Konferencja prasowa Jacka Lebiedzińskiego - kandydata na prezydenta Włocławka
Europoseł Janusz Zemke powinien powstrzymać się od nacisków na prokuraturę, by ta mogła swobodnie prowadzić śledztwo, dotyczące fałszowania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Włocławka - stwierdził na konferencji prasowej były członek grupy referendalnej, a dziś kandydat na prezydenta Włocławka, Jacek Lebiedziński z bloku ,,Mieszkańcy Włocławka".
Chodzi o niedawne pismo europosła do prokuratora generalnego, w którym poseł pyta o postępy śledztwa w sprawie fałszowania podpisów i wnosi do prokuratury o pilniejsze działania w tej sprawie. Lebiedziński ma również pretensje do europosła o jego wypowiedź dla lokalnej telewizji włocławskiej, w której Janusz Zemke miał stwierdzić, że członkowie grupy referendalnej nie mają moralnego, ani prawnego tytułu do startu w wyborach samorządowych. Kandydat uznał, że słowa te go obrażają i zwołał konferencje prasową.
W piśmie do prokuratura generalnego, ani też w wypowiedzi telewizyjnej, poseł Zemke nie wypowiada słów, jakoby członkowie grupy referendalnej nie mieli moralnego i prawnego prawa do startu w wyborach. Zemke jednak przyznaje, że ich kandydowanie to skandal, bo formalnie grupa referendalna była odpowiedzialna za zbieranie podpisów.
Śledztwo niezmiennie trwa. Prokuratura dopatrzyła się około czterystu fałszywych podpisów pod wnioskiem o referendum. W tej chwili nad listami pracują biegli grafolodzy. Materiałem porównawczym będą próbki pisma osiemdziesięciu osób, zbierających podpisy, oraz próbki pisma członków grupy referendalnej. Prokuratura wystąpi o przedłużenie śledztwa przynajmniej do końca marca przyszłego roku.
Zobacz także
Wybory: od dzisiaj można składać wnioski o głosowanie poza miejscem zamieszkania
2023-09-01, 12:40Od piątku 1 września aż do 12 października wyborcy będą mogli składać wnioski o zmianę miejsca głosowania oraz o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania, które umożliwi oddanie głosu w dowolnie wybranej obwodowej komisji… Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki: ustawy tej kadencji Sejmu znacząco zmieniły poziom życia Polaków [Rozmowa dnia]
2023-09-01, 09:07Tym, co odróżnia Prawo i Sprawiedliwość od innych politycznych formacji, jest wiarygodność - uważa gość dzisiejszej „Rozmowy dnia”, minister Krzysztof Szczucki, szef Centrum Legislacyjnego Rządu. Czytaj dalej »
Minister Łukasz Schreiber: Start Pawła Szrota wzmacnia bydgoską listę PiS
2023-09-01, 06:50- Paweł Szrot to człowiek o dużej inteligencji, poczuciu humoru, a jego kompetencje przydadzą się w Sejmie - powiedział o liderze listy PiS do Sejmu w okręgu bydgoskim poseł tej partii z Bydgoszczy, minister w KPRM Łukasz Schreiber… Czytaj dalej »
Prezydent Ryszard Brejza: Będę kandydował do Senatu, by Inowrocław mógł się rozwijać
2023-08-31, 21:03Ryszard Brejza w towarzystwie radnych Porozumienia Samorządowego dla Inowrocławia i Koalicji Obywatelskiej oficjalnie ogłosił swój start w wyborach do Senatu. Czytaj dalej »
Lider listy PiS w Toruniu: Jesteśmy formacją ludzi dojrzałych i odpowiedzialnych
2023-08-31, 19:31- PiS będzie miało mocne merytorycznie listy, pełne ambitnych polityków - mówi prof. Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji, lider listy PiS w Toruniu. Czytaj dalej »
Badanie CBOS: Duda, Morawiecki i Błaszczak liderami rankingu zaufania polityków
2023-08-31, 18:16Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i szef MON Mariusz Błaszczak to liderzy sierpniowego rankingu zaufania polityków CBOS. Najgorszy bilans zaufania i nieufności - jak przekazał CBOS - ma obecnie lider PO Donald Tusk. Czytaj dalej »
Partie polityczne ich zawiodły, więc do parlamentu startują bez klubowego szyldu
2023-08-31, 15:19Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrował listy kandydatów przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. W okręgu bydgoskim i toruńskim podpisało się pod nimi ponad 24 tysiące osób. Listy zostały już złożone do Okręgowej… Czytaj dalej »
Konfederacja rejestruje wyborcze listy okręgu bydgoskiego i zapewnia, że „to silna drużyna”
2023-08-31, 11:41Konfederacja zgłosiła do rejestracji listy kandydatów na posłów w październikowych wyborach oraz dwóch kandydatów na senatorów w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »
„Jak zakładać firmę, to z Morawieckim; jak wspólny obiad, to z Trzaskowskim” [sondaż]
2023-08-31, 10:1544 proc. badanych nie założyłoby z politykami wspólnego biznesu, a 32 proc. nie zaprosiłoby ich na obiad - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Najwięcej wskazań pod względem wspólnego zakładania… Czytaj dalej »
Trzecia Droga przedstawiła listę kandydatów z okręgu bydgoskiego. Co drugie miejsce dla PSLu i Polski 2050
2023-08-30, 08:29Znana jest już lista kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego z okręgu nr 4, którzy w nadchodzących wyborach parlamentarnych będą startować z list Trzeciej Drogi - to koalicyjny komitet wyborczy PSL i Polski 2050, partii Szymona … Czytaj dalej »