prezydent umiał zabiegać o wkład miasta w inwestycje dofinansowane z Unii i że Rafał Bruski będzie powodował, że Bydgoszcz będzie piękniała tak jak w ostatnich latach.
Zobacz także
We włocławskim sztabie KO nie było wybuchów radości. „To będą trudne dwa tygodnie”
2023-10-15, 23:14Koalicja Obywatelska swój włocławski wieczór wyborczy zorganizowała w siedzibie Platformy Obywatelskiej przy ul. Bojańczyka. Czytaj dalej »
PiS w Toruniu: Wynik potwierdza, że Polacy wybierają PiS i Zjednoczoną Prawicę
2023-10-15, 23:05- Nie przywiązuję się do wyniku, bo przy tej frekwencji może się okazać, że są zupełnie inne. Na pewno zwyciężyliśmy i z tego się cieszymy - komentuje w Toruniu Maria Mazurkiewicz, kandydatka PiS do Senatu. Czytaj dalej »
Posłanka Joanna Borowiak: Jestem przekonana, że przypadnie nam tworzenie rządu
2023-10-15, 22:24- Nie było dotychczas takiej sytuacji, żeby jakaś partia trzeci raz wygrała wybory. Prawo i Sprawiedliwość to zrobiło - mówi posłanka PiS z Włocławka Joanna Borowiak. Czytaj dalej »
Bydgoski sztab Konfederacji: Rekordowa frekwencja zaskoczyła, czekamy na oficjalne wyniki
2023-10-15, 22:08- Na pewno wprowadzamy do Sejmu drużynę ideowych ludzi, którzy będą walczyć o realizację naszego programu. Pytanie, ilu ich będzie i jak to się wszystko rozłoży - komentuje Marcin Sypniewski, lider bydgoskiej listy Konfederacji. Czytaj dalej »
Bydgoski sztab Nowej Lewicy: Cieszymy się, że odsunęliśmy PiS od władzy
2023-10-15, 21:49W bydgoskim sztabie Nowej Lewicy ogromna radość. - Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Kujaw i Pomorza za to, że zaufali nam i 8,6 proc. powiedziało: „tak, możecie dalej rządzić Polską” - komentuje poseł Jan Szopiński. Czytaj dalej »
Politycy Koalicji Obywatelskiej w Toruniu: Wyborcy zdecydowali o zmianie w Polsce
2023-10-15, 21:47- Przed wyborami nie wiedziałem, czy przekroczymy 30 proc., więc 31,6 proc. to dla mnie duży sukces - komentuje poseł Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
PiS wygrało niedzielne wybory do Sejmu z wynikiem 36,8 procent. KO ma 31,6 procent
2023-10-15, 21:11PiS zdobyło 36,8 proc., Koalicja Obywatelska - 31,6 proc., Trzecia Droga - 13 proc., Lewica - 8,6 proc., a Konfederacja - 6,2 proc. Wszystkie te komitety uzyskały mandaty poselskie - wynika z sondażu Ipsos. Czytaj dalej »
Bydgoski sztab PiS: Trzeci raz z rzędu wygrywamy wybory, przy rekordowej frekwencji
2023-10-15, 21:10- Pierwszy raz w historii Polski - po dwóch kadencjach - Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory przy rekordowej frekwencji, która przekracza 70 proc. - cieszy się minister Łukasz Schreiber. Czytaj dalej »
Starsza kobieta zmarła w lokalu wyborczym w Chrośnie w gminie Solec Kujawski
2023-10-15, 20:16Około godz. 17.00 wyborczyni z Chrośna zasłabła, członkowie komisji zaczęli ją reanimować. Załoga karetki, która o 17.40 dotarła na miejsce, stwierdziła zgon. Wybory w tym lokalu przerwano na godzinę, jednak nie będą przedłużone… Czytaj dalej »
Kolejki przed lokalami wyborczymi w Toruniu. W niektórych trzeba było użyć kart z rezerwy
2023-10-15, 19:25Kilkudziesięciometrowe kolejki ustawiają się przed wieloma obwodowymi komisjami wyborczymi w Toruniu, a kilkanaście z nich zgłosiło zapotrzebowanie na karty do głosowania z przygotowanej rezerwy — powiedział dyrektor toruńskiej… Czytaj dalej »