Inicjatywa Polska chce ułatwić życie bydgoszczanom
- Mamy 20 propozycji na poprawę życia mieszkańców Bydgoszczy - mówią członkowie stowarzyszenia Inicjatywa Polska. To element kampanii członków stowarzyszenia, którzy startują w wyborach samorządowych do rady miasta i sejmiku województwa z listy Koalicji Obywatelskiej.
- Mamy projekt tanich mieszkań komunalnych na wynajem dla mieszkańców i dla przyjezdnych, za kwotę mniej więcej 1100 - 1300 zł na miesiąc, po 20 latach to mieszkanie będzie przechodziło na rzecz osoby wynajmującej - mówił Piotr Malich.
Inicjatywa Polska podsumowała również pół roku funkcjonowania projektu tańszych biletów okresowych na komunikację miejską dla uczniów w Bydgoszczy.
Obecnie bilet miesięczny dla dzieci z podstawówek i gimnazjów, a także przedszkolaków w wieku od 4 do 7 lat wynosi 10 złotych. Pozostałe propozycje stowarzyszenia mają dotyczyć między innymi darmowych obiadów dla dzieci w szkołach i równości praw kobiet i mężczyzn. Mają być przedstawione ratuszowi do końca 2020 roku.
Zobacz także
Ewa Koman: Inowrocław musi postawić na sport i wspieranie dyscyplin olimpijskich
2024-03-20, 17:31Budowę nowych obiektów sportowych zapowiada Ewa Koman - kandydatka na urząd prezydenta Inowrocławia. Czytaj dalej »
Debaty z kandydatami na prezydentów największych miast w regionie w Polskim Radiu PiK
2024-03-20, 16:12Polskie Radio PiK zaprasza na debaty wyborcze z kandydatami na prezydentów Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Czytaj dalej »
Pałac przy ul. Żytniej miejscem spotkań mieszkańców? Tego chce kandydatka Trzeciej Drogi
2024-03-19, 21:11Agnieszka Jura-Walczak, kandydatka Trzeciej Drogi do Rady Miasta Włocławka przedstawiła swój pomysł na wykorzystanie zabytkowego pałacu przy ul. Żytniej. Proponuje, by powstał tam dom integracji międzypokoleniowej. Czytaj dalej »
„Chcemy dać mieszkańcom głos”. Kandydaci PiS w Toruniu zapowiadają referenda lokalne
2024-03-19, 19:59Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości proponują, by o ważne dla miasta sprawy pytać mieszkańców w referendach lokalnych. Miałby one odbyć się w 2026 i 2028 roku. Czytaj dalej »
„Nie” dla spalarni odpadów w Grudziądzu. Marek Nowak deklaruje, że nie dopuści do budowy
2024-03-19, 19:31Marek Nowak nie chce spalarni odpadów na osiedlu Lotnisko. Kandydat na prezydenta reprezentujący Nową Drogę Czas Grudziądza obiecał, że jeśli wygra w wyborach, nie pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji. Czytaj dalej »
Czarzasty z wizytą w Bydgoszczy i Toruniu. „Lewica to mieszkania na tani wynajem”
2024-03-19, 18:17Liderzy Nowej Lewicy - Włodzimierz Czarzasty - i Partii Razem - Adrian Zandberg - zachęcali w Bydgoszczy i Toruniu do głosowania na kandydatów Lewicy w wyborach samorządowych. Zapewniali, że mają propozycje dla osób młodych i kobiet… Czytaj dalej »
Zatrzymać w regionie młodych, wesprzeć seniorów i przedsiębiorców. To cele kandydata KO
2024-03-19, 14:59Lider KO z okręgu bydgoskiego w wyborach do sejmiku zaprezentował swój plan na rozwój regionu. - Lubię kończyć rozpoczęte dzieła - tak o swoim ponownym starcie w wyborach samorządowych mówił dziś Zbigniew Ostrowski. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski: Chcę, by Toruń był kojarzony nie tylko ze starówką, ale też z biznesem [Rozmowa dnia]
2024-03-19, 09:02- Z zazdrością patrzę na to, co się dzieje w obszarze rozwoju biznesu w Bydgoszczy. Chciałbym, by w Toruniu również był dobry klimat dla przedsiębiorców - mówił w „Rozmowie dnia” w PR PiK Paweł Gulewski - kandydat Koalicji… Czytaj dalej »
Koalicja Ruchów Miejskich: Chcemy parku kulturowego w kompleksie Ducha Świętego
2024-03-18, 16:41- Nowe odkrycia archeologiczne przy Bramie Klasztornej mogą na dłużej zatrzymać turystów w Toruniu - uważają kandydaci do Rady Miasta z Koalicji Ruchów Miejskich. Apelują o natychmiastową zmianę projektu i przeniesienie planowanej… Czytaj dalej »
„Bydgoskie Przedmieście jest piękne”. Koalicja Ruchów Miejskich uczy historii... w ruchu!
2024-03-18, 07:55Spacerem po Bydgoskim Przedmieściu Koalicja Ruchów Miejskich zainaugurowała w Toruniu cykl spotkań z mieszkańcami. Można było i poznać lokalną historię, i porozmawiać na wiele tematów. Czytaj dalej »