Zjednoczona Lewica rejestruje listę w okręgu toruńsko-włocławskim
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczonej Lewicy zarejestrował listę w okręgu toruńsko-włocławskim. Otwiera ją wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, drugi jest Maciej Wydrzyński - poseł Twojego Ruchu.
- Chcemy być w tych wyborach alternatywą - powiedział Krystian Łuczak, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD.
- Uważamy, że rządy w Polsce nie są skazane tylko na programy prawicowe. Jesteśmy zdecydowanie przeciw sprawom związanym z rozwarstwieniem społecznym. Polityce, która powoduje, że bogatsze regiony stają się jeszcze bogatsze, a słabsze odstają - mówił szef Sojuszu w Kujawsko-Pomorskiem.
- Akcentujemy także sprawy, które są aktualne. Walka o świeckość państwa, to nie jest walka z żadną religią. Nie może być tak, że w klasach pierwszych jest więcej nauki religii niż informatyki - dodał Łuczak, który sam zrezygnował z udziału w wyborach parlamentarnych.
Z kolei Stanisław Pawlak, radny sejmiku województwa z Włocławka, „trójka” na liście Zjednoczonej Lewicy uważa, że brakuje współpracy parlamentarzystów z radnymi województwa.
- Będąc w sejmiku przez tyle lat wiem, co powinno być w naszym województwie robione, a się nic w tej sprawie nie czyni, chociażby tak jak w przypadku stopnia wodnego na Wiśle poniżej Włocławka. Powiązanie doświadczenia samorządowego z parlamentarnym na pewno przyniosłoby określone pozytywne efekty dla województwa kujawsko - pomorskiego i z takim zamiarem kandyduję - powiedział Stanisław Pawlak.
W Toruniu i Grudziądzu Zjednoczona Lewica nie zgłosi kandydata do Senatu. Z kolei we Włocławku zbierane są podpisy dla Eugeniusza Romana Wypijewskiego z Ruchu Gospodarczego im. Edwarda Gierka.
Zobacz także
Mentzen: nie chcę skończyć jak Gowin, Giertych albo Lepper
2023-09-02, 13:04Chcemy, aby wasze pieniądze były w waszych kieszeniach, żeby Polska była bogata bogactwem swoich obywateli - powiedział w piątek wieczorem w Toruniu jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen. Czytaj dalej »
PiS przedstawił kandydatów do Sejmu. Jest kilka zaskoczeń. Wojewoda startuje do Senatu
2023-09-02, 11:40Szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot będzie startował z pierwszego miejsca listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu bydgoskim. Lider zaprezentowanej listy mówił, że do startu w Bydgoszczy przekonały go władze… Czytaj dalej »
Wybory: od dzisiaj można składać wnioski o głosowanie poza miejscem zamieszkania
2023-09-01, 12:40Od piątku 1 września aż do 12 października wyborcy będą mogli składać wnioski o zmianę miejsca głosowania oraz o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania, które umożliwi oddanie głosu w dowolnie wybranej obwodowej komisji… Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki: ustawy tej kadencji Sejmu znacząco zmieniły poziom życia Polaków [Rozmowa dnia]
2023-09-01, 09:07Tym, co odróżnia Prawo i Sprawiedliwość od innych politycznych formacji, jest wiarygodność - uważa gość dzisiejszej „Rozmowy dnia”, minister Krzysztof Szczucki, szef Centrum Legislacyjnego Rządu. Czytaj dalej »
Minister Łukasz Schreiber: Start Pawła Szrota wzmacnia bydgoską listę PiS
2023-09-01, 06:50- Paweł Szrot to człowiek o dużej inteligencji, poczuciu humoru, a jego kompetencje przydadzą się w Sejmie - powiedział o liderze listy PiS do Sejmu w okręgu bydgoskim poseł tej partii z Bydgoszczy, minister w KPRM Łukasz Schreiber… Czytaj dalej »
Prezydent Ryszard Brejza: Będę kandydował do Senatu, by Inowrocław mógł się rozwijać
2023-08-31, 21:03Ryszard Brejza w towarzystwie radnych Porozumienia Samorządowego dla Inowrocławia i Koalicji Obywatelskiej oficjalnie ogłosił swój start w wyborach do Senatu. Czytaj dalej »
Lider listy PiS w Toruniu: Jesteśmy formacją ludzi dojrzałych i odpowiedzialnych
2023-08-31, 19:31- PiS będzie miało mocne merytorycznie listy, pełne ambitnych polityków - mówi prof. Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji, lider listy PiS w Toruniu. Czytaj dalej »
Badanie CBOS: Duda, Morawiecki i Błaszczak liderami rankingu zaufania polityków
2023-08-31, 18:16Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i szef MON Mariusz Błaszczak to liderzy sierpniowego rankingu zaufania polityków CBOS. Najgorszy bilans zaufania i nieufności - jak przekazał CBOS - ma obecnie lider PO Donald Tusk. Czytaj dalej »
Partie polityczne ich zawiodły, więc do parlamentu startują bez klubowego szyldu
2023-08-31, 15:19Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrował listy kandydatów przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. W okręgu bydgoskim i toruńskim podpisało się pod nimi ponad 24 tysiące osób. Listy zostały już złożone do Okręgowej… Czytaj dalej »
Konfederacja rejestruje wyborcze listy okręgu bydgoskiego i zapewnia, że „to silna drużyna”
2023-08-31, 11:41Konfederacja zgłosiła do rejestracji listy kandydatów na posłów w październikowych wyborach oraz dwóch kandydatów na senatorów w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »