Wizyta Wandy Nowickej we Włocławku
Do Włocławka przyjechała kandydatka na urząd Prezydenta RP, wicemarszałek Sejmu, Wanda Nowicka. Nowicką w kampanii wyborczej popiera Unia Pracy.
Wanda Nowicka powiedziała, że zajmuje się polityką od 25 lat, choć polityką parlamentarną krócej. Nowicka zapewniła, że w razie wygranej w wyborach prezydenckich nie zapomni o swoich ideałach: wolnościowych i równościowych.
Wg najnowszych sondaży Wanda Nowicka uzyskała zerowe poparcie. To jednak kandydatki jednak nie zniechęca i liczy w przyszłości na lepszy wynik.
Przyjazd Nowickiej do Włocławka zbiegł się w czasie z wnioskiem, złożonym przez klub sejmowy "Zjednoczona Prawica", o jej usunięcie z Prezydium Sejmu.
Nowo utworzony klub Jarosława Gowina przypomina, że sejmową tradycją jest to, iż wicemarszałkowie reprezentują w prezydium Sejmu poszczególne kluby poselskie. Klub Wandy Nowickiej niedawno się rozpadł, zatem - jak głosi wniosek "Zjednoczonej Prawicy" - nikogo ona już w prezydium Sejmu nie reprezentuje, prócz samej siebie lub Unii Pracy, a ta jest poza Sejmem.
Wanda Nowicka zapowiedziała we Włocławku, że funkcji wicemarszałek Sejmu nie odda, a żądania "Nowej Prawicy" są, jej zdaniem bezzasadne.
- Reprezentuję Sejm, 2 lata temu nad wnioskiem o moje odwołanie głosował cały Sejm i uznał, że mam prawo pełnić tę funkcję. Pełnię ją jak najlepiej, tu nagle pojawia się z dnia na dzień nowy klub i chce żeby zmieniać całe Prezydium Sejmu. To chyba przesada. Sejm powinien być ostoją stabilności, powinien prowadzić w miarę zrównoważoną i spokojną politykę - powiedziała wicemarszałek Sejmu.
Wanda Nowicka rozpoczęła swoją kampanię zaledwie 2 tygodnie temu.
Zobacz także
Grudziądzcy politycy Platformy Obywatelskiej namawiają do pójścia na wybory
2025-05-28, 18:39Politycy PO zachęcali nie tylko do głosowania, ale także do wsparcia w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego. Czytaj dalej »
PiS zawiadamia prokuraturę ws. wypowiedzi Donalda Tuska i Jacka Dobrzyńskiego
2025-05-28, 14:22Politycy PiS poinformowali, że składają zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska i rzecznika MSWiA Jacka Dobrzyńskiego. Chodzi o ich wypowiedzi w sprawie postępowania sprawdzającego ABW wobec… Czytaj dalej »
Poświadczenia bezpieczeństwa dla Karola Nawrockiego. MSWiA zabiera głos
2025-05-28, 09:51- Były szef ABW Krzysztof Wacławek podjął decyzję o wydaniu Karolowi Nawrockiemu poświadczenia bezpieczeństwa, wiedząc m.in. o negatywnej rekomendacji funkcjonariusza analizującego akta postępowania - podał rzecznik MSWiA Jacek… Czytaj dalej »
Kolegium IPN protestuje w sprawie „oszczerstw" wobec Karola Nawrockiego [oświadczenie]
2025-05-27, 16:25Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej w opublikowanym na swojej stronie internetowej komunikacie wyraziło „stanowczy protest wobec kampanii nienawiści i oszczerstw podjętych w przededniu wyborów przez niektóre środki masowego przekazu… Czytaj dalej »
Ostatnie dni na składanie wniosków o głosowanie poza swoim obwodem
2025-05-27, 10:01Wyborcy, którzy 1 czerwca chcą zagłosować poza swoim obwodem głosowania muszą się pospieszyć. To ostatnie dni, aby zdobyć stosowne zaświadczenie. Dotyczy to osób, którzy nie składały tych wniosków przed I turą wyborów. Czytaj dalej »
Donald Tusk: oczekuję od pana Nawrockiego, że natychmiast zwróci się do sądu w trybie wyborczym [komentarze]
2025-05-26, 20:03Premier Donald Tusk odniósł się na antenie Polsat News do materiału Onetu, donoszącego, że kandydat na prezydenta Karol Nawrocki miał uczestniczyć w sprowadzaniu prostytutek dla gości Grand Hotelu w Sopocie. Nawrocki zapowiedział… Czytaj dalej »
„Rafał Trzaskowski jest antybydgoski”. Politycy Bydgoskiej Prawicy przypominają swoje pytania
2025-05-26, 13:11Działacze obecnej Bydgoskiej Prawicy pięć lat temu zapytali Rafała Trzaskowskiego o sprawy bydgoskie - w tym o przetarg na tramwaje wygrany przez koreańskiego producenta. Dziś przypomnieli o nich na konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Finisz kampanii oczami polityków z regionu. „Radiokonferencja” w PR PiK [wideo]
2025-05-26, 11:03Goście „Radiokonferencji” w Polskim Radiu PiK - politycy z regionu - skomentowali przebieg rywalizacji kandydatów na prezydenta i ocenili dobiegającą końca kampanię. Czytaj dalej »
Andrzej Duda: Panowie z PO instrumentalnie potraktowali Sławomira Mentzena
2025-05-26, 10:08- Można powiedzieć, że Radosław Sikorski i Rafał Trzaskowski trochę wykiwali Sławomira Mentzena - tak Andrzej Duda skomentował to, że ci trzej politycy w sobotę wypili razem piwo. Dodał, że usiadłby do rozmów np. z Donaldem Tuskiem… Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski spotkał się z seniorami w Ciechocinku. „Bardzo potrzebujemy was i waszej mądrości”
2025-05-24, 16:52Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski był w Ciechocinku. Pod słynną fontanną „Grzybek” spotkał się z kuracjuszami kurortu. Zaapelował o udział w wyborach, a przede wszystkim o to, by seniorzy zachęcali do wyborów… Czytaj dalej »