Chmielewski zachęca, by pobierać zaświadczenie o udziale w głosowaniu
Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Chmielewski, obiecuje, że jeśli wygra wybory już w pierwszej turze, to zwolni wszystkich włocławian z podatku od nieruchomości. A co, jeśli zwycięży dopiero w turze drugiej?
Wówczas, jak deklaruje, zwolni z podatku od nieruchomości tylko tych mieszkańców, którzy wzięli udział w wyborach.
Pomysł wyśmiała konkurencja, która utrzymuje, że nawet przyszły prezydent nie będzie miał wglądu w spisy wyborców i nie ustali, kto poszedł do urny, a kto nie. Chmielewski znalazł jednak i na to receptę.
W trakcie konferencji prasowej doradził włocławianom, by w dniu wyborów żądali od członków komisji zaświadczenia o udziale w głosowaniu. Przepisy to umożliwiają.
- Jeśli wygram, każdy, kto okaże takie zaświadczenie, nie zapłaci podatku od nieruchomości - obiecał Jarosław Chmielewski.
Chmielewski twierdzi, że chodzi mu wyłącznie o jak największą frekwencję wyborczą. Ogłosił przy tym konkurs dla wszystkich okręgów wyborczych we Włocławku. Okręg, w którym frekwencja będzie największa, dostanie od przyszłego prezydenta - jeśli wybory wygra PiS - prezent w postaci na przykład, boiska sportowego.
Opozycja niezmiennie twierdzi, że pomysły kandydata to demagogia i populizm. Sztab SLD wskazał, że podatek od nieruchomości, płacony przez osoby fizyczne, to we Włocławku 12,5 mln zł, zaś kandydat PiS-u nie wskazuje, czym tę ewentualną lukę finansową wypełni.
Zobacz także
Toruński "Czas Gospodarzy" z listą kandydatów do Rady Miasta
2014-09-25, 21:22Toruńskie ugrupowanie 'Czas Gospodarzy' ujawniło listę kandydatów do Rady Miasta Torunia, którzy wystartują w zbliżających się wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
"Bezpartyjny Włocławek" zarzuca zemstę prezydentowi miasta
2014-09-25, 21:05Prezydent Włocławka mści się na urzędnikach, popierających inne sztaby wyborcze, niż SLD - taki zarzut przed szefem włocławskiego Ratusza stawia opozycja. Czytaj dalej »
"Mieszkańcy Włocławka" z listą kandydatów do Rady Miejskiej
2014-09-25, 17:43Kampania wyborcza nabiera tempa niczym lokomotywa pod 'pełną parą'. Swoich kandydatów do Rady Miejskiej, przedstawił dzisiaj podczas konferencji prasowej Komitet Wyborczy Wyborców 'Mieszkańcy Włocławka'. Czytaj dalej »
Kandydaci Kongresu Nowej Prawicy do bydgoskiej Rady Miasta
2014-09-25, 11:28Kongres Nowej Prawicy w Bydgoszczy przedstawił swoich kandydatów do Rady Miasta. Czytaj dalej »
Samorządowcy na czele list PiS do sejmiku
2014-09-24, 15:28Samorządowcy, z których niektórzy mają doświadczenie w pełnieniu funkcji posła, wojewody i wicewojewody, znaleźli się na czele list kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Poseł Janusz Dzięcioł kontra wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora
2014-09-24, 11:13Poseł Janusz Dzięcioł ujawnił dokumenty Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczące wiceprezydenta Grudziądza. Czytaj dalej »
Piotr Cyprys - kandydatem "Metropolii Bydgoskiej" na prezydenta miasta
2014-09-23, 14:41Żeby dostrzec problemy miasta, trzeba na nie spojrzeć z innej perspektywy - przekonywał Piotr Cyprys, kandydat na prezydenta Bydgoszczy ze Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska'. Czytaj dalej »
PiS przedstawił kandydatów na radnych Bydgoszczy
2014-09-21, 13:36Prawo i Sprawiedliwość w Bydgoszczy przedstawiło swoich kandydatów do rady miasta. O mandaty powalczy ponad 70 osób z 6 okręgów wyborczych. Czytaj dalej »
List Metropolii Bydgoskiej do Teresy Piotrowskiej
2014-09-21, 12:26'Jest w tej chwili najlepszy czas na uporządkowanie kiedyś zaniedbanych spraw i spełnienie złożonych obietnic' - piszą do nowej minister spraw wewnętrznych członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska. Czytaj dalej »
Dombrowicz jako pierwszy w Bydgoszczy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta
2014-09-20, 15:54Klub Wyborczy Wyborców Porozumienie Dombrowicza, z ramienia którego na stanowisko prezydenta Bydgoszczy startuje były włodarz miasta Konstanty Dombrowicz, podczas sobotniego konwentu wyborczego jako pierwszy zaprezentował swoich kandydatów… Czytaj dalej »