Sylwia Kowalska: Toruń nie tylko dla turystów
Sylwia Kowalska wystartuje w wyborach na prezydenta Torunia. Jest kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców My Toruń.
Obecnej przewodniczącej klubu Czas Mieszkańców w toruńskiej radzie miasta zależy na bezpiecznym, zielonym mieście i dobrej edukacji.
- Jestem torunianką, radną miasta, aktywistką społeczną. To, gdzie dzisiaj jestem zawdzięczam swojej ciężkiej pracy, ale i odwadze i otwartości na zmiany. Mam dość układu, który panuje w tym mieście od wielu i myślę, że czas na zmiany. Nie będę podejmować decyzji w oparciu o polityczne kalkulacje. Zależy mi, aby prezydent i Rada Miasta byli wykonawcami woli obywatelek i obywateli. Zależy mi również, aby Toruń był wygodny dla życia, zielony, bezpieczny, skupiony na potrzebach mieszkańców, a nie tylko i wyłącznie turystów, jak ma to miejsce dzisiaj. Zależy mi także, aby uczniowie i ich rodzice czy opiekunowie byli zadowoleni z edukacji i pomocy jaką oferuje szkoła - mówiła na konferencji Sylwia Kowalska.
Założenia programowe mają zostać przedstawione na kolejnej konferencji. Sylwia Kowalska zaprosiła kandydatów na prezydenta Torunia do debaty i dyskusji o przyszłości miasta.
O najwyższy urząd w mieście powalczą również Irena Paczkowska z Kukiz'15, urzędujący prezydent Torunia Michał Zaleski, jego obecny zastępca Zbigniew Rasielewski z Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Mentzen - wiceprezes partii Wolność oraz poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz.
Zobacz także
Kandydatki Polski 2050 obiecują więcej żłobków i namawiają do głosowania na kobiety
2023-10-12, 17:03Kobiece postulaty w ramach programu „Kobiety, do przodu!' przedstawiły w Toruniu kandydatki na posłów Polski 2050 Szymona Hołowni, startujące z list Trzeciej Drogi. Czytaj dalej »
Budzik odlicza minuty do wyborów. Prezydenci miast w regionie zachęcają do głosowania
2023-10-12, 16:31Na bydgoskim Starym Rynku stanął budzik odliczający godziny i minuty do rozpoczęcia wyborów. To część akcji profrekwencyjnej „Nie śpij, bo cię przegłosują”. Do udziału w wyborach zachęca też prezydent Włocławka. Czytaj dalej »
Poseł Piotr Król od ośmiu lat zajmuje się infrastrukturą. I nie chce tego zmieniać
2023-10-12, 14:58Trasa S10 na odcinku od Bydgoszczy do autostrady A1, budowa drugiego most na Wiśle w bydgoskim Fordonie i obwodnic dla Strzelna, Kruszwicy i Nowej Wsi Wielkiej - to kluczowe inwestycje w infrastrukturę, którymi w nowej kadencji chciałby… Czytaj dalej »
Tereny pozachemowskie w wyborczym programie Jarosława Wenderlicha
2023-10-12, 14:10Kolejne punkty swojego programu wyborczego pod nazwą „9-tka Wenderlicha' przedstawił - tym razem przed Stadionem Miejskim Zawiszy w Bydgoszczy - minister Jarosław Wenderlich. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, radny… Czytaj dalej »
Dobrze zainwestowane pieniądze: wsparcie dla strażaków-ochotników ze Żnina
2023-10-12, 13:30Ewa Kozanecka, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, przekazała strażakom ochotnikom ze Żnina promesę na zakup niezbędnego sprzętu. Pieniądze pochodzą z konkursu „Fundacja KGHM Polska Miedź dla OSP” oraz programu „Orlen… Czytaj dalej »
Przemysław Przybylski: Według prawników prezydent Zaleski nie naruszył kodeksu wyborczego
2023-10-12, 12:52Chodzi o wideo, na którym prezydent Torunia chwali swojego zastępcę Adriana Móla, startującego w wyborach parlamentarnych. Nagranie zostało zarejestrowanie w toruńskim ratuszu. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi polic… Czytaj dalej »
13 milionów dla zakładu URSUS w Chełmnie! Na konferencji legenda Solidarności
2023-10-12, 12:11Chełmiński Zakład Sprzętu Mechanicznego Ursus w Chełmnie z rządową dotacją - taką wiadomość przekazał prezes Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki, jedynka PiS-u z okręgu numer 5. Czytaj dalej »
Radosław Kempinski: Samorządowcy są zadowoleni z programów rządowych [Rozmowa Dnia]
2023-10-12, 09:48Wicewojewoda kujawsko pomorski i kandydat do senatu Radosław Kempinski wysoko ocenia rządowe programy inwestycyjne dla samorządów. Jego zdaniem nie ma przypadków by prawidłowo złożony wniosek spotkał się z odmową finansowania -… Czytaj dalej »
Jak ograniczyć inflację? Debata liderów list z okręgu toruńsko-włocławskiego [link do wideo]
2023-10-12, 08:35W czwartek (12 października) odbyła się ostatnia już debata w Polskim Radiu PiK. Tym razem do studia zaprosiliśmy liderów list okręgu toruńsko-włocławskiego. Czytaj dalej »
Poseł Kownacki: Prezydent Brejza sowicie wynagradza szefów spółek, mimo że te przynoszą straty
2023-10-11, 19:47- Gigantyczne jak na Inowrocław wynagrodzenia, gigantyczne straty jak na - nieduże de facto - spółki miejskie - mówił o inowrocławskich spółkach miejskich poseł Bartosz Kownacki. Podkreślał, że skutki tego ponoszą mieszkańcy… Czytaj dalej »