Z lokali wyborczych na Kujawach i Pomorzu
25 października o godz. 7.00 rozpoczęły się w całym kraju wybory parlamentarne. W lokalach wyborczych na Kujawach i Pomorzu pojawili się dziennikarze Polskiego Radia PiK.
Marcin Doliński pojawił się przed lokalem Komisji Obwodowej nr 6 w Krąplewicach w gminie Jeżewo, jeszcze przed godz. 7.00.
Bez problemów ruszyły wybory parlamentarne we włocławskiej części Kujaw i Pomorza, o czym informuje Marek Ledwosiński, a co potwierdza Krajowe Biuro Wyborcze.
W siedzibie komisji wyborczej w Biskupinie wybuchł pożar. Ogień pojawił się już po otwarciu lokalu wyborczego zorganizowanego w siedzibie Koła Łowieckiego w Biskupinie. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.
Marek Krygier ze Straży Pożarnej w Żninie wyjaśnia, że przyczyna wybuchu pożaru była banalna. Komisja wyborcza, która miała pracować w tym budynku, została przeniesiona do pobliskiej szkoły.
Policji zgłoszono dwa incydenty związane z naruszeniem ciszy wyborczej - powiedziała Polskiemu Radiu PiK Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji. W sąsiedztwie zespołu szkół przy ulicy Noakowskiego w Bydgoszczy, gdzie znajdują się siedziby dwóch komisji wyborczych, miał stanąć samochód z plakatami jednego z kandydatów. Zdaniem zgłaszającego pojazd wcześniej tam nie stał. Z kolei w Golubiu-Dobrzyniu zatrzymano 23-letniego mężczyzny, który niszczył plakaty wyborcze.
Przed godz. 13.00 i przed 18.00 powinniśmy poznać dane dotyczące frekwencji w dzisiejszych wyborach do Sejmu i Senatu. Jak mówi sędzia Stefan Pietrzak, członek Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy - "frekwencja zawsze liczona jest w ten sam sposób".
Co można znaleźć w urnie wyborczej? Okazuje się, że nie tylko karty do głosowania.
"Zamknięcie lokali wyborczych to początek wielogodzinnej niekiedy pracy członków komisji wyborczych" - zauważa sędzia Stefan Pietrzak z Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy. "Po podliczeniu głosów trzeba bowiem nie tylko sporządzić protokół, ale i zadbać o oddane karty do głosowania" - dodaje sędzia Stefan Pietrzak.
Głosowanie potrwa do godz. 21:00 i zaraz po jego zakończeniu rozpocznie się "Wieczór Wyborczy" na antenie Polskiego Radia PiK, a w nim m.in. pierwsze analizy, komentarze i relacje z wieczorów wyborczych.
Zobacz także
Trzy pokolenia Lewicy kończą kampanię. Podsumowanie w Bydgoszczy
2019-10-11, 21:19Kandydaci Lewicy po raz ostatni objeżdżają okręg numer 4. W Bydgoszczy zorganizowali konferencję na Wyspie Młyńskiej. Czytaj dalej »
Konfederacja podsumowuje kampanię i.... zna wyniki wyborów!
2019-10-11, 20:23Kampania wyborcza już na finiszu - partie przypominają swoje programy i podsumowują swoje działania. Czytaj dalej »
Zieloni na finiszu kampanii o skażeniu po Zachemie
2019-10-11, 18:23W ostatnim dniu kampanii do tematu skażeń pozachemowskich w Bydgoszczy - po raz kolejny - nawiązał Piotr Malich, kandydat partii Zieloni do Sejmu. Jak mówił, to temat ważny nie tylko dla mieszkańców bydgoskiego Łęgnowa, ale dla… Czytaj dalej »
Komu jest „duszno” w polityce? - na to pytanie odpowiedział w PR PiK Krzysztof Czabański
2019-10-11, 14:09- Wszystkie nasze działania przez tę kadencję zmierzały do przywrócenia wolności — mówił w rozmowie dnia Polskiego Radia PiK Krzysztof Czabański - Przewodniczący Rady Mediów Narodowych, odnosząc się do słów Władysława Kosiniaka… Czytaj dalej »
Paweł Olszewski powalczy o swoją „piątkę”, do której dopisał jeszcze jeden punkt
2019-10-11, 10:20- To była długa kampania, bo trwająca praktycznie od wyborów do Parlamentu Europejskiego - mówi Paweł Olszewski, bydgoski poseł Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Zieloni chcą wnieść do polityki powiew świeżego powietrza. I do naszych płuc też!
2019-10-11, 09:28Walkę o czyste powietrze deklaruje Sylwester Jankowski, kandydat Zielonych do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim, na liście Koalicji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-11, 06:56Gościem Rozmowy dnia był w piątek (11.10.) minister Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Rozmawialiśmy między innymi o głównych wątkach kampanii wyborczej i o próbie jej podsumowania. Michał Jędryka:… Czytaj dalej »
Helena Czakowska docenia tradycyjne wartości narodu oraz rolę nauki
2019-10-10, 22:00Rektor Kujawsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy zakończyła w czwartek (10.10.) kampanię wyborczą. Kandyduje do Senatu z listy PiS. Czytaj dalej »
„Senator dialogu” z poparciem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego
2019-10-10, 16:30Senator PO Andrzej Kobiak może liczyć na głos prezydenta Bydgoszczy, który zadeklarował pełne poparcie dla tego kandydata. Przekonywał, że Kobiak to senator dialogu. Czytaj dalej »
Marzenna Drab chce zrealizować co najmniej 250 trudnych spraw grudziądzan
2019-10-10, 11:15- Chcę rozwiązać minimum 250 trudnych spraw mieszkańców - powiedziała w Grudziądzu Marzenna Drab kandydatka na posłankę z listy Prawa i Sprawiedliwości. Była wiceminister edukacji przedstawiła swój program wyborczy. Czytaj dalej »