Z lokali wyborczych na Kujawach i Pomorzu
25 października o godz. 7.00 rozpoczęły się w całym kraju wybory parlamentarne. W lokalach wyborczych na Kujawach i Pomorzu pojawili się dziennikarze Polskiego Radia PiK.
Marcin Doliński pojawił się przed lokalem Komisji Obwodowej nr 6 w Krąplewicach w gminie Jeżewo, jeszcze przed godz. 7.00.
Bez problemów ruszyły wybory parlamentarne we włocławskiej części Kujaw i Pomorza, o czym informuje Marek Ledwosiński, a co potwierdza Krajowe Biuro Wyborcze.
W siedzibie komisji wyborczej w Biskupinie wybuchł pożar. Ogień pojawił się już po otwarciu lokalu wyborczego zorganizowanego w siedzibie Koła Łowieckiego w Biskupinie. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.
Marek Krygier ze Straży Pożarnej w Żninie wyjaśnia, że przyczyna wybuchu pożaru była banalna. Komisja wyborcza, która miała pracować w tym budynku, została przeniesiona do pobliskiej szkoły.
Policji zgłoszono dwa incydenty związane z naruszeniem ciszy wyborczej - powiedziała Polskiemu Radiu PiK Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji. W sąsiedztwie zespołu szkół przy ulicy Noakowskiego w Bydgoszczy, gdzie znajdują się siedziby dwóch komisji wyborczych, miał stanąć samochód z plakatami jednego z kandydatów. Zdaniem zgłaszającego pojazd wcześniej tam nie stał. Z kolei w Golubiu-Dobrzyniu zatrzymano 23-letniego mężczyzny, który niszczył plakaty wyborcze.
Przed godz. 13.00 i przed 18.00 powinniśmy poznać dane dotyczące frekwencji w dzisiejszych wyborach do Sejmu i Senatu. Jak mówi sędzia Stefan Pietrzak, członek Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy - "frekwencja zawsze liczona jest w ten sam sposób".
Co można znaleźć w urnie wyborczej? Okazuje się, że nie tylko karty do głosowania.
"Zamknięcie lokali wyborczych to początek wielogodzinnej niekiedy pracy członków komisji wyborczych" - zauważa sędzia Stefan Pietrzak z Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy. "Po podliczeniu głosów trzeba bowiem nie tylko sporządzić protokół, ale i zadbać o oddane karty do głosowania" - dodaje sędzia Stefan Pietrzak.
Głosowanie potrwa do godz. 21:00 i zaraz po jego zakończeniu rozpocznie się "Wieczór Wyborczy" na antenie Polskiego Radia PiK, a w nim m.in. pierwsze analizy, komentarze i relacje z wieczorów wyborczych.
Zobacz także
Lewica zarejestrowała listę kandydatów do Europarlamentu w regionie. „To jest silna drużyna”
2024-04-30, 18:05- Znalazło się na niej 10 nazwisk, które poparliśmy ponad 20 tysiącami podpisów mieszkańców. To silna drużyna - mówił Piotr Hemmerling, współprzewodniczący ugrupowania. Czytaj dalej »
„Jedynka” na liście Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego w naszym regionie
2024-04-30, 12:19Ryszard Bober - senator Polskiego Stronnictwa Ludowego - został „jedynką' na liście Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego w Kujawsko-Pomorskiem. Czytaj dalej »
Zaczęła się nowa kadencja Rady Miasta Grudziądza. 23 rajców odebrało zaświadczenia
2024-04-29, 16:44Podczas uroczystości nowi radni otrzymali zaświadczenie o wyborze do Rady Miasta Grudziądza. Oznacza to, że rozpoczęła się jej nowa, IX kadencja. Czytaj dalej »
Listę Lewicy do PE w regionie otwiera Kowal. Scheuring-Wielgus startuje w Wielkopolsce
2024-04-27, 12:01Lewica podczas sobotniej (27 kwietnia) konwencji zaprezentowała „jedynki” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich są m.in. toruńska posłanka Lewicy, wiceminister kultury Joanna Scheuring-Wielgus, otwiera jednak… Czytaj dalej »
Minister Budka: Oddaliśmy się do dyspozycji premiera. Do 10 maja pełnimy nasze funkcje
2024-04-26, 14:30Minister aktywów państwowych Borys Budka został zapytany, czy złożył dymisję w związku ze startem w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poinformował, że oddał się do dyspozycji premiera Donalda Tuska. Czytaj dalej »
Będą zmiany w rządzie. Minister Sienkiewicz podał się do dymisji, kandyduje do PE
2024-04-24, 16:42- W związku z zatwierdzeniem przez Radę Krajową PO list kandydatów do Parlamentu Europejskiego, złożyłem na ręce premiera Donalda Tuska rezygnację z pełnienia funkcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - poinformował Bartłomiej… Czytaj dalej »
Listy KO do Parlamentu Europejskiego zatwierdzone. „Jedynką” w regionie Krzysztof Brejza
2024-04-24, 16:00Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Na pierwszych miejscach list są m.in. członkowie rządu: szef MSWiA Marcin Kierwiński, minister aktywów państwowych Borys Budka… Czytaj dalej »
Czas podziękowań i pożegnań bydgoskich radnych. Ostatnia sesja Rady Miasta VIII kadencji
2024-04-24, 14:45Od podziękowań za dotychczasową pracę i pożegnania radnych, którzy odchodzą, rozpoczęła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta Bydgoszczy. Nasza reporterka rozmawiała z przedstawicielami trzech opcji politycznych, którzy… Czytaj dalej »
Wybory do Parlamentu Europejskiego już w czerwcu. Kto może reprezentować nasz region?
2024-04-24, 10:22Wybory do europarlamentu odbędą się w czerwcu, ale już od kilku dni w poszczególnych partiach trwa intensywna praca nad ułożeniem list kandydatów. Sprawdziliśmy, kto ma szanse na reprezentowanie Kujaw i Pomorza na arenie międzyn… Czytaj dalej »
Pierwsze decyzje prezydenta Kukuckiego. Chce poprawić kondycję szpitala [Rozmowa Dnia]
2024-04-24, 08:59Zwycięstwo senatora Krzysztofa Kukuckiego w wyborach na prezydenta Włocławka oznacza, że konieczne będą uzupełniające wybory do Senatu w okręgu numer 13. Czy mandat może wywalczyć kandydat Prawa i Sprawiedliwości? Czy możliwa… Czytaj dalej »