Nieoficjalnie: w Toruniu Zaleski, w Grudziądzu Malinowski, w Bydgoszczy, we Włocławku i Inowrocławiu prezydencka dogrywka
W Bydgoszczy, we Włocławku i Inowrocławiu zanosi się na drugą turę wyborów prezydenckich. W Toruniu i Grudziądzu wybory prezydenta zakończą się w I turze - wynika z nieoficjalnych informacji.
Z cząstkowych informacji z komisji wyborczych w Bydgoszczy wynika, że zwycięzcą I tury będzie ubiegający się o reelekcję Rafał Bruski z PO (39 proc. - dane z 24:00) W drugim decydującym wyborczym starciu zmierzy się najprawdopodobniej z bezpartyjnym Konstantym Dombrowiczem. Na trzecim miejscu znalazł się Marek Gralik z PiS, z niewielką stratą do Dombrowicza.
Nieoficjalnie wiadomo, że prezydentem Torunia pozostanie Michał Zaleski. Z danych z około jednej czwartej toruńskich komisji wynika, że uzyskał on około 70 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Joanna Scheuring - Wielgus z Czasu Mieszkańców z wynikiem ok. 16 proc., trzeci Zbigniew Rasielewski z PiS. 4. miejsce przypadło Jackowi Kostrzewie kandydatowi Kongresu Nowej Prawicy.
We Włocławku w II turze wyborów prezydenta miasta zmierzą się ubiegający się o kolejną kadencję Andrzej Pałucki z SLD i poseł PO Marek Wojtkowski. Przedwyborcze sondaże wskazywały, że kontrkandydatem obecnego prezydenta będzie raczej Jarosław Chmielewski z PiS.
Prezydentem Grudziądza pozostanie najprawdopodobniej Robert Malinowski (PO), który z 55-procentowych poparciem zwycięża w pierwszej turze - wynika danych z kilkunastu komisji wyborczych. Drugie miejsce według tych samych danych zajmuje Janusz Dzięcioł z 17-procentowym poparciem.
W Inowrocławiu I turę wygrał Ryszard Brejza z wynikiem ok. 45 proc. Wszystko wskazuje na to, że w II turze kandydat Platformy Obywatelskiej zmierzy się z Marcinem Wrońskim z "Nowego Inowrocławia 2014". Kolejne miejsca uzyskali: Grzegorz Roszak z PiS i Włodzimierz Figas z SLD. Wyniki pochodzą z ok. połowy komisji wyborczych.
II tura wyborów odbędzie się 30 listopada.
Zobacz także
Debata Polskiego Radia PiK z liderami list wyborczych okręgu bydgoskiego [wideo]
2019-10-03, 12:40W czwartek (03.10.) odbyła się druga debata liderów list wyborczych. Tym razem zaprosiliśmy do studia kandydatów z okręgu bydgoskiego. Dyskutowaliśmy o polityce regionalnej, polityce społecznej oraz kulturze. Czytaj dalej »
- PiS jest przeciwko samorządowi - mówił poseł Paweł Olszewski w PR PiK
2019-10-03, 11:40Poseł Paweł Olszewski, który był gościem czwartkowej 'Rozmowy dnia' Polskiego Radia PiK, zapytany czy w Bydgoszczy możliwe jest porozumienie ponad podziałami, podobne jak w Toruniu, odpowiedział, że nie przewiduje takiej możliwo… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-03, 06:03Gościem Rozmowy dnia był poseł Paweł Olszewski (PO). Posła pytaliśmy między innymi o budowę kluczowych dla Bydgoszczy dróg S5 i S10, współpracę w ramach województwa — czy jest możliwe wspólne działanie dla dobra regionu i… Czytaj dalej »
„To początek końca” - tak mówią o szpitalu w Grudziądzu radni PiS
2019-10-02, 19:49Tragiczna i dramatyczna - tak wygląda sytuacja finansowa Grudziądza i miejskiego szpitala - uważają grudziądzcy radni Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tej partii do Sejmu. Dzisiaj zwołali konferencję prasowa w tej sprawie. Czytaj dalej »
Ireneusz Nitkiewicz o problemach osób niepełnosprawnych
2019-10-02, 16:43Problemom osób niepełnosprawnych i propozycjom dotyczącym pakietu szczepień - poświęcona była konferencja wyborcza kandydata KO z Bydgoszczy Ireneusza Nitkiewicza. Czytaj dalej »
"W obronie wartości: rodziny, życia i polskich tradycji". Wspierają Grażynę Szabelską
2019-10-02, 15:40Ufają, że będzie reprezentować tradycyjne wartości i interes Polski. Bydgoskie stowarzyszenia patriotyczne i kombatanckie udzieliły swojego poparcia radnej klubu PiS Grażynie Szabelskiej w wyborach do Parlamentu. Czytaj dalej »
Poseł Kownacki: Cała sprawa oczyszczalni ścieków to wielki skandal
2019-10-02, 11:46- W związku z awarią warszawskiej oczyszczalni ścieków mamy do czynienia z podwójna katastrofą ekologiczną - mówił Bartosz Kownacki, gość 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK. Poseł PiS przypomina, że istnieją podejrzenia, iż… Czytaj dalej »
Iwona Kozłowska o sytuacji osób niepełnosprawnych. Potrzebne zmiany
2019-10-02, 08:12Sytuacja w służbie zdrowia jest tragiczna, a najbardziej odczuwają to starsi i niepełnosprawni - informowała w Bydgoszczy Iwona Kozłowska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w obecności niepełnosprawnych i ich opiekunów przedstawiła… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-02, 06:00Komentarz do informacji dotyczących możliwości składowania odpadów z warszawskiej oczyszczalni na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz do toczącej się kampanii wyborczej na przykładzie głośnych ostatnio wystąpień blogerki… Czytaj dalej »
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: PiS ogranicza samorządność
2019-10-01, 19:25Rządy obecnej władzy są zagrożeniem dla wolności samorządów. Tak twierdzą kandydaci na posłów i senatora z Koalicji Obywatelskiej, którzy w Świeciu nad Wisłą zorganizowali konferencję prasową. Czytaj dalej »