PiS w okręgu bydgoskim zdobył 5-6 mandatów, 4 mandaty dla PO?
Jest już oficjalny protokół z wynikami wyborów w okręgu nr 4, bydgoskim. Z protokołu wynika, że senatorami zostali Andrzej Kobiak i Jan Rulewski z PO. Wiadomo również, kto i ile głosów otrzymał w wyborach do sejmu. Nie ma jeszcze stuprocetowej pewności, kto zostanie posłem - co do tego oczekiwane są wciąż ogólnopolskie wyniki, które zdecydują o podziale mandatów. Pewniakami są z listy PiS: Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki i Łukasz Schreiber. Następne wyniki należą do pań: Ewy Kozaneckiej i Grażyny Szabelskiej. Czołowa trójka kandydatów PO to Zbigniew Pawłowicz, Teresa Piotrowska i Krzysztof Brejza. Dwa kolejne wyniki z tej listy uzyskali Paweł Olszewski i Iwona Kozłowska. Posłami prawdopodobnie zostaną Paweł Skutecki z listy Kukiz'15, Michał Stasiński z Nowoczesnej. Na ogólnopolskie wyniki czeka Eugeniusz Kłopotek z PSL-u .
Nie ma jeszcze stuprocetowej pewności, kto zostanie posłem - co do tego oczekiwane są wciąż ogólnopolskie wyniki, które zdecydują o podziale mandatów. Pewniakami są z listy PiS: Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki i Łukasz Schreiber.
Następne wyniki należą do pań: Ewy Kozaneckiej i Grażyny Szabelskiej. Czołowa trójka kandydatów PO to Zbigniew Pawłowicz, Teresa Piotrowska i Krzysztof Brejza.
Dwa kolejne wyniki z tej listy uzyskali Paweł Olszewski i Iwona Kozłowska. Posłami prawdopodobnie zostaną Paweł Skutecki z listy Kukiz'15, Michał Stasiński z Nowoczesnej. Na ogólnopolskie wyniki czeka Eugeniusz Kłopotek z PSL .
Bydgoski poseł Tomasz Latos jest wymieniany jako jeden z kandydatów na ministra zdrowia w rządzie samodzielnie tworzonym przez partię Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz także
Konwencja programowa prezydenta Andrzeja Dudy
2020-05-01, 10:59Utrzymanie programów społecznych, niezwłoczne wprowadzenie Dodatku Solidarnościowego 1200 zł dla osób, które w wyniku epidemii koronawirusa straciły pracę, a także powołanie Funduszu Medycznego oraz wsparcie dla rolników - znalazły… Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza i burmistrz Sępólna: Nie przekażemy spisu wyborców
2020-04-30, 07:02Prezydent Grudziądza oficjalnie poinformował w środę, że nie przekaże Poczcie Polskiej spisu wyborców. Taką samą decyzję podjął burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Czytaj dalej »
Bydgoscy działacze Porozumienia chcą wyborów 10 maja. Apelują do swoich posłów
2020-04-28, 21:34Działacze Okręgu Bydgoskiego Porozumienia Jarosława Gowina rekomendują zakończenie rozmów z opozycją i zwracają się do posłów Porozumienia z apelem o poparcie uzgodnionego w ramach Zjednoczonej Prawicy terminu wyborów prezydenckich… Czytaj dalej »
Prezydent Torunia: Mam nadzieję na przesunięcie terminu wyborów prezydenta Polski
2020-04-28, 20:15Data wyborów prezydenta RP powinna zostać zmieniona - uważa prezydent Torunia Michał Zaleski. Zapytany na konferencji prasowej czy pójdzie zagłosować 10 maja odpowiedział, że w tym terminie Polacy powinni skupić się na sprawach… Czytaj dalej »
Wybory w Aleksandrowie Kujawskim: poseł PO zawiadamia prokuraturę
2020-04-28, 13:23- Narażone zostało zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców - uważa poseł Arkadiusz Myrcha, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie organizacji przedterminowych wyborów burmistrza w Aleksandrowie Kujawskim. Czytaj dalej »
Znamy kandydata na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK!
2020-04-27, 20:17Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska, dotychczasowa dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, wygrała głosowanie elektorów w wyborach na prorektora ds. CM UMK, pokonując prof. Zbigniewa Włodarczyka, dziekana Wydziału Lekarskiego. Czytaj dalej »
Do dwóch kryzysów opozycja chce dołączyć trzeci. O wyborach w naszej Rozmowie Dnia
2020-04-27, 16:00- Wywoływanie w tej chwili kryzysu konstytucyjnego przypomina najgorsze czasy w dziejach Rzeczypospolitej, kiedy zrywano sejmy - mówił minister Łukasz Schreiber z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia… Czytaj dalej »
Nowy burmistrz Aleksandrowa: Trzeba działać tu i teraz, ale rewolucji nie będzie
2020-04-27, 11:04- Przed Aleksandrowem Kujawskim stoi wiele wyzwań - mówi Arkadiusz Gralak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który został wybrany nowym burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego. Czytaj dalej »
1432 głosy dla Arkadiusza Gralaka. Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego wybrany
2020-04-27, 07:08Arkadiusz Gralak z PSL został burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego w pierwszej turze przedterminowych wyborów, które odbyły się w niedzielę - poinformował komisarz wyborczy we Włocławku. Czytaj dalej »
Maseczki, przyłbice i dystans. To były wyjątkowe wybory
2020-04-26, 22:00Wybory w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku bez incydentów i zakłócania ciszy wyborczej. Policja nie musiała podejmować żadnych interwencji. Wyborcy stosowali się też do specjalnych środków ostrożności w związku z epidemią… Czytaj dalej »