Platforma Obywatelska we Włocławku ma dwóch kandydatów na prezydenta?
Dwaj członkowie Platformy Obywatelskiej we Włocławku zamierzają ubiegać się o fotel prezydenta tego miasta. Chęć kandydowania ogłosił Jacek Kuźniewicz, obecnie zawieszony w prawach członka PO. Oficjalne poparcie partii ma natomiast obecnie urzędujący prezydent Włocławka.
Jacek Kuźniewicz to weteran lokalnej polityki, związany z lewicą był przed laty dyrektorem jednego z departamentów w Urzędzie Marszałkowskim, później zastępcą SLD-owskiego prezydenta Włocławka. Potem transfer do Platformy Obywatelskiej i piastowany do dziś mandat radnego wojewódzkiego z ramienia tej partii. Teraz Kuźniewicz zakłada własny komitet i chce walczyć o urząd prezydenta Włocławka.
- To prawda, został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek. Są to osoby znane w mieście, które mają określone dorobek w swoich środowiskach i te osoby obserwując to co dzieje się w mieście postanowiły spontanicznie zebrać się i taki komitet założyć. Komitet wystawia listy we wszystkich okręgach - powiedził Radiu PiK Jacek Kuźniewicz.
Kuźniewicz potwierdził też, że będzie się ubiegał o fotel prezydenta Włocławka. To sytuacja o tyle dziwna, że Platforma Obywatelska we Włocławku ma już swojego kandydata na to stanowisko, a jest nim obecny prezydent miasta. Należy dodać, że Kuźniewicz jest zawieszony w prawach i obowiązkach członka partii.
Kuźniewicz tak uzasadnia swoje kandydowanie: - Dla mnie liczy się lojalność wobec mieszkańców Włocławka, nie wobec partyjnych dyrektyw warszawskich, toruńskich czy bydgoskich. Zawsze tak postępowałem, bo ja chcę mieszkańcom Włocławka patrzeć w oczy, a nie kierować się instrukcjami z central partyjnych. Obecny prezydent jest złym prezydentem - mówią to sami członkowie Platformy. (...)
(...) - Będziemy przekonywać mieszkańców Włocławka - mówi Kuźniewicz - że wybór między partiami nie jest dobrym wyborem, że trzeba wybrać fachowców, managerów, zarządców, gospodarzy, a nie partyjnych nominatów i partyjnych kocyków.
Szefowa włocławskiej Platformy Obywatelskiej Domicela Kopaczewska zapowiada, że członkowie tej partii, którzy zawiesili twoje członkostwo w Platformie - jeśli będą startować z konkurencyjnego komitetu do Komitetu Koalicji Obywatelskiej Platforma Obywatelska - Nowoczesna - będą skreślenie z listy członków PO.
Zobacz także
Minister Ziobro w regionie. Mówił o karze śmierci i immunitecie marszałka Grodzkiego
2023-10-04, 17:59Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro w środę odwiedzał nasz region. We Włocławku mówił, że jest za karą śmierci, a w Toruniu zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi kolejny wniosek do Senatu… Czytaj dalej »
Jan Rulewski rekomenduje Norberta Pietrykowskiego - lidera bydgoskiej listy Trzeciej Drogi
2023-10-04, 17:28Pięć postulatów w drodze do Sejmu przedstawili w Bydgoszczy kandydaci Trzeciej Drogi z ramienia Polski 2050 Szymona Hołowni. Lider listy Norbert Pietrykowski zaapelował o zajęcie się - ponad podziałami - sprawą zanieczyszczeń po… Czytaj dalej »
Stowarzyszenia patriotyczne z Bydgoszczy poparły PiS. „Oni są po prostu wiarygodni”
2023-10-04, 16:29Bydgoskie Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze” i „Idee Solidarności 1980-1989” zachęcają do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Podczas spotkania z mediami wyraziły poparcie dla tej partii. Czytaj dalej »
Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu: Trzecia Droga chce dostępności programu in vitro
2023-10-04, 13:36Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu skrytykował obecne rządy Zjednoczonej Prawicy. Jak uważa, odebrały one samorządom część pieniędzy. Lider Trzeciej Drogi powiedział też, że formacja… Czytaj dalej »
Paweł Szrot: Jeśli opozycja wygra wybory, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania z Brukseli [wideo]
2023-10-04, 10:57Rząd Zjednoczonej Prawicy z poparciem pana prezydenta Andrzeja Dudy nigdy nie zgodzi się na mechanizm przymusowej relokacji imigrantów. Jeśli wybory wyga opozycja, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania proponowane przez Brukselę -… Czytaj dalej »
Jan Szopiński: Wszystko, co wiąże się z prywatyzacją, powinno być transparentne [Rozmowa dnia]
2023-10-04, 09:53Poseł Jan Szopiński z Lewicy, wypowiadając się na temat referendum ogłoszonego wraz wyborami, stwierdził, że w innych okolicznościach uznałby je za zasadne, ale w obecnej sytuacji nie weźmie w nim udziału. Zapytaliśmy między innymi… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-10-04, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Lewicy Jan Szopiński, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy w okręgu bydgoskim. Rozmawialiśmy o toczącej się kampanii wyborczej. Michał Jędryka: Panie pośle, w kończącej się kadencji był… Czytaj dalej »
Arkadiusz Fajok kandydatem na prezydenta Inowrocławia. Stawia na budżet obywatelski
2023-10-03, 20:33Po pierwsze: budżet obywatelski - powiedział na konferencji prasowej Arkadiusz Fajok, czyli pierwszy kandydat na prezydenta Inowrocławia, który chce się ubiegać o to stanowisko w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Lewica w Bydgoszczy: Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań
2023-10-03, 18:56Bydgoscy kandydaci do Sejmu z listy Lewicy przedstawili w Parku Kazimierza „Zielony Ład” - proponowany przez nich program, który ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w dobie kryzysu klimatycznego. Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki z poparciem samorządowców i prawników. Założono komitet poparcia [zdjęcia]
2023-10-03, 17:19W Toruniu zaprezentowano honorowy komitet poparcia Krzysztofa Szczuckiego, lidera Prawa i Sprawiedliwościowy w okręgu toruńsko-włocławskim, liczy on 22 osoby. Wśród nich są m.in. samorządowcy i prawnicy. Czytaj dalej »