O programie gospodarczym Nowoczesnej
Działacze Nowoczesnej Ryszarda Petru mówili w Bydgoszczy o założeniach programu gospodarczego ugrupowania. Jego filary to: wolność, sprawiedliwość i przejrzystość, Polska bez uprzywilejowanych grup, a także proste i równe podatki: PIT, CIT i VAT -16 procent.
Michał Stasiński - lider Nowoczesnej na bydgoskiej liście kandydatów do Sejmu odniósł się również do propozycji prezydenta Dudy. Postuluje on powrót do wcześniejszego wieku emerytalnego. Kobiety mogłyby zrezygnować z pracy w wieku 60, a mężczyźni 65 lat.
- Czasami mam wrażenie, że politycy innych partii zachowują się tak, jakby nam wszystkim ukradli dowody osobiste i na nasz rachunek brali "chwilówki". Za chwilę obudzimy się, kiedy komornik zapuka do naszych drzwi. To nie jest odpowiedzialna polityka - mówił Stasiński.
- Cofnięcie reformy emerytalnej tak naprawdę oznacza, że przyszłe emerytury będą o 1/3 niższe. O tym się niestety nie mówi. My mówimy - dodał Michał Stasiński.
Nowoczesna mówi też o "biegunce legislacyjnej". Ugrupowanie chce, by przyjęcie nowej ustawy było możliwe, gdy unieważnia ona dwie stare.
Zobacz także
Paweł Olszewski: Opóźnienia w budowie S5, a dyrektor oddziału GDDKiA nie chce wyjaśnić sytuacji
2019-09-26, 18:15Dyrektor Oddziału Regionalnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy unika kontaktów z radnymi miasta, by wyjaśnić przyczyny opóźnień w budowie drogi ekspresowej S5, obwodnicy Bydgoszczy - stwierdził Paweł Olszewski… Czytaj dalej »
Priorytety Pauliny Wenderlich: drogi i komunikacja
2019-09-26, 17:30Budowa dróg w regionie, rozwój komunikacji kolejowej oraz wodnej będą priorytetem - taką obietnicę złożyła Paulina Wenderlich. Kandydatka do Sejmu z listy PiS w okręgu bydgoskim podkreśliła, że obecny rząd nadgania w tej sprawie… Czytaj dalej »
Alimenty ściągane jak podatki - taki jest pomysł Lewicy
2019-09-26, 16:17W Grudziądzu podpisano dzisiaj Pakt Dla Kobiet. Zrobił to Robert Kwiatkowski - „jedynka” Lewicy w okręgu 5, w wyborach parlamentarnych. Dokument zawiera 10 obietnic wyborczych. Czytaj dalej »
Małgorzata Kidawa-Błońska: musimy otaczać startupy opieką!
2019-09-26, 14:17O wspieraniu branży kreatywnej mówiła w Toruniu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. Czytaj dalej »
Platforma chciała wprowadzić transfery socjalne? Tak twierdzi Tadeusz Zwiefka
2019-09-26, 11:12Platforma Obywatelska wprowadziłaby transfery socjalne pod koniec ubiegłej kadencji, ale przeszkodziły w tym dyskusje o innych sprawach, takich jak afera taśmowa — mówił dziś w rozmowie dnia Polskiego Radia PiK Tadeusz Zwiefka, były… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-26, 06:15Gościem Rozmowy dnia jest pan Tadeusz Zwiefka, do maja bieżącego roku europoseł, a obecnie kandydat do Sejmu z pierwszego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu bydgoskim. Tadeusza Zwiefkę pytaliśmy między innymi o to, czy opozycja… Czytaj dalej »
Czwarta debata Polskiego Radia PiK o edukacji i nauce. Słuchajcie! Oglądajcie! [wideo]
2019-09-26, 06:12Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. W studiu im. Jeremiego Przybory, dwa razy w tygodniu dyskutują kandydaci do parlamentu. Rozmawialiśmy już o polityce historycznej, o zdrowiu, o gospodarce. Czwarta debata była poświęcona… Czytaj dalej »
Zielona kampania po lewej stronie sceny politycznej!
2019-09-25, 22:13- Lewica stawia na odnawialne źródła energii - mówił w Toruniu lider listy Robert Kwiatkowski. Natomiast w Bydgoszczy, lewica z Krzysztofem Gawkowskim na czele, zaprezentowała Pakiet zielony dla Bydgoszczy. Czytaj dalej »
„Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę!”
2019-09-25, 21:01- W wyborach do Sejmu warto oddać głos na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego; Rada Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - mówi w spocie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński o Czabańskim… Czytaj dalej »
Jarosław Gowin: My przekonujemy, opozycja przekonuje, a Polacy wybiorą lepsze...
2019-09-25, 20:00Gościem audycji Popołudnie z nami PR PiK był Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes porozumienia Zjednoczona prawica, który w środę odwiedził kuajwsko - pomorskie. Czytaj dalej »