Marek Wojtkowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Włocławka
Marek Wojtkowski z Platformy Obywatelskiej oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Włocławka.
W mieście odbyła się konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Niespodzianki nie ma. Wspólny kandydat to dotychczasowy prezydent miasta, Marek Wojtkowski.
Prezydent Włocławka mówił, że właśnie w kolejnej kadencji w pełni rozwinie skrzydła.
- Decyzja zapadła, formalnie zostałem ogłoszony kandydatem na prezydenta Włocławka na kolejną kadencję. Jestem kandydatem Koalicji Obywatelskiej i to chcę podkreślić i bardzo wiele sobie po tym obiecuję, pokładam wielkie nadzieje właśnie w drugiej kadencji, bo wiem z kim współpracuję, mam sprawdzonych ludzi, będziemy realizować to co zaczęliśmy, bo chciałbym przypomnieć, że ten program, który przedłożyłem cztery lata temu to był program na dwie kadencje, więc będziemy kontynuować, ale chcemy dorzucić też kilka nowych wątków, które zrodziły się w trakcie trwania kadencji i wynikają one z doświadczeń i pewnych przemyśleń - powiedział Marek Wojtkowski.
Koalicja Obywatelska zaprezentowała również wszystkich kandydatów na radnych. To czternaścioro członków Platformy Obywatelskiej, w tym wszyscy radni obecnej kadencji, pięcioro członków Nowoczesnej i szesnaścioro bezpartyjnych.
Na pięć okręgów w mieście Nowoczesna ma tylko jedną "jedynkę" - na osiedlu Kazimierza Wielkiego, Platforma trzy jedynki - w Śródmieściu, na Małym i na Dużym Południu, zaś bezpartyjni tylko jedną jedynkę, na Zazamczu. Tu jednak listę otwiera - formalnie bezpartyjna - wiceprezydent Włocławka, najbliższa współpracowniczka Marka Wojtkowskiego, Barbara Moraczewska.
Zobacz także
Do Donalda Trumpa płyną gratulacje od szefa NATO i przywódców krajów, w tym Polski
2024-11-06, 10:20Mimo braku ostatecznych wyników wyborów prezydenckich gratulacje Donaldowi Trumpowi złożył już szef NATO Mark Rutte, a także przywódcy części krajów, w tym prezydenci Polski, Ukrainy i Francji oraz premierzy Węgier, Wielkiej Brytanii… Czytaj dalej »
Donald Trump ogłosił, że wygrał wybory prezydenckie w USA. I rzeczywiście je wygrał [aktualizacja]
2024-11-06, 10:00Donald Trump, który wystąpił publicznie w środę jeszcze przed ogłoszeniem ostatecznych wyników wyborów prezydenckich w USA, powiedział, że chce podziękować narodowi za wybranie go na szefa państwa. Oznajmił, że Bóg nie bez… Czytaj dalej »
Amerykanie wybrali prezydenta! Co to oznacza dla Europy i Polski? O tym w „Rozmowie Dnia"
2024-11-06, 09:10Wiele wskazuje na to, że wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych wygra Donald Trump. Co zdecydowało o takim rozstrzygnięciu ? Mówił o tym gość Rozmowy Dnia polskiego Radia PiK - Szymon Ostrowski, doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk… Czytaj dalej »
Wybory w USA: głosy z tych stanów dały przewagę Trumpowi. To dopiero cząstkowe wyniki
2024-11-06, 01:34Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Kentucky, Indianie i Karolinie Południowej, a Kamala Harris w Vermont - ogłosiła agencja AP w oparciu o pierwsze spływające wyniki. To informacja z godz. 1:21. Czytaj dalej »
Wybory w USA: priorytety zwolenników Harris - demokracja i aborcja, Trumpa - gospodarka i migranci
2024-11-06, 00:11Stan demokracji i gospodarka USA - to dwie najważniejsze kwestie dla Amerykanów oddających we wtorek głosy w wyborach - sugerują wstępne wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez stację NBC News. Czytaj dalej »
Ameryka wybiera 47. prezydenta. Sondaże pokazują, że kraj jest podzielony na pół
2024-11-05, 16:10Po bardzo intensywnej kampanii wyborczej przyszedł czas rozstrzygnięcia. 5 listopada Amerykanie wybiorą nowego prezydenta - lub prezydentkę - Stanów Zjednoczonych. Głosowanie prowadzone jest w 50 stanach i Dystrykcie Kolumbii. Czytaj dalej »
Eksperci: walka o fotel prezydenta USA może nie zakończyć się 5 listopada
2024-11-04, 08:29To mogą być najważniejsze amerykańskie wybory prezydenckie od kilkudziesięciu lat i pierwsze, w których nowe media będą miały tak silny udział i tak duży wpływ na wynik - uważają eksperci z Uniwersytetu Łódzkiego. Wybory są… Czytaj dalej »
Inowrocławskie osiedla mają nowe zarządy i przewodniczących. Wybierali mieszkańcy [lista]
2024-11-03, 09:17W październiku, podczas Ogólnych Zebrań Mieszkańców, inowrocławianie wybierali nowe zarządy poszczególnych osiedli wraz z ich przewodniczącymi na kadencję 2024-2029. Czytaj dalej »
Kosiniak-Kamysz: W ramach koalicji trzeba wyłonić jednego kandydata na prezydenta
2024-10-26, 17:21Prezes PSL, wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zaprosił w sobotę swoich partnerów z koalicji rządzącej - Koalicję Obywatelską, Polskę 2050 i Lewicę do wspólnego wyłonienia kandydata na prezydenta. Jak stwierdził… Czytaj dalej »
Jaki wpływ na otoczenia ma rada osiedla? Można to sprawdzić osobiście. Wkrótce wybory!
2024-10-01, 07:59Bydgoszczanie zainteresowani działaniem na rzecz miasta mogą wziąć udział w zbliżających się wyborach do rad osiedla. Rady inicjują oraz pilotują osiedlowe inwestycje, organizują kulturalne i edukacyjne wydarzenia na swoim tere… Czytaj dalej »