Nieoficjalnie: w Toruniu Zaleski, w Grudziądzu Malinowski, w Bydgoszczy, we Włocławku i Inowrocławiu prezydencka dogrywka
W Bydgoszczy, we Włocławku i Inowrocławiu zanosi się na drugą turę wyborów prezydenckich. W Toruniu i Grudziądzu wybory prezydenta zakończą się w I turze - wynika z nieoficjalnych informacji.
Z cząstkowych informacji z komisji wyborczych w Bydgoszczy wynika, że zwycięzcą I tury będzie ubiegający się o reelekcję Rafał Bruski z PO (39 proc. - dane z 24:00) W drugim decydującym wyborczym starciu zmierzy się najprawdopodobniej z bezpartyjnym Konstantym Dombrowiczem. Na trzecim miejscu znalazł się Marek Gralik z PiS, z niewielką stratą do Dombrowicza.
Nieoficjalnie wiadomo, że prezydentem Torunia pozostanie Michał Zaleski. Z danych z około jednej czwartej toruńskich komisji wynika, że uzyskał on około 70 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Joanna Scheuring - Wielgus z Czasu Mieszkańców z wynikiem ok. 16 proc., trzeci Zbigniew Rasielewski z PiS. 4. miejsce przypadło Jackowi Kostrzewie kandydatowi Kongresu Nowej Prawicy.
We Włocławku w II turze wyborów prezydenta miasta zmierzą się ubiegający się o kolejną kadencję Andrzej Pałucki z SLD i poseł PO Marek Wojtkowski. Przedwyborcze sondaże wskazywały, że kontrkandydatem obecnego prezydenta będzie raczej Jarosław Chmielewski z PiS.
Prezydentem Grudziądza pozostanie najprawdopodobniej Robert Malinowski (PO), który z 55-procentowych poparciem zwycięża w pierwszej turze - wynika danych z kilkunastu komisji wyborczych. Drugie miejsce według tych samych danych zajmuje Janusz Dzięcioł z 17-procentowym poparciem.
W Inowrocławiu I turę wygrał Ryszard Brejza z wynikiem ok. 45 proc. Wszystko wskazuje na to, że w II turze kandydat Platformy Obywatelskiej zmierzy się z Marcinem Wrońskim z "Nowego Inowrocławia 2014". Kolejne miejsca uzyskali: Grzegorz Roszak z PiS i Włodzimierz Figas z SLD. Wyniki pochodzą z ok. połowy komisji wyborczych.
II tura wyborów odbędzie się 30 listopada.
Zobacz także
W Toruniu już zagłosowali. Liceum przeprowadziło symulację wyborów [zdjęcia, wideo]
2023-10-05, 11:57Jest komisja wyborcza, są stanowiska do głosowania i nawet urna. W IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu trwa symulacja wyborów parlamentarnych. Mogą wziąć w niej udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Akcja ma zachęcić… Czytaj dalej »
Co zrobić, by w Polsce było bezpiecznie? Kolejna debata wyborcza w PR PiK [zapis wideo]
2023-10-05, 08:31O bezpieczeństwie, ale także nielegalnej migracji w Polsce i Europie mówili w Polskim Radiu PiK w czwartek (5 października) kandydaci w nadchodzących w wyborach. Debatę prowadził Michał Słobodzian. Czytaj dalej »
Wiceminister Gembicka: Inwestorzy i mieszkańcy Grudziądza zyskają nowe drogi
2023-10-05, 07:4559 milionów złotych trafi do Grudziądza w ramach programu Polski Ład, w ramach edycji dotyczącej Stref Ekonomicznych - poinformowała wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi poseł Anna Gembicka. Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Ciech poradzi sobie bez największej spalarni odpadów w Polsce [odpowiedź spółki]
2023-10-05, 06:50Ireneusz Stachowiak - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i kandydat w wyborach do Sejmu - odpowiada związkowcom Zakładu Ciech. Ci zarzucili mu, że działa na szkodę zakładu krytykując budowę na jego… Czytaj dalej »
Kandydaci Paktu Senackiego: Izba Wyższa jest niezbędna, by prawo było stanowione prawidłowo
2023-10-04, 22:08- Mamy do odegrania wielką role w naprawianiu Rzeczpospolitej - powiedział w Toruniu Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Przed pomnikiem Mikołaja Kopernika zaprezentowali się dziś kandydaci do Senatu z województwa kujawsko-pomorskiego… Czytaj dalej »
Minister Wenderlich: W planach obronnych PO Bydgoszcz byłaby miastem przyfrontowym
2023-10-04, 21:29Temat bydgoskich likwidacji - szczególnie w kontekście jednostek lotnictwa wojskowego - podjął w Fordonie Jarosław Wenderlich, kandydat PiS do Sejmu, przewodniczący klubu radnych PiS w bydgoskiej Radzie Miasta i podsekretarz stanu w… Czytaj dalej »
Remonty dworców w Toruniu i Mogilnie. „Kolej się prężnie rozwija, inaczej niż za rządów PO i PSL"
2023-10-04, 21:00- Przez ostatnie lata intensywnie rozwija się infrastruktura kolejowa, która w dużej mierze została zaprzepaszczona za czasu rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówił podczas konferencji przy dworcu w… Czytaj dalej »
Posłanki PO: Polska szkoła jest źle zarządzana, a pensje nauczycieli bardzo niskie
2023-10-04, 20:26Posłanki PO Iwona Kozłowska oraz Magdalena Łośko skrytykowały w Bydgoszczy obecny system edukacji w Polsce. Czytaj dalej »
Posiłki dla dzieci i wspieranie talentów. Szkoły korzystają z rządowych programów
2023-10-04, 20:02Poseł Prawa i Sprawiedliwości Ewa Kozanecka wspólnie z burmistrzem Janowca Wielkopolskiego Leszkiem Grzeczką podsumowała inwestycje, jakie udało się zrealizować z rządowych programów „Posiłek w szkole i w domu” oraz „Laboratoria… Czytaj dalej »
Posłanka Borowiak: Grozi nam zalew imigrantów, tylko referendum to zatrzyma
2023-10-04, 19:30We Włocławku działacze Prawa i Sprawiedliwości zachęcali mieszkańców do udziału w zbliżającym się referendum. Czytaj dalej »