Irena Paczkowska o Strategii Zmiany dla Torunia
Bogactwo, bezpieczeństwo i komfort życia oraz społeczeństwo obywatelskie - to trzy podstawowe filary Strategii Zmiany dla Torunia Kukiz'15.
Zaprezentowała je w czwartek podczas konferencji kandydatka na prezydenta Torunia Irena Paczkowska. - Przywrócimy kontrolę nad budżetem miasta - zapowiada Irena Paczkowska.
- Pierwszy obszar to zrównoważony budżet, zracjonalizowanie wydatków środków publicznych oraz obniżenie podatków lokalnych i opłat. Kolejnym obszarem jest bezpieczeństwo i komfort życia, który chcę realizować w oparciu o wielowymiarowe bezpieczeństwo w mieście oraz właściwy ład komunikacyjny. Trzecim, ostatnim obszarem o którym będziemy mówić w czasie kampanii jest społeczeństwo obywatelskie - powiedziała Irena Paczkowska.
Kandydaturę Ireny Paczkowskiej na prezydenta Torunia poparła Nowa Prawica, Stowarzyszenie Endecja i Prawica Rzeczypospolitej.
Zobacz także
Lewica walczy o władzę w Toruniu. Piotr Wielgus kandydatem na prezydenta
2024-03-07, 18:23Piotr Wielgus - działacz ruchów miejskich i ekspert zrównoważonego rozwoju lokalnego, ogłosił start w wyborach na prezydenta Torunia. - To najwyższy czas na dialog, miejską demokrację oraz włączanie mieszkańców w procesy decyzyjne… Czytaj dalej »
Marek Nowak deklaruje: Rodzina będzie w programie politycznym Grudziądza
2024-03-07, 15:54Rodzina, młodzież i bezpieczeństwo - na to chce postawić Marek Nowak, kandydat Nowej Drogi Czas Grudziądza na prezydenta miasta. Czytaj dalej »
Magdalena Noga kandydatką Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia
2024-03-07, 13:57- Zróbmy coś, żeby miasto w końcu się rozwijało, żeby rozkwitało, aby młodzi ludzie chcieli tu mieszkać - mówi Magdalena Noga, kandydatka Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia. Jak powiedziała, kandyduje, żeby miasto… Czytaj dalej »
Maciej Cichowicz walczy o urząd prezydenta Torunia. Do polityki wrócił po pięciu latach
2024-03-06, 17:11„Czas Zaleskiego minął” - to jedno z haseł, z jakim do wyborów w Toruniu idą Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy. Ich kandydatem na prezydenta miasta jest Maciej Cichowicz, były radny miejski, który do polityki wraca po 5-letniej… Czytaj dalej »
Lewica i Polska 2050 z Grudziądza idą razem do wyborów: „Kompromis jest najważniejszy"
2024-03-06, 14:49Lewica i Polska 2050 idą razem do wyborów samorządowych w Grudziądzu. Politycy podkreślają, że najważniejsza jest współpraca. Pomimo różnic udało im się porozumieć. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski prezentuje skrzynkę na pomysły i projekt: osiedLOVE inwestycje
2024-03-06, 13:31Inwestycje na osiedlach - zapowiada Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. Już rozpoczął zbieranie pomysłów, a pomoże mu w tym specjalna skrzynka. Czytaj dalej »
Prof. Marek Adamski pozostaje rektorem Politechniki Bydgoskiej. Nie miał rywala
2024-03-06, 12:40Społeczność akademicka Politechniki Bydgoskiej po raz kolejny powierzyła stanowisko rektora profesorowi Markowi Adamskiemu. Wybory odbyły się 6 marca. Za dotychczasowym rektorem oddano 86 głosów, przeciw było dziewięć osób, a trzy… Czytaj dalej »
Drugie życie toruńskiego szachulca? Kandydat KO proponuje przeniesienie budynków na Winnicę
2024-03-05, 21:06Paweł Gulewski chciałby utworzyć Park Kulturowy na toruńskiej Winnicy. Miałyby tam trafiać domy z pruskiego muru. - Miasto skonstruuje kompleksową procedurę przejęcia tego typu substancji, które teraz są zlokalizowane na terenach… Czytaj dalej »
Piotr Całbecki ogłosił start w wyborach do sejmiku. Marszałkiem jest ponad 17 lat
2024-03-05, 20:27Marszałek Piotr Całbecki ubiega się o kolejną kadencję w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Poinformował o tym w mediach społecznościowych, zamieszczając wideo nagrane na targowisku miejskim w Toruniu, bo „to miejsce, gdzie… Czytaj dalej »
Prezydent Zaleski: jeżeli zostanę wybrany, moim zastępcą będzie Marcin Czyżniewski
2024-03-05, 18:57Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta Torunia. To przedsiębiorcy, nauczyciele, byli sportowcy i obecni radni. Hasło kampanii brzmi „Postaw na wzrost”. Czytaj dalej »