Marcin Sypniewski: priorytetem osiedlowe ulice i parkingi
- Bydgoszcz to nie tylko centrum, to także osiedla, również te peryferyjne - podkreśla Marcin Sypniewski. Kandydat na prezydenta miasta z komitetu Czas Bydgoszczy mówił na konferencji o inwestycjach drogowych na osiedlach.
Zapewnił m.in. że będzie wykonywał uchwałę rady miasta, która zakłada przeznaczanie co roku 35 mln zł na utwardzanie dróg osiedlowych.
- Nowoczesne miasto nie może tolerować dróg gruntowych w swojej granicach. To będzie dla mnie sprawa priorytetowa, gdyż sam mieszkałem przy ulicy gruntowej i wiem jakie uciążliwości powoduje to dla mieszkańców. (...) Przedstawię konkretny harmonogram, żeby każdy wiedział w jakim terminie jego ulica może zostać utwardzona - powiedział Marcin Sypniewski.
Kolejny problem, który należy rozwiązać, to zdaniem Sypniewskiego, zatłoczone osiedlowe parkingi lub ich brak.
- Umożliwię uczestnictwo w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim projektów realizowanych na terenie spółdzielni, będę budował parkingi razem ze spółdzielniami, ze wspólnotami mieszkaniowymi dzieląc koszty inwestycji - dodał Marcin Sypniewski.
Kandydat chce też powołać zespół do uporządkowania kwestii własnościowych, bo jak mówi, jest to często problem, który uniemożliwia budowę parkingów, placów zabaw czy dróg dojazdowych. Zespół będzie miał za zadanie rozwiązać problemy na styku własności miejskiej, państwowej, spółdzielczej i prywatnej.
Marcin Sypniewski zapowiada, że przy budowie parkingów będzie preferował obiekty wielopoziomowe, podziemne i automatyczne systemy parkowania. Przypomniał, że chce stworzyć darmowe parkingi przy szpitalach dla pacjentów i ich rodzin.
Zobacz także
Kandydaci do sejmiku o zdrowiu i pomocy społecznej. Debata w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2024-04-04, 13:07W czwartek (4 kwietnia) w Polskim Radiu PiK odbyła się kolejna debata wyborcza z kandydatami do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Druga tura wyborów w Toruniu? Gulewski opublikował badania, Noga chce powołania pełnomocników
2024-04-03, 21:33Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia przedstawił badania, z których wynika, że będzie druga tura wyborów w tym mieście. Sam liczy na uzyskanie 38 procent. Czytaj dalej »
15-minutowe miasto, pozwy komitetów i słyszalny głos kobiet. Kolejny dzień kampanii w Bydgoszczy
2024-04-03, 13:5015-minutowe miasto - to propozycja Joanny Czerskiej-Thomas na poprawę jakości życia w Bydgoszczy. Bydgoska Prawica podkreślała znaczenie wydatków na kulturę, a na placu Praw Kobiet swoje postulaty wygłosiły kandydatki ugrupowania… Czytaj dalej »
Kandydaci do sejmiku o kulturze i nauce w regionie. Debata w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2024-04-03, 08:38W Polskim Radiu PiK zakończyła się druga debata wyborcza z kandydatami do sejmiku kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Krzysztof Gawkowski: Bydgoszcz skorzysta na władzy „Koalicji 15 października”
2024-04-02, 20:37- Bydgoszcz pod rządami Rafała Bruskiego (jako prezydenta miasta) będzie mogła liczyć na wsparcie polskiego rządu - zadeklarował podczas konferencji na bydgoskim Starym Rynku Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji w… Czytaj dalej »
Czarzasty poparł we Włocławku Krzysztofa Kukuckiego, kandydata Lewicy na prezydenta
2024-04-02, 19:14Lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty promował we Włocławku senatora Krzysztofa Kukuckiego z Lewicy w jego walce o fotel prezydenta miasta. Czytaj dalej »
„Kocham Toruń” obiecuje obniżenie podatków. Mieszkańcy mają oszczędzić 17 mln zł
2024-04-02, 17:54- Zostawimy w kieszeniach torunian więcej pieniędzy, bez uszczerbku dla funkcjonowania miasta - zapewniał w Toruniu kandydat na prezydenta Dariusz Kubicki. Komitet „Kocham Toruń” zaprezentował też kandydatów na wiceprezydentów. Czytaj dalej »
Strzemięcin i Rządz zmienią swoje oblicze? Prezydent Glamowski przedstawił plany inwestycyjne
2024-04-02, 12:56Kampania samorządowa wychodzi na ostatnią prostą. W Grudziądzu prezydent Maciej Glamowski, ubiegający się o reelekcję przedstawił plany inwestycyjne na osiedlu Strzemięcin i Rządz. Czytaj dalej »
Promocja regionu, sport i wsparcie turystyki. Debata kandydatów do sejmiku w PR PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia]
2024-04-02, 10:45Co jest siłą turystyczną naszego regionu? Czy potrzebujemy nowych monumentalnych atrakcji, a może powinniśmy lepiej wykorzystywać to co mamy? To tylko część pytań, na które odpowiadali goście debaty do sejmiku w studiu Polskiego… Czytaj dalej »
Socjolog: Większy wpływ na nasze życie ma wybór radnego niż posła [Rozmowa Dnia]
2024-04-02, 09:59Co ma większy wpływ na nasze codzienne życie - wybór posła czy radnego? Jak podejmujemy decyzje? Czy znamy programy wyborcze kandydatów? O tym porozmawialiśmy z dr Magdaleną Nowak-Paralusz, socjolożką z Uniwersytetu WSB Merito w… Czytaj dalej »