Marcin Sypniewski: Powołam zastępcę prezydenta ds. Fordonu
Zapowiada likwidację Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej w Bydgoszczy i utworzenie biur obsługi klienta na kilku osiedlach, a także filię ratusza w największej dzielnicy miasta i powołanie zastępcy prezydenta ds. Fordonu.
Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta przedstawił dziś pomysły dla Fordonu i Śródmieścia. - W wielkim i nowoczesnym mieście, mieszkańcy nie powinni być zmuszani do długiej podróży, żeby załatwić sprawy urzędowe - mówi. - Dlatego utworzę od 6 do 8 biur obsługi klienta, w których mieszkańcy będą mogli je załatwić. Będe też popularyzował dostęp do platformy ePUAP, by każdy mieszkaniec, który ma dostęp do Internetu mógł złożyć te wnioski elektronicznie - dodaje.
Czas Bydgoszczy zaprezentował też liderów list z Fordonu i Śródmieścia do Rady Miasta. Przedsiębiorca i społecznik Adam Bujny mówił, że chciałby ożywić fordoński rynek. Z kolei społecznik i wolontariusz Damian Gastoł proponował, by pierwsze pół godziny parkowania w strefie było bezpłatne. To jego pomysł na pozbycie się korków w centrum.
Dodajmy, że komitet wyborczy Czas Bydgoszczy zarejestrował listy kandydatów do bydgoskiej Rady Miasta we wszystkich okręgach.
Zobacz także
SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą
2018-10-18, 12:55SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą. Członkowie ugrupowania podziękowali bydgoszczanom i zachęcali do głosowania na swoją listę. Czytaj dalej »
Kandydaci partii Razem do Sejmiku chcą walczyć ze smogiem
2018-10-18, 11:50Kandydaci partii Razem do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego chcą walczyć ze smogiem i podejmować działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Czytaj dalej »
Prezydent Włocławka wygrał proces w trybie wyborczym; Kuźniewicz będzie się odwoływał
2018-10-18, 06:30Starający się o reelekcję prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski wygrał przed sądem ze swoim konkurentem, Jackiem Kuźniewiczem z bloku 'Postaw na Włoclawek'. Czytaj dalej »
Kandydaci z Komitetu Wyborczego MY Toruń podsumowali kampanię
2018-10-18, 05:45- Jesteśmy jedynym niezaangażowanym politycznie komitetem - mówili liderzy MY Toruń na konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
Debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy
2018-10-18, 01:00Kolejną debatę Polskiego Radia PiK zorganizowano w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG. Tym razem z udziałem kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowuje kampanię wyborczą w Toruniu
2018-10-17, 22:17Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowała kampanię wyborczą w Toruniu. Na konferencji wystąpili marszałek Piotr Całbecki, kandydat do Sejmiku Województwa Jacek Warczygłowa i poseł Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
Kandydaci Kukiz'15 do Rady Miasta krytykują obecne władze Torunia
2018-10-17, 20:21Zarówno władze miasta jak i województwa podeszły po macoszemu do tematu wybudowania w Toruniu portu kontenerowego lub multimodalnego - mówili podczas konferencji kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »
Michał Zaleski przedstawił kolejne plany dla Torunia
2018-10-17, 20:10Zagospodarowanie terenów zielonych, nowa szkoła i żłobek na lewobrzeżu Wisły - to część programu, który na osiedlu Na Skarpie zapowiedział dziś kandydat na prezydenta Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Posłowie Latos i Król o kolejce Stary Fordon - Osowa Góra
2018-10-17, 17:06Budowę szybkiej kolejki miejskiej, która łączyłaby Fordon z Osową Górą zapowiada kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Wspiera go w tym poseł PiS Piotr Król. Czytaj dalej »
Dziś debata z kandydatami na prezydenta Torunia, jutro - Bydgoszczy
2018-10-17, 07:22Polskie Radio PiK organizuje debaty kandydatów na prezydentów kujawsko-pomorskich miast. W środę (17 października) zmierzyli się ze sobą kandydaci na prezydenta Torunia, w czwartek (18 października) - spotkamy się z kandydatami na… Czytaj dalej »