Platforma Obywatelska we Włocławku ma dwóch kandydatów na prezydenta?
Dwaj członkowie Platformy Obywatelskiej we Włocławku zamierzają ubiegać się o fotel prezydenta tego miasta. Chęć kandydowania ogłosił Jacek Kuźniewicz, obecnie zawieszony w prawach członka PO. Oficjalne poparcie partii ma natomiast obecnie urzędujący prezydent Włocławka.
Jacek Kuźniewicz to weteran lokalnej polityki, związany z lewicą był przed laty dyrektorem jednego z departamentów w Urzędzie Marszałkowskim, później zastępcą SLD-owskiego prezydenta Włocławka. Potem transfer do Platformy Obywatelskiej i piastowany do dziś mandat radnego wojewódzkiego z ramienia tej partii. Teraz Kuźniewicz zakłada własny komitet i chce walczyć o urząd prezydenta Włocławka.
- To prawda, został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek. Są to osoby znane w mieście, które mają określone dorobek w swoich środowiskach i te osoby obserwując to co dzieje się w mieście postanowiły spontanicznie zebrać się i taki komitet założyć. Komitet wystawia listy we wszystkich okręgach - powiedził Radiu PiK Jacek Kuźniewicz.
Kuźniewicz potwierdził też, że będzie się ubiegał o fotel prezydenta Włocławka. To sytuacja o tyle dziwna, że Platforma Obywatelska we Włocławku ma już swojego kandydata na to stanowisko, a jest nim obecny prezydent miasta. Należy dodać, że Kuźniewicz jest zawieszony w prawach i obowiązkach członka partii.
Kuźniewicz tak uzasadnia swoje kandydowanie: - Dla mnie liczy się lojalność wobec mieszkańców Włocławka, nie wobec partyjnych dyrektyw warszawskich, toruńskich czy bydgoskich. Zawsze tak postępowałem, bo ja chcę mieszkańcom Włocławka patrzeć w oczy, a nie kierować się instrukcjami z central partyjnych. Obecny prezydent jest złym prezydentem - mówią to sami członkowie Platformy. (...)
(...) - Będziemy przekonywać mieszkańców Włocławka - mówi Kuźniewicz - że wybór między partiami nie jest dobrym wyborem, że trzeba wybrać fachowców, managerów, zarządców, gospodarzy, a nie partyjnych nominatów i partyjnych kocyków.
Szefowa włocławskiej Platformy Obywatelskiej Domicela Kopaczewska zapowiada, że członkowie tej partii, którzy zawiesili twoje członkostwo w Platformie - jeśli będą startować z konkurencyjnego komitetu do Komitetu Koalicji Obywatelskiej Platforma Obywatelska - Nowoczesna - będą skreślenie z listy członków PO.
Zobacz także
Tadeusz Pogoda powalczy o kolejną kadencję burmistrza Świecia
2014-10-20, 11:26Tadeusz Pogoda - urzędujący burmistrz Świecia nad Wisłą rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Przedstawił również kandydatów na radnych powiatu i miasta z list Komitetu Wyborczego Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. Czytaj dalej »
Stawicka: Chcę skupić się na wartości człowieka
2014-10-18, 15:52Małgorzata Stawicka, bezpartyjna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, oficjalnie rozpoczęła kampanię konwencją wyborczą w kinoteatrze Adria. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania kandydatów na na wójtów, burmistrzów i prezydentów
2014-10-18, 12:3427 kandydatów będzie walczyć o 5 prezydenckich stanowisk w Kujawsko-Pomorskiem. O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Czytaj dalej »
"Włocławek ponad podziałami" i konferencja prasowa na cmentarzu
2014-10-17, 17:36Maciej Gawrysiak - kandydat na prezydenta Włocławka z ramienia bloku 'Włocławek ponad podziałami', na miejsce konferencji prasowej wybrał cmentarz. Czytaj dalej »
Niektórzy zostaną radnymi bez głosowania
2014-10-17, 12:52Ponad stu kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych w naszym województwie może spać spokojnie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »
Grzegorz Roszak, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przedstawił swój program wyborczy
2014-10-16, 20:29Równomierny rozwój wszystkich osiedli, konsultacje z mieszkańcami w sprawie inwestycji z budżetu partycypacyjnego i stworzenie większych szans dla młodych. Czytaj dalej »
SLD proponuje debatę kontrkandydatom do Sejmiku Województwa
2014-10-16, 14:50Debatę poświęconą wizji rozwoju Bydgoszczy, w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, proponują kandydujący do Sejmiku Województwa Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka. Czytaj dalej »