PiS w Bydgoszczy podsumowuje kampanię wyborczą
Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy podsumowali pierwszą turę wyborów samorządowych.
Według wstępnych wyliczeń uzyskali oni 12 lub 13 mandatów do Rady Miasta. To o połowę więcej niż w poprzedniej kadencji. Członkowie PiS mają nadzieję, że to Marek Gralik powalczy w drugiej turze o fotel prezydenta.
Do Rady Miasta dostali się m.in. Grażyna Szablewska, Krystian Frelichowski, Łukasz Schreiber, Ewa Kozanecka i Stanisław Grodzicki.
Z nieoficjalnych doniesień wynika: w bydgoskiej radzie miasta największe szanse na zwycięstwo ma Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 12 lub 13 mandatów.
Platforma Obywatelska może mieć najprawdopodobniej 12 radnych, Sojusz Lewicy Demokratycznej pięciu lub sześciu, a Porozumienie Dombrowicza jednego.
Zobacz także
Jarosław Wojtas: opozycja musi przedstawić pomysły, które pobudzą wyborców [Rozmowa dnia]
2023-05-29, 09:13- Pomysły natychmiastowego wprowadzenia programu 800 Plus czy podniesienia kwoty wolnej od podatku, zgłaszane przez opozycję, są elementem przedwyborczej licytacji - tak twierdzi dr Jarosław Wojtas, politolog z Uniwersytetu WSB Merito… Czytaj dalej »
Media: Erdogan wygrywa wybory w Turcji zdobywając ponad 50 proc. głosów
2023-05-28, 18:39Obecny szef państwa Recep Tayyip Erdogan zwyciężył w niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenckich w Turcji, zdobywając 52 proc. głosów - wynika z rezultatów opublikowanych przez agencje Anatolia i ANKA po otwarciu 99 proc. urn… Czytaj dalej »
Polska 2050 o nowoczesnych samorządach i ich udziale w ochronie zdrowia
2023-05-25, 18:56Działacze Polski 2050 Szymona Hołowni przedstawili w Toruniu postulaty, które mają poprawić funkcjonowanie samorządów. To między innymi zwiększenie udziałów z podatku PIT. Czytaj dalej »
Suwerenna Polska o obronie wolności, złotówki i gotówki. Spotkanie w Toruniu
2023-05-21, 15:58Politycy Suwerennej Polski przedstawili w Toruniu swoje postulaty. - Zawsze stawialiśmy na rodzinę, na uczciwą i rozwijającą się Polskę - powiedział poseł Mariusz Kałużny. Czytaj dalej »
O lekach za 5 złotych i waloryzacji świadczeń socjalnych. Posłowie Lewicy Razem w regionie
2023-05-18, 14:30Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Inowrocław, Świecie, Chełmno i Lipno - to miasta, które znalazły się w planie wizyty posłów Klubu Parlamentarnego Lewica Razem w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Turcja: mieszkańcy Stambułu: wszyscy żyją wyborami, panuje napięcie, boimy się zamieszek
2023-05-12, 08:36Największą metropolię Turcji pokrywają wyborcze plakaty, nad Bosforem powiewają wyborcze proporce; dominują wizerunki dwóch najpoważniejszych kandydatów w wyścigu o fotel prezydenta - obecnego lidera państwa Recepa Tayyipa Erdogana… Czytaj dalej »
Tomasz Lenz nie będzie kandydatem KO do Sejmu, ale chce wystartować do Senatu
2023-04-27, 15:45Obecny poseł Koalicji Obywatelskiej i szef regionu kujawsko-pomorskiego PO Tomasz Lenz nie znajdzie się na listach wyborczych KO - wynika z wypowiedzi sekretarza generalnego KO Marcina Kierwińskiego. - Wszelkie deklaracje, jeżeli chodzi… Czytaj dalej »
Polska 2050 i PSL wystartują w wyborach wspólnie. Jedna lista ogłoszona
2023-04-27, 14:01- Podjęliśmy z PSL decyzję o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych; powołamy wspólny koalicyjny komitet wyborczy - poinformował w czwartek (27 kwietnia) lider Polski 2050 Szymon Hołownia podczas wspólnej konferencji… Czytaj dalej »
Prof. Ryba: Rośnie opór przeciwko uzurpacji kompetencji przez instytucje unijne [Rozmowa dnia]
2023-04-27, 10:28- Istnieją instrumenty obrony suwerenności państw przed uzurpacją instytucji unijnych. Trzeba tworzyć w tej sprawie pewną międzynarodową koalicję - mówił w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK prof. Mieczysław Ryba, historyk… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-04-26, 20:54Gościem „Rozmowy dnia” był historyk i politolog - profesor Mieczysław Ryba. Rozmawialiśmy między innymi o pakcie senackim i o strategiach opozycji przed wyborami. Michał Jędryka: Jedna z partii, Solidarna Polska, zmienia nazwę… Czytaj dalej »