Mariusz Kałużny i wiceminister sportu o inwestycjach w regionie
- Samorząd województwa powinien zajmować się dużymi projektami, które rozwiną cały nasz region – powiedział Mariusz Kałużny - kandydat Zjednoczonej Prawicy z Solidarnej Polski do sejmiku województwa. Konferencja odbyła się przed halą tenisową w Toruniu, uczestniczył w niej też wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.
- Dzisiaj budżety miast i gmin są zbyt małe, żeby realizować tak duże projekty czy to sportowe czy komunikacyjne. W latach 2016 - 2018 Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało nasze województwo kwotą prawie 90 mln zł, z czego wyremontowano, zmodernizowano czy zbudowano 224 obiekty, w tym prawie 100 nowych obiektów w Toruniu. Ministerstwo dofinansowało modernizację krytej pływalni w Chełmży, budynków klubu Włókniarz. Chciałem panu ministrowi dzisiaj podziękować za to wsparcie - powiedział Mariusz Kałużny.
- Przyjechałem tutaj, żeby zobaczyć jak kończy się budowanie tej przepięknej hali tenisowej, o którą zabiegało miasto Toruń, a która będzie służyć polskiemu sportowi. W tym roku ministerstwo przeznacza na infrastrukturę 516 mln zł. Co roku o kilkadziesiąt milionów zwiększamy kwotę dotacji na dobre projekty. Polska może się rozwijać tylko poprzez zgodę i współpracę samorządu i rządu Rzeczpospolitej Polskiej - dodał Jarosław Stawiarski.
Minister Stawiarski z okazji 90-lecia klubu Legia Chełmża nagrodzi dziś zasłużonych działaczy odznaką „Zasłużony dla polskiego sportu”, obok Stadionu Miejskiego zostanie otwarty też nowy budynek dofinansowany ze środków resortu sportu..
Zobacz także
„Senator dialogu” z poparciem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego
2019-10-10, 16:30Senator PO Andrzej Kobiak może liczyć na głos prezydenta Bydgoszczy, który zadeklarował pełne poparcie dla tego kandydata. Przekonywał, że Kobiak to senator dialogu. Czytaj dalej »
Marzenna Drab chce zrealizować co najmniej 250 trudnych spraw grudziądzan
2019-10-10, 11:15- Chcę rozwiązać minimum 250 trudnych spraw mieszkańców - powiedziała w Grudziądzu Marzenna Drab kandydatka na posłankę z listy Prawa i Sprawiedliwości. Była wiceminister edukacji przedstawiła swój program wyborczy. Czytaj dalej »
Ireneusz Nitkiewicz, kandydat KO, podsumował kampanię
2019-10-10, 10:33W kampanii postawiliśmy na bezpośredni kontakt z ludźmi i byliśmy aktywni - podsumował Ireneusz Nitkiewicz - kandydat do Sejmu z listy KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni w okręgu bydgoskim. Przypomniał tez najważniejsze założenia… Czytaj dalej »
Tomasz Latos o reformie zdrowia
2019-10-10, 09:59Reforma służby zdrowia we wszystkich krajach trwa zwykle 2 - 3 kadencje rządu i parlamentu. Prawo i Sprawiedliwość ma ambicje przeprowadzić ją przez dwie kadencje - powiedział w Rozmowie Dnia Tomasz Latos, poseł PiS, przewodniczący… Czytaj dalej »
Torbyd cały weekend za darmo. Ale frekwencja w wyborach musi być powyżej 60 proc.
2019-10-10, 08:02Bydgoszcz dołączyła do akcji zachęcającej do pójścia w niedzielę (13 października) na wybory do Sejmu i Senatu RP. Jeśli mieszkańcy się zmobilizują, będzie nagroda. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-10, 06:00Gościem 'Rozmowy dnia' był poseł Tomasz Latos, lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu bydgoskim, a także przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Z posłem Latosem rozmawialiśmy m.in. o rządowych programach w zakresie… Czytaj dalej »
Tadeusz Zwiefka: Koalicja Obywatelska wie, jak uzdrowić służbę zdrowia
2019-10-09, 21:26- Sytuacja w służbie zdrowia jest tragiczna, ale Koalicja Obywatelska ma pomysł, jak to zmienić. Niektóre rzeczy da się poprawić od ręki - mówił w Bydgoszczy były europoseł Tadeusz Zwiefka. Czytaj dalej »
Ostatnia debata przed wyborami w Polskim Radiu PiK. Z kandydatami do Senatu [wideo]
2019-10-09, 21:13Aż 8 debat wyborczych przed wyborami odbyło się w Polskim Radiu PiK. Czwartkowa - z kandydatami do Senatu - była ostatnią. Czytaj dalej »
Zbigniew Girzyński: Będę walczył, by Toruń był bliżej autostrady
2019-10-09, 20:38- Polska staje przed ogromną szansą, żeby utrzymać dobry kierunek zmian - powiedział w Toruniu dr Zbigniew Girzyński. Kandydata do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości poparli dziś prof. Wojciech Polak i szef toruńskich struktur… Czytaj dalej »
Premier Morawiecki: Obwodnica Strzelna wśród 100 najważniejszych w kraju [wideo]
2019-10-09, 18:48Dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, obwodnica Strzelna zostanie wpisana do programu budowy 100 najważniejszych obwodnic miast w całym kraju. Informację o tym przekazali podczas spotkania z mieszkańcami minister Łukasz Schreiber… Czytaj dalej »