Wizyta Wandy Nowickej we Włocławku
Do Włocławka przyjechała kandydatka na urząd Prezydenta RP, wicemarszałek Sejmu, Wanda Nowicka. Nowicką w kampanii wyborczej popiera Unia Pracy.
Wanda Nowicka powiedziała, że zajmuje się polityką od 25 lat, choć polityką parlamentarną krócej. Nowicka zapewniła, że w razie wygranej w wyborach prezydenckich nie zapomni o swoich ideałach: wolnościowych i równościowych.
Wg najnowszych sondaży Wanda Nowicka uzyskała zerowe poparcie. To jednak kandydatki jednak nie zniechęca i liczy w przyszłości na lepszy wynik.
Przyjazd Nowickiej do Włocławka zbiegł się w czasie z wnioskiem, złożonym przez klub sejmowy "Zjednoczona Prawica", o jej usunięcie z Prezydium Sejmu.
Nowo utworzony klub Jarosława Gowina przypomina, że sejmową tradycją jest to, iż wicemarszałkowie reprezentują w prezydium Sejmu poszczególne kluby poselskie. Klub Wandy Nowickiej niedawno się rozpadł, zatem - jak głosi wniosek "Zjednoczonej Prawicy" - nikogo ona już w prezydium Sejmu nie reprezentuje, prócz samej siebie lub Unii Pracy, a ta jest poza Sejmem.
Wanda Nowicka zapowiedziała we Włocławku, że funkcji wicemarszałek Sejmu nie odda, a żądania "Nowej Prawicy" są, jej zdaniem bezzasadne.
- Reprezentuję Sejm, 2 lata temu nad wnioskiem o moje odwołanie głosował cały Sejm i uznał, że mam prawo pełnić tę funkcję. Pełnię ją jak najlepiej, tu nagle pojawia się z dnia na dzień nowy klub i chce żeby zmieniać całe Prezydium Sejmu. To chyba przesada. Sejm powinien być ostoją stabilności, powinien prowadzić w miarę zrównoważoną i spokojną politykę - powiedziała wicemarszałek Sejmu.
Wanda Nowicka rozpoczęła swoją kampanię zaledwie 2 tygodnie temu.
Zobacz także
Amerykanie wybierają kandydatów do Kongresu, lokalne władze i gubernatorów
2022-11-08, 21:388 września odbywają się w USA wybory mające miejsce w środku prezydenckiej kadencji. Amerykanie będą głosowali m.in. na kandydatów do Kongresu USA, gubernatorów, jak też przedstawicieli władz lokalnych. Niezależnie od tego wyborcy… Czytaj dalej »
Wybory burmistrza w Ciechocinku: wpłynął pierwszy protest wyborczy. Co było nie tak?
2022-11-07, 13:10Ciechocinek ma nowego burmistrza. Komisarz Wyborczy ogłosiła wyniki głosowania. Przypomnijmy, niedzielną drugą turę wyborów wygrał Jarosław Jucewicz. Tymczasem do Sądu Okręgowego we Włocławku wpłynął protest wyborczy, złożony… Czytaj dalej »
Ciechocinek ma nowego burmistrza. To 40- letni Jarosław Jucewicz, obecny radny
2022-11-07, 07:30Jucewicz pokonał w niedzielnej drugiej turze głosowania Macieja Bartoszka, popieranego przez Platformę Obywatelską i Lewicę. Czytaj dalej »
Mieszkańcy wybierają burmistrza. Druga tura wyborów w Ciechocinku
2022-11-06, 10:00Mieszkańcy Ciechocinka w niedzielę (6 listopada) znowu idą do urn, by w drugiej turze wyborów zdecydować, kto będzie burmistrzem. Czytaj dalej »
Debata kandydatów na burmistrza Ciechocinka. Który z nich wypadł lepiej? [wideo]
2022-11-03, 20:52Kandydaci na burmistrza Ciechocinka Maciej Bartoszek i Jarosław Jucewicz zmierzyli się w przedwyborczej debacie. Zainteresowanie było duże. Widownia w Teatrze Letnim zapełniła się prawie w całości, ponad 300 osób oglądało transmisję… Czytaj dalej »
Dwóch kandydatów powalczy w drugiej turze wyborów burmistrza Ciechocinka
2022-10-24, 08:17Żaden z 12 kandydatów na burmistrza Ciechocinka nie zdobył połowy ważnie oddanych głosów - to wyniki wczorajszych wyborów. Za dwa tygodnie tura druga, która wyłoni burmistrza. Kto do niej wszedł? Czytaj dalej »
Ciechocinek wybiera burmistrza. O urząd ubiega się 12 kandydatów
2022-10-23, 08:55Mieszkańcy Ciechocinka wybierają w niedzielę swojego burmistrza. To wybory przedterminowe, rozpisane po nagłej śmierci pełniącego urząd Leszka Dzierżewicza. Czytaj dalej »
Cząstkowe wyniki wyborów we Włoszech: 43 procent – centroprawica, 26 procent – centrolewica
2022-09-26, 13:03- Ponad 43 procent głosów otrzymał blok centroprawicy w niedzielnych wyborach parlamentarnych we Włoszech - takie nadal cząstkowe dane z większości komisji podaje w poniedziałek przed południem agencja Ansa. Najwięcej głosów w… Czytaj dalej »
Znamy nazwiska kandydatów na burmistrza Ciechocinka. Wybory w październiku
2022-09-20, 10:18Zbliżają się przedterminowe wybory burmistrza Ciechocinka, zarządzone po śmierci Leszka Dzierżewicza. Wystartuje w nich nie więcej, niż dwunastu kandydatów. Minął właśnie termin rejestracji poszczególnych komitetów wyborczy… Czytaj dalej »
Wybór nowego burmistrza Ciechocinka. Głosowanie ma się odbyć 23 października
2022-08-25, 07:00Przedterminowe wybory burmistrza Ciechocinka odbędą się najprawdopodobniej 23 października. Tak głosi projekt rozporządzenia premiera, zamieszczony na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji. Czytaj dalej »