Kampania wyborcza "przez pomyłkę" na koszt podatników
Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, wykorzystał w swojej kampanii wyborczej pieniądze podatników.
Marek Wojtkowski rozesłał swoje materiały wyborcze pracownikom włocławskich placówek kultury. Problem polega na tym, że do korespondencji tej użył bezpłatnych kopert poselskich z charakterystycznym żółtym paskiem, co oznacza, że wysyłkę materiałów wyborczych kandydata Platformy Obywatelskiej sfinansowali wszyscy podatnicy.
Sprawę wykryła Federacja Młodych Socjaldemokratów czyli młodzieżówka SLD, której wojewódzki lider, Piotr Kowal zwołał w tej sprawie konferencję prasową.
Poseł Wojtkowski przyznał się do błędu. Obiecał, że sztab Platformy zwróci Kancelarii Sejmu koszt wysyłki materiałów wyborczych. Winą obarczył jednak pracowników swojego biura wyborczego, którzy - jak określił to poseł - popełnili pomyłkę.
Tym samym poseł sam ujawnił kolejną nieprawidłowość. Ze słów Marka Wojtkowskiego wynika, że angażuje własne biuro poselskie do prac związanych z kampanią wyborczą do samorządu. Biuro poselskie finansowane przez wszystkich podatników, stworzone jest wyłącznie do tego, by ułatwiać sprawowanie mandatu parlamentarzysty. Tym samym nie może pełnić usług dla poszczególnych komitetów wyborczych w trakcie kampanii do samorządu.
Zobacz także
„Bydgoszcz powinna oszacować straty wojenne”. Wniosek klubu radnych PiS
2023-09-14, 08:41Czy bydgoscy radni dołączą do innych polskich samorządów, które oczekują, że polski rząd podejmie kroki w sprawie reparacji od Niemiec z tytułu strat wojennych? Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-09-14, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był Marcin Skonieczka kandydujący do Sejmu z listy Trzeciej Drogi, wójt gminy Płużnica. Rozmawialiśmy o obietnicach składanych w kampanii wyborczej i o ukraińskim zbożu. Michał Jędryka: W gminie Płużnica… Czytaj dalej »
Kandydatki Trzeciej Drogi chcą referendum ws. aborcji. Zapowiadają nowe miejsca w żłobkach
2023-09-13, 20:23- W ostatnich latach kobiety straciły swoją pozycję, czas to zmienić - mówiły w Bydgoszczy działaczki Polska 2050 Szymona Hołowni. Kandydatki Trzeciej Drogi do sejmu z okręgu bydgoskiego zorganizowały konferencję, podczas której… Czytaj dalej »
Poseł Kaczmarczyk: Chcą przejąć polski towar, a ten gorszej jakości ma trafiać do nas [Rozmowa dnia]
2023-09-13, 09:32- To Komisja Europejska, a nie rządząca Polską prawica, blokuje środki z KPO i podejmuje działania grożące upadkiem polskiego rolnictwa, grając ukraińskim zbożem - przekonywał poseł Norbert Kaczmarczyk w „Rozmowie dnia” Polskiego… Czytaj dalej »
Minister Telus: Jesteśmy wierni interesowi polskiego rolnika, a nie brukselskiego urzędnika
2023-09-13, 09:22- Nasz cel jest prosty. Ochrona naszego rynku przed zalewem zboża z Ukrainy, które psuje polski rynek rolny - zaznaczył w środowym spocie emitowanym na Twitterze szef resortu rolnictwa. Dlatego - jak dodał - nie otworzymy dla niego polskich… Czytaj dalej »
Poseł Kownacki w Barcinie. Temat spotkania: inwestycje ważne dla mieszkańców
2023-09-12, 20:00Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki odwiedził Barcin, gdzie z radną Anną Falkowską podsumował inwestycje dofinansowane z rządowych środków. W ostatnich latach do gminy Barcin trafiło ponad 110 milionów złotych. Dzięki… Czytaj dalej »
Mariusz Kałużny: Nie pozwolę na wyprzedanie spółek Skarbu Państwa
2023-09-12, 13:42Poseł Mariusz Kałużny z Suwerennej Polski zainaugurował w Toruniu kampanię wyborczą. Wśród pięciu priorytetów polityk wymienił m.in. dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwościowi i obronę polskiego majątku. Czytaj dalej »
Paweł Szramka: programy dozbrojenia wojska nie są omawiane w Komisji Obrony Narodowej [Rozmowa dnia]
2023-09-12, 10:00Poseł Paweł Szramka, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK ubolewa, że zakupy uzbrojenia nie są konsultowane z posłami. Czytaj dalej »
Windy w blokach, nowe miejsca parkingowe. PiS chce modernizować osiedla w Mogilnie
2023-09-12, 09:11Kandydat do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Ireneusz Stachowiak podsumował inwestycje, jakie udało się zrealizować za rządów PiS w powiecie mogileńskim. Zapowiedział też m.in. program modernizacji osiedli. Czytaj dalej »
Środki od rządu dla szpitala w Rypinie. „Sieć sprawnych szpitali jest istotna dla zdrowia publicznego”
2023-09-12, 08:331,5 miliona złotych trafi do szpitala w Rypinie z rezerwy budżetu państwa. Czek przekazał na poniedziałkowej konferencji prasowej Prezes Rządowego Centrum Legislacji, minister Krzysztof Szczucki. Czytaj dalej »