Wybory w Lubrańcu
Mieszkańcy Lubrańca wybierają dzisiaj nowego burmistrza. Poprzedni burmistrz zmarł. Jego następca będzie rządzić gminą przez dwa lata, do czasu wyborów samorządowych, ogłoszonych w normalnym trybie.
Mieszkańcy Lubrańca po raz pierwszy wrzucają karty do głosowania do przeźroczystych urn. Aby zachować całkowitą tajność głosowania mogą karty wkładać do kopert. Gminna pełnomocnik do spraw wyborów, Agnieszka Wiśniewska, informuje, że koperty nie mają dużego wzięcia.
Głosowanie przebiega spokojnie, ale pojawił się problem męża zaufania. W jednej z obwodowych komisji pojawiła się siostra kandydata z upoważnieniem do pełnienia funkcji męża zaufania. Komisja uznała, że tak bliskie pokrewieństwo funkcję tę uniemożliwia.
- Komisja się myli - twierdzi szef włocławskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, Jacek Kraszewski.
Po interwencji Biura Wyborczego siostra jednego z kandydatów już bez przeszkód pełni funkcję męża zaufania.
Lokale wyborcze będą czynne do 21.00. Nieoficjalne wyniki głosowania poznamy po północy, a ostateczne w poniedziałek rano. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie dzisiaj ponad połowy głosów - za dwa tygodnie w Lubrańcu odbędzie się druga, ostateczna tura głosowania.
Zobacz także
PO wygrała wybory do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
2014-11-20, 15:25PO zdobyła 14 mandatów w 33-osobowym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego - ogłosiła w czwartek Wojewódzka Komisja Wyborcza w Toruniu. Czytaj dalej »
Stawicka i Nowowiejski poparli Dombrowicza
2014-11-20, 14:15Konstanty Dombrowicz przed II turą wyborów prezydenckich w Bydgoszczy zyskał poparcie byłych konkurentów: Małgorzaty Stawickiej oraz Mariusza Nowowiejskiego. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: PO wygrywa wybory do sejmiku województwa. Najbardziej zyskuje PSL
2014-11-19, 23:32Według nieoficjalnych, ale po podliczeniu danych ze wszystkich komisji wyborczych PO uzyskała 14 mandatów w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, PSL 10, PiS 7, a SLD 2 mandaty. Oznacza to, że na Pomorzu i Kujawach najprawdopodobniej… Czytaj dalej »
Czy przed drugą turą wyborów dojdzie do debaty kandydatów na prezydenta Inowrocławia?
2014-11-19, 19:18Marcin Wroński o problemach miasta chce rozmawiać z Ryszardem Brejzą podczas publicznej debaty z udziałem mieszkańców i dziennikarzy. Czytaj dalej »
Latos: jednak nie złożymy wniosku o ponowne liczenie głosów
2014-11-19, 17:20Prawo i Sprawiedliwość nie złoży jednak wniosku o ponowne przeliczenie głosów w wyborach prezydenckich w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Czas Mieszkańców ma 4 mandaty w Radzie Miasta Torunia
2014-11-19, 16:11Joanna Scheuring-Wielgus, Sylwia Kowalska, Magdalena Olszta-Bloch i Maciej Cichowicz, radny minionej kadencji - będą reprezentować Czas Mieszkańców w toruńskiej radzie miasta. Debiutujące w wyborach samorządowych ugrupowanie zdobyło… Czytaj dalej »
Pytania o sondaż, który powstał na UKW w Bydgoszczy
2014-11-19, 15:34Radni PO z Bydgoszczy mają wątpliwości dotyczące sondażu wyborczego przygotowanego na UKW. Czytaj dalej »
Dombrowicz zaprasza do współpracy swoich konkurentów
2014-11-19, 14:41Kandydat na prezydenta Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz, przed drugą turą wyborów prosi mieszkańców i zaprasza do współpracy konkurentów, którzy odpadli w pierwszej turze. Czytaj dalej »
Ręczne liczenie głosów w Świeciu, Chełmnie i Grudziądzu
2014-11-19, 13:36Zamieszanie z awarią systemu Państwowej Komisji Wyborczej wpłynął również na pracę komisji wyborczych w naszym regionie. Czytaj dalej »
W Toruniu znany już podział sił w miejskim samorządzie
2014-11-19, 12:01Prawa i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska mają po 7 radnych w Radzie Miasta Torunia - podała oficjalnie Miejska Komisja Wyborcza w Toruniu. Czytaj dalej »