Sondaż WSG: W Bydgoszczy II tura wyborów prezydenckich z udziałem Bruskiego i Dombrowicza
Bruski, Dombrowicz i Sypniewski - to pierwsza trójka sondażu poparcia kandydatów na prezydenta Bydgoszczy przeprowadzonego przez Pracownię Analiz Społecznych i Rynkowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Na ubiegającego się o reelekcję urzędującego prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego z PO zadeklarowało swój głos 47,1 proc. ankietowanych.
Na drugim miejscu sondażu z poparciem 23,4 proc. znalazł się Konstanty Dombrowicz, kandydat bezpartyjny, który przez 2 kadencje pełnił urząd prezydenta Bydgoszczy.
Na trzecim miejscu (8,7 proc.) uplasował się Marcin Sypniewski - kandydat Nowej Prawicy Janusza Korwin - Mikke.
Na kolejnych miejscach sondażu znaleźli się: bezpartyjna Małgorzata Stawicka (5,5 proc.), kandydat PiS Marek Gralik (5,3 proc.), kandydat niezależny Mariusz Nowowiejski (4,7 proc.), kandydatka SLD Anna Mackiewicz (3,7 proc.) oraz reprezentujący Metropolię Bydgoską, prezes tego stowarzyszenia Piotr Cyprys (1,6 proc.).
Wyniki sondażu wskazują, że w Bydgoszczy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich, w której najprawdopodobniej zmierzą się Rafał Bruski i Konstanty Dombrowicz.
Sondaż realizowano w dniach 28-29 października w Bydgoszczy na liczbie 470 osób dobranych w sposób proporcjonalny ze względu na płeć i wiek. Badania przeprowadzone były metodą face to face za pomocą ankiety zawierającej listę wszystkich kandydatów startujących w wyborach na Urząd Prezydenta Bydgoszczy. Prezentowane dane dotyczą 380 osób, które zadeklarowały udział w wyborach (głosowanie).
25 proc. osób, które wzięły udział w sondażu to mieszkańcy Fordonu. Szczegółowe dane ukażą się we wtorkowym wydaniu Expressu Bydgoskiego.
Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Ewentualna II tura wyborów 30 listopada.
Zobacz także
PiS – 35,38 procent, KO – 30,70 procent; Trzecia Droga – 14,40 procent. Dane ze 100 procent obwodów
2023-10-17, 09:16Po przeliczeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych, w wyborach do Sejmu, PiS uzyskało 35,38 procent poparcia, KO - 30,70 procent, Trzecia Droga - 14,40 procent - wynika z danych PKW. Czytaj dalej »
Kto zdobył mandat poselski, a kto go stracił? Wyniki wyborów w Kujawsko-Pomorskiem
2023-10-17, 09:15PKW przedstawiła już dane ze 100 procent komisji. Wiadomo już, kto z naszego regionu dostał się do Sejmu i kto mandatu nie zdobył. Czytaj dalej »
„Już ponad 30 godzin jesteśmy w pracy!”. Członkowie komisji wyborczych są wyczerpani
2023-10-16, 14:01Potrójne głosowanie - do Sejmu, Senatu i w referendum - a do tego rekordowa frekwencja. Wszystko to sprawia, że przy wyborach jest wciąż ogrom pracy. Bydgoska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego wskazuje, że występuje sporo błędów… Czytaj dalej »
Politolog: Różnica między PiS a KO będzie się spłaszczać z kolejnymi danymi PKW (wideo)
2023-10-16, 11:47- Różnica między PiS a KO będzie się spłaszczać. Wyniesie od 5 do maksymalnie 7-8 proc. - mówił w poniedziałek w Studiu PAP prof. Bartłomiej Biskup, politolog UW. Czytaj dalej »
Liderzy bydgoskich i toruńskich list sejmowych. Rekordzistą Krzysztof Brejza z KO [dane z godz. 20.30]
2023-10-16, 10:04PKW od poranka 16 października podaje cząstkowe wyniki wyborów parlamentarnych. Oto kandydaci z największą liczbą głosów z okręgu bydgoskiego i toruńskiego. Te dane będziemy aktualizować co dwie godziny, ponieważ głosy stale… Czytaj dalej »
PiS zwycięzcą wśród amerykańskiej Polonii w wyborach do Sejmu. W Senacie kandydat opozycji
2023-10-16, 09:06W nocy z niedzieli na poniedziałek w komisjach wyborczych w USA zakończono liczenie głosów w polskich wyborach parlamentarnych i w referendum. Wśród amerykańskiej Polonii wygrał PiS zdobywając 40 procent głosów, jednak ze znacznie… Czytaj dalej »
PKW: Dane z 95,65 proc. obwodów: PiS - 36,03 proc.; KO - 30,12 proc., Trzecia Droga - 14,44 proc. [godz. 22:00]
2023-10-16, 08:28PKW publikuje kolejne cząstki wyników wyborów parlamentarnych i referendalnych. Czytaj dalej »
PKW podaje dane z wyborów do senatu: Tomasz Lenz (KO) zdobył 66,63 procent poparcia
2023-10-16, 08:18Z danych z 48,11 procent komisji obwodowych w senackim okręgu wyborczym nr 11 w woj. kujawsko-pomorskim wynika, że Tomasz Lenz (KO) zdobywa 66,63 procent poparcia, a Maria Mazurkiewicz (PiS) 33,37 procent - podała na swojej stronie PKW. Czytaj dalej »
PiS ma 39,81 procent głosów, KO 27,55 procent. To dane PKW z godziny 6:00
2023-10-16, 06:31W wyborach do Sejmu PiS zdobyło 39,81 procent głosów; KO - 27,55 procent; Trzecia Droga - 12,97 procent; Lewica - 8,53 procent; Konfederacja - 7,17 procent - wynika z danych z 5,17 procent obwodowych komisji wyborczych podanych na stronie… Czytaj dalej »
Radość w sztabie Trzeciej Drogi w Bydgoszczy: „Wierzymy, że będziemy współrządzić Polską”
2023-10-15, 23:50W bydgoskim sztabie wyborczym Trzeciej Drogi Polski 2050 po ogłoszeniu wstępnych wyników zapanowała euforia. Czytaj dalej »