Marek Wojtkowski proponuje połączenie miasta i gminy wiejskiej Włocławek
Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, chce przyłączyć do miasta gminę wiejską Włocławek. Jak argumentuje, pod względem powierzchni Włocławek, stanie się wówczas trzecim, największym miastem w Polsce.
Wojtkowski twierdzi, że połączenie w jeden byt administracyjny miasta i okalającej go gminy da Włocławkowi nowe tereny inwestycyjne.
- Projekt jest znakomity dla mieszkańców obydwu gmin. Tworzymy obszar funkcjonalny, który spowoduje wpłynięcie nadwyżek do wspólnego budżetu. Na tej bazie będziemy tworzyć nowe miejsca pracy, pozyskiwać nowe tereny inwestycyjne i pod budownictwo mieszkaniowe - przekonuje Wojtkowski.
Na ewentualnym połączeniu z pewnością zyska Włocławek. Sąsiednia gmina jednak nie. W mieście są znacząco wyższe podatki.
Przede wszystkim, co od razu podnieśli polityczni konkurenci, interesy miasta i okalających je wsi są rozbieżne. Nie da się połączyć dużego przemysłowego miasta i typowo rolniczej gminy.
Zobacz także
Jan Vincent-Rostowski odmienia Bydgoszcz przez przypadki
2014-03-25, 09:57Podczas porannej 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK Magda Jasińska wraca z Janem Vincent-Rostowskim do sprawy głośnego błędu językowego. Czytaj dalej »
Zwiefka szefem kampanii PO do PE, Rostowski „jedynką” na Pomorzu i Kujawach
2014-03-13, 19:01Szefem kampanii Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie Tadeusz Zwiefka. Były wicepremier i minister finansów będzie liderem kujawsko-pomorskiej listy. Takie są ustalenia Zarządu PO. Czytaj dalej »
Kazimiera Szczuka zabiegała o poparcie we Włocławku
2014-03-12, 15:33Kazimiera Szczuka 'jedynka' na liście wyborczej do Europarlamentu ugrupowań Europa+ i Twój Ruch odwiedziła Włocławek. Czytaj dalej »
Otylia Jędrzejczak wystartuje w wyborach do europarlamentu
2014-03-10, 21:02Otylia Jędrzejczak znalazła się na kujawsko - pomorskiej liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Rada Regionu PO zaakceptowała 10-osobową listę. Czytaj dalej »
Kłopotek liderem listy do PE na Kujawach i Pomorzu
2014-03-01, 17:37Poseł Eugeniusz Kłopotek otworzy kujawsko-pomorską listę PSL w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kandydatów przedstawiono na sobotniej Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu
2014-02-27, 14:24W wyborach do Parlamentu Europejskiego idziemy pod hasłem 'Wielka Polska w małej Unii' - mówił podczas pobytu w Toruniu Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kontrowersje wokół wyborów Miss UMK
2014-02-14, 12:09Przeciwnicy organizowania wyborów najpiękniejszej studentki UMK zwrócili się do rektora Uczelni prof. Andrzeja Tretyna. W piśmie apelują o niefirmowanie nazwy konkursu nazwą uczelni oraz brak obecności kogokolwiek z władz rektorskich… Czytaj dalej »
Wicepremier na Kujawach i Pomorzu
2014-02-01, 15:58Nie ma Europy i przyszłości bez przedsiębiorczości - mówił goszczący w sobotę w Przysieku pod Toruniem Janusz Piechociński. Czytaj dalej »
"Wybory? Lubię to!"
2014-01-30, 18:45'Wybory? Lubię to!' - to hasło kampanii, zorganizowanej przez Centrum Studiów Wyborczych UMK w Toruniu. Akcja adresowana jest do młodzieży, która pierwszy raz może skorzystać ze swojego prawa wyborczego. Czytaj dalej »
Tworzą się struktury Polski Razem we Włocławku
2014-01-21, 16:01Polska Razem Jarosława Gowina rozpoczęła budowę swoich struktur we Włocławku. Prowadzi już pierwsze rozmowy z potencjalnymi koalicjantami o tworzeniu samorządowych list wyborczych. Działania nowych struktur wspiera od początku młodzież… Czytaj dalej »