Jacek Olech kandydatem na prezydenta Inowrocławia
Jacek Olech przedstawił swój program wyborczy. Kandydat na prezydenta Inowrocławia zainaugurował tym samym kampanię Komitetu Wyborczego Wyborców Olech 2018. Hasło wyborcze to "Inowrocław Otwartych Drzwi".
Program wyborczy składa się z 9 filarów: pierwszy to mieszkańcy i współpraca z nimi, drugie to inwestycje, nowi inwestorzy, nowe miejsca pracy, czy to infrastruktura, w tym drogi, ścieżki rowerowe, ławki, śmietniki. Po czwarte pomoc osobom niepełnosprawnym, pomoc seniorom i udogodnienia, czas wolny to imprezy masowe, parki, miejsca do aktywnego spędzenia czasu, inwestycja zarówno w sportdzieci i młodzieży, ale też inwestycje w sport profesjonalny, który połączymy z odpowiednią promocją naszego miasta. I ostatni z tych 9 punktów to bezpieczeństwo - wyliczał Jacek Olech.
Konferencja prasowa odbyła się na ulicy Prymasa Józefa Glempa, która - zdaniem Jacka Olecha - jest symbolem nieudanych inwestycji w Inowrocławiu, prowadzonych przez obecnego prezydenta Ryszarda Brejzę.
Zobacz także
Lewica apeluje o realizację projektu renty wdowiej. Chce poparcia od wojewody
2023-07-21, 10:34- Renta wdowia, którą proponuje Lewica, powinna wejść w życie jak najszybciej, tymczasem rząd zwleka z uchwaleniem zmian korzystnych dla wdów i wdowców - mówili w Bydgoszczy działacze Lewicy. Zapowiedzieli, że złożą wniosek do… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski „jedynką” na liście Konfederacji. „Chcę, żeby podatki były niskie i proste”
2023-07-20, 20:01Konfederacja przygotowała już całą listę wyborczą - 24 kandydatów na posłów i 2 na senatorów w naszym regionie. W czwartek (19 lipca) w Bydgoszczy zaprezentowało się trzech kandydatów do parlamentu. Czytaj dalej »
Dariusz Kurzawa: Gwarantujemy stabilizację i normalizację wielu stosunków [Rozmowa Dnia]
2023-07-10, 09:53Na trzecie miejsce na podium w wyborach parlamentarnych ma nadzieję Trzecia Droga, będąca koalicją Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050. Dariusz Kurzawa, który był gościem „Rozmowy dnia”, przekonywał, że ludowcy chcą… Czytaj dalej »
Kosiniak-Kamysz w Jabłonowie: Chcemy prawdziwej zmiany, bo „dobra zmiana” nie dała rady
2023-07-09, 16:52- Głos oddany na Trzecią Drogę (PSL i Polskę 2050) - to jest gwarancja odsunięcia PiS od władzy - powiedział w Jabłonowie Pomorskim prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider ludowców zapewniał, że… Czytaj dalej »
„Sześć gwarancji lepszej Polski”. Polska 2050 przedstawia postulaty w Toruniu
2023-07-06, 14:11Wzrost nakładów na edukację czy rodzinny PIT - to niektóre propozycje Polski 2050 Szymona Hołowni. - Chcemy Polski gospodarnej - podkreślił toruński działacz ugrupowania Marcin Skonieczka. Czytaj dalej »
Wybory parlamentarne i referendum jednego dnia? Premier potwierdza, że są takie plany
2023-07-03, 15:31- Mogę potwierdzić, że planujemy wybory parlamentarne i referendum ws. relokacji migrantów w tym samym czasie, także po to, by koszty były niższe; przeprowadzenie ich osobno to dodatkowe koszty - powiedział w poniedziałek premier… Czytaj dalej »
Zjednoczona Prawica w regionie: z miłości do Polski walczymy o trzecią kadencję
2023-06-26, 19:09- Idziemy wygrać trzecią kadencję, bo ta trzecia kadencja rządów Zjednoczonej Prawicy jest niezwykle Polsce potrzebna - mówiła poseł Joanna Borowiak. W poniedziałek (26 czerwca) w różnych miejscowościach regionu odbyły się briefingi… Czytaj dalej »
Program Konfederacji: „proste i niskie podatki”, „mieszkania tańsze o 30 proc.”, „rozbicie monopolu NFZ”
2023-06-24, 17:11„Proste i niskie podatki”, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, „skuteczna polityka unijna”, „mieszkania tańsze o 30 proc.” oraz „rozbicie monopolu NFZ” - to niektóre z propozycji programowych Konfederacji, które w sobotę… Czytaj dalej »
Szymon Hołownia rozmawiał z mieszkańcami Torunia. „Nikt nie będzie wierzył w obietnice”
2023-06-23, 06:48Szymon Hołownia odbył wizytę w Toruniu. Lider Polski 2050 przyjechał na spotkanie z sympatykami. Odniósł się do bieżących wydarzeń w kraju. m.in. powrotu Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Mówił też o przedwyborczych obietnicach… Czytaj dalej »
Krzysztof Gawkowski: Gdyby wygrała Platforma, to ktoś musi jej pilnować [Rozmowa dnia]
2023-06-21, 09:41- Lewica będzie w parlamencie, bo Lewica jest potrzebna - mówił w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK szef Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Jak wskazał, gdyby to Platforma Obywatelska zwyciężyła w wyborach, Lewica… Czytaj dalej »