Tomasz Lenz - kandydat na prezydenta Torunia o edukacji
- Oświata będzie dla mnie priorytetem - mówił podczas konferencji poseł Tomasz Lenz. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia przedstawił propozycje zmian dotyczące edukacji, wśród nich m.in. zmniejszenie liczebności klas do 18 uczniów czy możliwość nauki dwóch języków obcych od pierwszej klasy.
Wskazał też na niepokojącą go kwestię związaną z wdrażaną od roku reformą edukacji.
- Doszło do licznych zwolnień, w Toruniu także część nauczycieli potraciła pracę. Próbuje się przykryć ten fakt manipulacją przy statystykach. Dyrektorzy otrzymali zalecenie z kuratoriów, aby każdego nauczyciela zatrudnionego nawet na 1/4, 1/10 etatu wpisywać jako osobę pracującą w szkole. Chodzi o to, aby ukryć w statystykach, że część nauczycieli po prostu została zwolniona - uważa Tomasz Lenz.
- Nikt nie manipuluje danymi. Myślę, że pod koniec września okaże się, że w Toruniu nikt nie stracił pracy oprócz nauczycieli, którzy przeszli na emeryturę z własnej, nieprzymuszonej woli - ripostuje posłanka Porozumienia Iwona Michałek.
- Proszę poczekać z takimi wnioskami na koniec września. Wtedy będziemy mogli powiedzieć jaki jest stan kadrowy wśród toruńskich nauczycieli. Uważam, że naprawdę nie jest źle - powiedziała Iwona Michałek.
Tomasz Lenz jest też zaniepokojony wprowadzeniem okresowej oceny pracy nauczycieli i uzależnionej od niej wysokości wynagrodzenia. Określa to mianem upolitycznienia oświaty.
- Nie ma mowy o upolitycznieniu - odpowiada posłanka Iwona Michałek. Jak mówi ocena okresowa była, będą ustalone kryteria i nauczyciele będą obiektywnie oceniani za swoją pracę w szkole, a nie za poglądy.
Zobacz także
Amerykanie wybierają kandydatów do Kongresu, lokalne władze i gubernatorów
2022-11-08, 21:388 września odbywają się w USA wybory mające miejsce w środku prezydenckiej kadencji. Amerykanie będą głosowali m.in. na kandydatów do Kongresu USA, gubernatorów, jak też przedstawicieli władz lokalnych. Niezależnie od tego wyborcy… Czytaj dalej »
Wybory burmistrza w Ciechocinku: wpłynął pierwszy protest wyborczy. Co było nie tak?
2022-11-07, 13:10Ciechocinek ma nowego burmistrza. Komisarz Wyborczy ogłosiła wyniki głosowania. Przypomnijmy, niedzielną drugą turę wyborów wygrał Jarosław Jucewicz. Tymczasem do Sądu Okręgowego we Włocławku wpłynął protest wyborczy, złożony… Czytaj dalej »
Ciechocinek ma nowego burmistrza. To 40- letni Jarosław Jucewicz, obecny radny
2022-11-07, 07:30Jucewicz pokonał w niedzielnej drugiej turze głosowania Macieja Bartoszka, popieranego przez Platformę Obywatelską i Lewicę. Czytaj dalej »
Mieszkańcy wybierają burmistrza. Druga tura wyborów w Ciechocinku
2022-11-06, 10:00Mieszkańcy Ciechocinka w niedzielę (6 listopada) znowu idą do urn, by w drugiej turze wyborów zdecydować, kto będzie burmistrzem. Czytaj dalej »
Debata kandydatów na burmistrza Ciechocinka. Który z nich wypadł lepiej? [wideo]
2022-11-03, 20:52Kandydaci na burmistrza Ciechocinka Maciej Bartoszek i Jarosław Jucewicz zmierzyli się w przedwyborczej debacie. Zainteresowanie było duże. Widownia w Teatrze Letnim zapełniła się prawie w całości, ponad 300 osób oglądało transmisję… Czytaj dalej »
Dwóch kandydatów powalczy w drugiej turze wyborów burmistrza Ciechocinka
2022-10-24, 08:17Żaden z 12 kandydatów na burmistrza Ciechocinka nie zdobył połowy ważnie oddanych głosów - to wyniki wczorajszych wyborów. Za dwa tygodnie tura druga, która wyłoni burmistrza. Kto do niej wszedł? Czytaj dalej »
Ciechocinek wybiera burmistrza. O urząd ubiega się 12 kandydatów
2022-10-23, 08:55Mieszkańcy Ciechocinka wybierają w niedzielę swojego burmistrza. To wybory przedterminowe, rozpisane po nagłej śmierci pełniącego urząd Leszka Dzierżewicza. Czytaj dalej »
Cząstkowe wyniki wyborów we Włoszech: 43 procent – centroprawica, 26 procent – centrolewica
2022-09-26, 13:03- Ponad 43 procent głosów otrzymał blok centroprawicy w niedzielnych wyborach parlamentarnych we Włoszech - takie nadal cząstkowe dane z większości komisji podaje w poniedziałek przed południem agencja Ansa. Najwięcej głosów w… Czytaj dalej »
Znamy nazwiska kandydatów na burmistrza Ciechocinka. Wybory w październiku
2022-09-20, 10:18Zbliżają się przedterminowe wybory burmistrza Ciechocinka, zarządzone po śmierci Leszka Dzierżewicza. Wystartuje w nich nie więcej, niż dwunastu kandydatów. Minął właśnie termin rejestracji poszczególnych komitetów wyborczy… Czytaj dalej »
Wybór nowego burmistrza Ciechocinka. Głosowanie ma się odbyć 23 października
2022-08-25, 07:00Przedterminowe wybory burmistrza Ciechocinka odbędą się najprawdopodobniej 23 października. Tak głosi projekt rozporządzenia premiera, zamieszczony na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji. Czytaj dalej »